Mestvinnende eksteriør 2017

Vinnere på NBSKs spesialer og NKK-utstillinger

 

Se lister over mestvinnende, norske berner sennenhunder nedenfor

NBSK PINSETREFF – 03.06.2017-04.06.2017

Dommer: Corinne Maupas-Mèry – (29 hanner – 46 tisper)

1 BHK  NORD UCH Nøklebyåsen’s Gizmo – BIR

2 BHK Whitestrip’s Dreng

3 BHK Our Royal Chief No. 7 Av Milkcreek, CERT

4 BHK NORD UCH Hvalbernerns B-Maximus Deemaxim

 

1 BTK NORD UCH Nellyvill’s Like No Other – BIM

2 BTK Kasjmirtunets Arja Valentine, CERT

3 BTK Egely’s Bjørk, R. CERT

4 BTK INT NORD UCH Nøklebyåsen’s Zelina

BIR Junior Tornedarlings Finnmix Bernhard – BIM Junior Sortie Monetaire Av Lee Armand

BIR Veteran N UCH Cafridas Nostalgic Nero Nebraska – BIM Veteran INT NORD UCH Nøklebyåsen’s Zelina

 

BIR Valp – Wakre Wene Walborg Av Hiselfoss – BIM Valp Milenium Star Mckinney

NBSK, Buskerud – 25.05.2017

Dommer: Andrzei Szutkiewicz, Polen (31 hanner – 36 tisper)

1 BHK  N UCH Roabamsen’s Ice Mann Ikas – BIM

2 BHK N UCH Peugeot Av Lee Armand

3 BHK  Zorro Z Berno Vega – CERT

4 BHK Roabamsen’s Oberst Orakel

Tennebekkens Pondus R. CERT

 

1 BTK N UCH Funatic Here Comes The Sun – BIR

2 BTK Cafridas Sportic Swarovski Star

3 BTK Querida Qarmen Av Hiselfoss

4 BTK Nøklebyåsen’s Fabiella Flores – CERT, Champion

Hedda Minitupp Av Kamperhaugbamsen R. CERT

BIR valp – Wakre Wene Walborg av Hiselfoss – BIM valp

 

BIR VETERAN N UCH Cafridas Nostalgic Nero Nebraska – BIM VETERAN NORD UCH Nøklebyåsen’s Yenna

NKK Ålesund – 14.05.2017

Dommer: Frode Jevne (20 hanner – 19 tisper)

1 BHK NORD UCH Nøklebyåsen’s Gizmo, CACIB, BIM

2 BHK N UCH Tivinniro’s Something Special, CERT, CHAMPION

3 BHK Roabamsen’s Oberst Orakel. R. CERT

4 BHK N UCH Berner-tunet’s Herman

1 BTK NORD UCH Nellyvill’s Like No Other, CACIB, BIR

2 BTK Berntiers Like Milano, CERT, R CACIB

3 BTK Kasjmirtunets Arja Valentine, R. CERT

4 BTK NORD UCH Querida Qarmen Av Hiselfoss

BIR VALP – Viva La Vida av Hiselfoss


NKK, Kristiansand – 18.03.2017

Dommer: Bo Wiberg, Sverige

 

NKK Kristiansand 2017 BIR og BIM

 

1 BHK: NJV-16 Urban Av Hiselfoss, CERT, CACIB, BIR, BIG 2

2 BHK: NORD UCH Nøklebyåsen’s Gizmo, R. CACIB

3 BHK: INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen’s Ådne

4 BHK: N UCH Berner-Tunet’s Herman

 

1 BTK: N DK UCH Nellyvill’s Like No Other, CACIB, BIM

2 BTK: NORD UCH Kbhjv-15 Querida Qarmen Av Hiselfoss, R. CACIB

3 BTK: N SE UCH Kjær’s Evita, CERT

4 BTK: Nøklebyåsen’s Genevieve, R. CERT

 

NKK Kristiansand 2017 BIR Veteran

BIR VETERAN: NORD UCH Vegamo’s Obama Kendo

 

NKK, Bø i Telemark – 19.02.2017

Dommer: Marianne Holm, Finland

NKK Bø (002)

 

