Mestvinnende i lydighet og rallylydighet 2019

Norsk Berner Sennenhundklubb kårer hvert år mestvinnende i hver klasse i lydighet (LP) og rallylydighet (RL), og totalt på tvers av klassene. Resultatet fra inntil tre tellende starter danner grunnlaget for å konkurrere om mestvinnende, også totalt. For å gjøre poengsummene i hver av klassene sammenlignbare sammenlagt på tvers av klassene, multipliseres de med en koeffisient.

Med alle forbehold om tastefeil, manglende rapportering og annen menneskelig svikt. Feil og mangler kan gjerne meldes til [email protected]

Lydighet

Mestvinnende LP kl I - 2019

Pl.Reg.nr.:Hund:Fører:Tre beste poengsummerSum
1NO52451/17RLI Kordette av LeeArmand "Ellie"Marianne Sandvik157,5+170,5+179507,0
2NO39326/16N RLCH RLI RLII RLIII Cool Love av LeeArmand "Iza"Patricia Risopatron161+162+168491,0
3NO39324/16RLI RLII Snow Princess av LeeArmand "Vicky"Alf Gunnar Sandvik139,5+148+163450,5
4NO36086/18Latrudas Haunting Heritage "Hexa"Stine Bøe64+64+80208,0
5NO52187/15Cafridas Sportic Silver Spirit "Tango"Mari-Ann H. Amundsen128128,0
6NO45744/11Latrudas Foenix From the AshesStine Bøe122122,0

Mestvinnende LP kl II - 2019

Pl.Reg.nr.:Hund:Fører:Tre beste poengsummerSum
NO38540/17LPI Hubba Bubba's "Uno" HorpestadLive Bertheussen141,5+153,5+170465
1SE31627/2014LPI RLI RLII Doremis Tinkerbell Dokri "Tuzzi"Kjersti Rosvoll129+136+149432

Mestvinnende LP kl III - 2019

Pl.Reg.nr.:Hund:Fører:Tre beste poengsummerSum
1NO39366/11RLIII Cafridas Rhythmic Ragtime "Reggae" Mari-Ann H. Amundsen204204

Mestvinnende LP Totalt - 2019

Foreløpig utregning av total. Endring av utregning kan komme.
LP I: Tre beste * 1,5
LP II: Tre beste * 1,55
LP III og FCI3: Tre beste * 1,6
Pl.Reg.nr.:Hund:Fører:Klasse:Tre besteUtregnet total:
4NO52451/17RLI Kordette av Lee Armand "Ellie"Marianne SandvikLP I157,5+170,5+179760,5
1NO39326/16N RLCH RLI RLII RLIII Cool Love av LeeArmand "Iza"Patricia RisopatronLP I161+162+168736,5
NO38540/17LPI Hubba Bubba's "Uno" HorpestadLive BertheussenLP II141,5+153,5+170720,75
5NO39324/16RLI RLII Snow Princess av Lee Armand "Vicky"Alf Gunnar SandvikLP I139,5+148+163675,75
2SE31627/2014Doremis Tinkerbell Dokri "Tuzzi"Kjersti RosvollLP II136+147+149669,6
8NO36086/18Latrudas Haunted Heritage “Hexa”Stine BøeLP I64+64+80312
3NO39366/11RLIII Cafridas Rhythmic Ragtime “ReggaeMari-Ann H. AmundsenLP III204326,4
6NO52187/15Cafridas Sportic Silver Spirit "Tango"Mari-Ann H. AmundsenLP I128192
7NO45744/11Latrudas "Foenix" From the AshesStine BøeLP I122183,00

Rallylydighet

Mestvinnende RL kl. I - 2019

Pl.Reg.nr.:Hund:Fører:Tre beste poengsummerSum
2SE31627/2014LPI RLI RLII Doremis Tinkerbell Dokri "Tuzzi"Kjersti Rosvoll190+198+199587
1LOSH1132269"Micko" van't StokerybosTor Arne Vatsend194+195+198587
3NO56898/12Bernerhuset’s Dohasan CosmoKristin Evensen189+191+192572
4NO54627/17Gromguttens Bedårende "Becka" BalooKristin Broch Dahl173+178+190541
5SE54822/2017Doremis Aegina Maxxa «Kanutten”Kirsti Thorvaldsen146+161307
6NO39323/16Cold Touch av Lee Armand "Mynte"Marianne Sandvik183183
7NO31758/16Tennebekkens "Pippi"Reidun Theimann146146