1 BHK:BIR CH Nøklebyåsen’s Gizmo (Wenche Blakkisrud), CACIB
2 BHK: CH NV-16 Nøklebyåsen’s Ådne (Gro Solberg) , resCACIB
3 BHK:Cafrida’s Terrific Trysil Texas ( Vigdis & Ole Einar Løken), cert
4 BHK: CH Bernertunet’s Herman (Øystein Pettersen)

Micko Van’t Stokerybos (Tor Arne Vatsen), res cert

 

1 BTK: BIM KBHJV-15 SV-16 CH Querida Qarmen av Hiselfoss (gro Solberg), CACIB
2 BTK: Roabamsen’s O’lexie Orakel (Lisbeth Sandberg), cert & resCACIB
3 BTK: Gorgeous Gozita Van Bogo (Britt Pinderud), res cert & BIR veteran

 


Mestvinnende eksteriør 2017

Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få execellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. – 8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. – 6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4 vet. – 4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Tisper – oppdatert 02.12.2017

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO51515/14INT NORD UCH Kbhjv -15 Querida Qarmen Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad38+49+39+48+51+39264
2NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes36+24+35+52+41+21209
3NO33686/15N UCH Nellyvill's My GirlHilde Holst Leknes, Heimdal45+19+30+41+38+27200
4NO45482/13NORD UCH Nellyvill's Like No OtherMona Kjøsnes, Auli22+28+30+28+55+25188
5NO33964/16Kasjmirtunets Arja ValentineØyvind Fjellheim, Vågå22+21+22+52+48+18183
6NO47774/15N UCH Roabamsen's O'Lexie OrakellLisbeth Sandberg,/Tore Fredriksen, Langhus17+42+20+20+31+39169
7NO52192/15Cafridas Sportic SwarovskiVigdis Løken, Bøn17+25+45+42+18+16163
8NO38084/14Hubba Bubba's Superhotte CayenneMarianne Schjeldrup, Godvik21+28+25+28+25127
9DK12188/2015N UCH Bernerlunden's Imaginary IraNina Bless, Blomsterdalen22+28+28+19+23120
10NO44728/16Sortie Monètaire Av Lee ArmandHilde Karin Harsvik, 10+19+16+32+16+16109
11NO51888/16Viva La Vida Av HiselfossBente Risto Holmen, Skedsmokorset28+12+9+15+18+1799
12NO45681/09N UCH Auralis Dacota RonjadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya12+12+17+14+23+2098
13NO54521/12Roabamsen's Luxus LexieBaard Paulsen, Fagerstrand19+19+30+2290
14NO33789/13N UCH Bernerhuset's Etenia EmblaSolveig Aarbogh, Øverbygd15+21+17+14+12+1190
15NO46306/14Engstadgard's Diamond DivaTorbjørn Beckstrøm, Lensvik15+13+14+17+10+1685
16NO34183/15Nøklebyåsen's GenevieveLine Løvland Øfstaas19+33+2779
17SE47912/205N UCH Berntiers Like MilanoElse Marie Sundgaard/Hans R. Berge, Kongsberg14+10+25+2877
18NO41182/09INT NORD UCH Nøklebyåsen's ZelinaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss46+15+1475
19NO47820/13N UCH Another Heartbreaker Av MilkcreekVigdis K. Løken, Bøn13+13+22+2573
20DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar49+2271
21NO41243/16Cafridas Terrific Texas TeddieVigdis Løken, Bøn9+16+10+10+2469
22LOSH1182832Paris Van't PachthofMarie Reime Røthe, Voss42+2668
23SE58756/2013Kronblommas RodelindaReidun Theimann, Laksevåg15+17+13+1560
24NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva13+7+16+10+1258
25NO41717/10CIB NORD UCH Berneramici's Musella-MaghiElse Marie Sundgaard, Kongsberg11+25+2056
26NO38749/15Dinah Av DoamisAnne-Marie Iversen, Rolvsøy18+3553
27NO35645/16Nellyvill's On The MoveMona Kjøsnes Bakken, Auli32+1446
28FI54345/13N UCH Funatic Here Comes The SunE.Normannseth/T. Bogstad, Gjerdrum4545
29SE40525/2014Swissmade Ballrom BlitzKjersti Olsen, Hurdal21+2445
30NO49761Nøklebyåsen's JoDeeSølvi May Brudeseth, Sandefjord26+1743
3116675/08INT NORD UCH Scary Heaven Av Lee ArmandBente Risto Holmen, Skedsmokorset16+14+1242
32NO43896/16Auralis Rosa Bella MilladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya21+1839
33NO32097/15Auralis Ophelia The Crazy TrainKjersti Olsen, Hurdal18+2139
34NO43661/14Zahiria's Be The BestVeronica Sømåen, Reinsvoll18+1937
35NO34176/15N UCH Nøklebyåsen's Fabiella FloresGro Andersen/Kristoffer Skjøstad3636
36NO55982/15Adelige Troja av TriomarLinn Katrin Klokk, Sykkylven19+1635
37NO43898/16Auralis Riga MilladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya18+1735
38NO44586/13Tricolor Triumph's Ilse JaccobsenHeidi Auale, Elverum13+2134
39NO31759/16Tennebekkens PernilleReidun Theimann/Hilde J. Valestrand12+2234
40NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten19+1332
41NO45484/13Nellyvill's Limited EditionHilde Holst Leknes, Heimdal13+1629
42NO34911/2014N UCH Italiantouch-Othelia-MajadaughterJanne Ekse, Rælingen2929
43NO45024/15Stormy Triumph Av Lee ArmandMona Skånøy, Ranheim16+1329
44NO44810/13Roabamsen's Madonna MirakelSissel Vatndal, Halden15+1429
45NO46833/14Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård1010
46No51889/16Vina Vitalia Av HiselfossTove Sandtangen/Gro Solberg, Rakkestad2424
47NO38015/16Auralis Qeina Qarasjokk KeradatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya15+823
48DK15572/2014N SE UCH Kjær's EvitaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss2222
49NO45480/13Nellyvill's London CallingBritt-Mari Tveit, Kleppestø2222
50SE31627/2014Doremis Tinkerbell DokriKjersti Anette Rosvold, Rolvsøy2222
51NO33962/16Kasjmirtunets Abbie ValentineTrine Engstrøm, Aurskog2121
52NO31758/16Tennebekkens PippiReidun Bekken Theimann, Laksevåg2020
53NO41707/14Auralis Nikki DacotadatterMarie Reime Røthe, Voss2020
54NO56873/13Lerke Lykketroll Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar1919
55NO31656/12Auralis I'm Ayla DacotadatterMarie Reime Røthe, Voss1919
56METBSH507/17Maglòd-Falvi EvitaTherese Ø. Bråtenes, Klavestadhaugen1919
57NO31761/16Tennebekkens PennySiri Jørgensen, Ulset1919
58NO31762/16Tennebekkens PhoebeSandra Iren Edsberg Fossen, Skotselv1919
59NO47686/15Gina Gabriella Av KamperhaugbamsenBjarne Sortland, Tau1818
6011259/08Georgeous Gozita Van BugoBritt Pinderud, Skollenborg1717
61NO46341/15Tricolor Triumph's Heey MacarenaKjersti Olsen, Hurdal1717
62NO53315/16Fia Fontana Av DoamisConnie J. Frisholm Tveit, Sandsli1717
63NO38295/11Bernerutsikten's Black BeautyOve Johnny Solberg, Våler i Solør1616
64NO54845/15Hedda Minitupp av KamperhaugbamsenAnne-Lise Lunde, Notodden1616
65SE16432/14N UCH Berntiers Heart Of GoldHans R. Berge/Else M. Sundgaard, Kongsberg1515
66NO39363/11CIB NORD UCH Cafridas Rexie RoyalAnders Molstad Johnsen, Slattum1515
67NO48248/14Cindkira's GaiaBjørg Andreassen, Stavanger1313
68NO54907/14A-KiraTrond Våreid, Roverud1313
69NO32997/16Bernerhuset's Igasho IndiraKjersti Carlsen, Sunndalsøra1313
70NO33122/15Charming Bella av KrishammerAnita Fox, Larvik1313
71PKRII127768Berethil Melle DulciorHege Askvik, Brekke1313
72NO56841/09Tricolor Triumph' Hannah MontanaHeidi Auale, Elverum1212
7315244/08Bernerlabben's Happy HeddaMagnhild Melandsø, Hell1111
74NO47738/15Løvebakken's Geburah Gloria-DidoEva Sæverud, Forsand1010
75NO53109/15Auralis Pippilotta JavadatterKjersti Carlsen, Sunndalsøra1010
76NO32996/16Bernerhuset's Ituha IsabellLena Hartvigsen, Vikersund77
77NO37967/16Berner Leiren's BallerinaUnni Edvardsen, Sandnessjøen77
78CMKU/BSP/12133/16Eslana By Bohemia Queen ElsaMarianne Beckstrøm77
79NO32510/10Bernerhuset's Hewuti HatlaNina M. Lee, Rognan44