Mestvinnende RL kl. II - 2019

Pl.:Reg.nr.:Hund:Fører:Tre beste poengsummerSum
1SE31627/2014Doremis Tinkerbell Dokri "Tuzzi"Kjersti Rosvoll183+198+200581
2NO52451/17RLI Kordette av Lee Armand "Ellie"Marianne Sandvik160+189+192541
3NO37659/17RLI Tricolor Triumph's "Myra"Anne-Martha Botten186+197383

Mestvinnende RL kl. III - 2019

Pl.:Reg.nr.:Hund:Fører:Tre beste poengsummerSum
1NO52187/15RLI RLII Cafridas Sportic Silver Spirit «Tango»Mari-Ann H. Amundsen181+194+196571
2NO39324/16RLI RLII Snow Princess av Lee Armand "Vicky"Alf Gunnar Sandvik176+188+191555
3NO52451/17RLI RLII Kordette av Lee ArmandMarianne Sandvik175+189+190554
4NO46136/10RLIII Onkel Epos "Cera" A QuintanaKristin Broch Dahl195195
5NO52189/15RLI RLII Cafrida's Sportic Silver Seraph "Frida"Monika Hansen176176

Mestvinnende RL kl. Elite - 2019

Pl.:Reg.nr.:Hund:Fører:Tre beste poengsummerSum
1NO39326/16N RLCH RLI RLII RLIII Cool Love av LeeArmand "Iza"Patricia Risopatron196+198+198592
2NO46844/13Gromguttens Aldeles Adorable "Alma"Kristin Broch Dahl188+190+194572
3NO39366/11Cafridas Rhythmic Ragtime "Reggae"Mari-Ann H. Amundsen175+182+184541

Mestvinnende RL Totalt - 2019

Utregning av total:
RL I: Tre beste * 1,0
RL II: Tre beste * 1,05
RL III: Tre beste * 1,10
RL Elite: Tre beste*1,15
Pl.:Reg.nr.:Hund:Fører:KlasseTre beste poengsummerUtregnet
1NO39326/16N RLCH RLI RLII RLIII Cool Love av LeeArmand "Iza"Patricia RisopatronRL Elite196+198+198680,80
2NO46844/13RLII RLIII Gromguttens Aldeles Adorable "Alma"Kristin Broch DahlRL Elite188+190+194657,80
3NO52187/15RLI RLII Cafridas Sportic Silver Spirit «Tango»Mari-Ann H. AmundsenRL III181+194+196628,10
4NO39366/11RLIII Cafridas Rhythmic Ragtime "Reggae"Mari-Ann H. AmundsenRL Elite175+182+184622,15
5SE31627/2014LPI RLI RLII Doremis Tinkerbell Dokri "Tuzzi"Kjersti RosvollRL I/II198+199+200616,90
6NO39324/16RLI RLII Snow Princess av Lee Armand "Vicky"Alf Gunnar SandvikRL III176+188+191610,5
7NO52451/17RLI Kordette av Lee Armand "Ellie"Marianne SandvikRL II/III189+190+192609,05
8LOSH1132269"Micko" van't StokerybosTor Arne VatsendRL I194+195+198587,00
9NO56898/12Bernerhuset’s Dohasan CosmoBernerhuset’s Dohasan CosmoRL I187+191+192570,00
10NO54627/17Gromguttens Bedårende "Becka" BalooKristin Broch DahlRL I173+178+190541,00
11NO37659/17RLI Tricolor Triumph's MyraAnne-Martha BottenRL II186+197402,15
12SE54822/2017Doremis Aegina Maxxa «Kanutten”Kirsti ThorvaldsenRL I146+161307,00
13NO46136/10RLII RLIII Onkel Epos Cera A QuintanaKristin Broch DahlRL III195214,50
14NO52189/15RLI RLII Cafridas Sportic Silver Seraph "Frida"Monika HansenRL III176193,60
15NO39323/16Cold Touch av Lee Armand "Mynte"Marianne SandvikRL I183183,00
16NO31758/16Tennebekkens "Pippi"Reidun TheimannRL I146146,00
17NO59295/18Cafridas Victoric Vienna VelvetEli FolvenRL I1515,00