Hannhunder- oppdatert 02.12.2017

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO34179/15NORD UCH Nøklebyåsen's GizmoWenche Blakkisrud, Hønefoss33+38+25+25+23+29173
2NO37507/11INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad22+22+26+30+31+38169
3NO42408/13N UCH Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss27+28+35+26+24+20160
4NO32099/12NORD UCH DKJV-12 NJV-12 Nellyvill's Just A FlirtToril Brynestad/Mona K.Bakken20+18+15+23+36+34146
5NO47771/15N UCH Roabamsen's Oberst OrakelSissel Vatndal/Kari Ann Støveren, Halden19+25+23+23+31+19140
6NO51432/15N UCH NJV-16 Urban Av HiselfossMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa28+20+14+13+41+20136
7LSVKBS1772/15N UCH Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikersund21+34+20+17+13+15120
8NO41167/11N SE UCH Roabamsen's Ice Mann IkasSissel Vatndal, Halden18+40+10+19+28115
9NO49090/15N UCH Whitestripe's DrengMia C. Sandøy/Marit Sandøy, Skotbu35+14+11+10+19+12101
10NO32864/13N UCH Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund16+26+18+9+9+22100
11NO34686/16Our Royal Chief No. 7 Av MilkcreekVigdis Karlsen Løken, Bøn14+32+17+12+12+13100
12NO41240/16Cafridas Terrific Trysil TexasVigdis og Ole Einar Løken, Bøn19+22+16+15+12+1599
1314355/08N UCH Cafridas Nostalgic Nero NebreskaV. Løken/B.Olsen/S.Rytter, Bøn16+15+13+19+17+1090
14NO30688/14N UCH Tornevika's A Big SurpriseTorbjørn Beckstrøm, Lensvika15+15+18+10+16+1387
15NO39360/11N UCH Cafridas Rhythmic Rolls RoyceVigdis Løken, Bøn15+12+13+15+12+2087
16NO41241/16Cafridas Terrific Trønder TurboKim Are Leistad, Buvika13+16+15+15+12+1283
17NO43863/10NORD UCH DKV-14-15 Hvalbernerns B-Maximus DeemaximSonja Berg, Andebu13+29+23+3181
18NO56871/13Linus Linde-man Av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna14+15+12+15+1975
19NO37954/16Berner Leiren's BillyMariell Nordli Kristiansen, Romedal15+11+8+19+6+1372
20NO32054/14Auralis Mambo Nr. 5Liv Marit Wigum-Aas, Leirfjord13+10+9+16+9+1269
21NO42710/13N UCH Fanaberner'ns Baron BerlinNina Bless, Blomsterdalen18+18+13++1665
22NO32509/15N UCH Bernerhuset's Howahkan HeronAnne Rokstad, Rossfjordstraumen10+13+15+947
23NO39117/10N UCH Hubba Bubba's Ozzy The OzzmanKjersti Olsen, Hurdal22+2244
24NO40989/15N UCH Risørflekken's Bruce SpringsteenJan Jansen/Hildegunn Barka Jansen19+1938
25NO52733/13N UCH Peugeot av Lee ArmandPål Akre, Trysil3737
26NO33056/10Kaukarhaugens DareiosKjersti Carlsen, Sunndalsøra18+1937
27NO51514/14NORD UCH NJV-15 Quinto Qing Av HiselfossTone Alstad Pettersen, Lundamo16+2036
28NO55543/13Emma Tunet's Christoffer RobinLinda Rongved Brunsvik, Haus20+1434
29NO44727Argent Gratiut Av Lee ArmandC. og A. Formo Eriksen, Elin Normannseth3232
30NO35644/16Nellyvill's One Step AheadTonje Cathrine Evensen, Blaker14+1630
31NO38661/16Aragorn Av SolbergnesUnn Helen Lindgård, Rossfjordstraumen10+10+1030
32NO41159/11NORD UCH Armand MajasønnMari Anne Braaten, Algarheim15+1429
33NHSB2707453Lenny V D Buut Vrij HoeveMargunn Berge, Ålgård14+1327
34NO46404/16Berningtons UlliverInger Vinje10+1727
35NO38374/09NORD UCH Vegamo's Obama KendoMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa16+1026
36NO45281/12Lillebror Messi Av HiselfossHeidi E. Skaug25
37NO31797/12Scenery's Sense Of MightyMargunn Berge, Ålgård11+1223
38NO36153/17Nøklebyåsen's Kurt RusselSol Kolstad Bjerke2222
39NO45282/16Nøklebyåsen's Ivo CaprinoNina M. Lee, Rognan9+918
40NO50514/12Citahagen's Marques De MonistrolBjørg Andreassen, Stavanger1717
41NO40610/14Nøklebyåsen's Eros RamazzottiSteinar Schult, Støren10+717
4202513/08Citahagen's Nero Christmas MorningBjørg Andreassen, Stavanger1616
43NO54151Bernerlabbens Kalle KlovnAnne Sofie Barstad, Eggkleiva1515
44NO51497/09Dale Gudbrand's Nitro MachWenche Carlsen, Hemsedal13
45NO31652/12Auralis Igor DacotasonHeidi Nilsen Mikkelsen, Talvik1212
46SE50045/2016Tornedalings Finnmix BernhardKjersti Olsen, Hurdal1212
47NO48216/14Apoletano's EktosBjørg Brenne, Notodden1010
4817495/08Havika's BaccoEli Folven, Hjelledalen1010
49PKRI1124338Jumbo Nekielskie MoczaryMargunn Berge, Ålgård99
50NO57024/13Quartermills Little Drummer BoyOle Martin Borsheim, Kvernaland88
51NO32508/15Bernerhuset's Hiamovi HeraxAnette Dalen, Ålesund77
52NO56898/12Bernerhuset's Dohasan CosmoKristin Evensen, Bodø66
53NO52187/15Cafridas Sportic Silver SpiritMari-Ann Amundsen, Vestfossen66
54NO37702/13Auralis Lucky Boss DacotasonMona Esphaug, Hovin i Gauldal66

Veteran tisper

– oppdatert 02.12.2017

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes16+13+17+13+13+1587
2NO41182/09INT NORD UCH Nøklebyåsen's ZelinaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss12+14+16+11+11+1074
3NO45681/09N UCH Auralis Dacota RonjadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya12+12+11+11+12+1169
416675/08INT NORD UCH DKV-15 Scary Heaven Av Lee ArmandBente Risto Holmen, Skedsmokorset11+10+11+12+9+1063
511259/08Gorgeous Gozita Van BugoBritt Pinderud, Skollenborg11+7+13+1243
6NO50991/09Citahagen's Ida JuvelBjørg Andreassen11+8+1130
7NO26584/08One More's Excellent DaytonaAnne-Karin Moe, Gjerdrum10+10+626
815244/08Bernerlabben's Happy HeddaMagnhild Melandsø, Hell12+1123
912000/07Aivema's Aischa AntillaHogne Fivelsdal, Lindås11+1122
1001865/06Alice - FauskejenteLinda R. Brunsvik, Haus11+819
11S64959/2007Alnöitens Monja MarishaAnne Rokstad, Rossfjordstraumen8+816
12NO32770/09Dela Drømmejente Av HiselfossBerit Lindvik, Færvik1616
1319761/08Bitteliten Sydney Av HiselfossGrete Listerud1313
14NO56841/09Tricolor Triumph's Hannah MontanaHeidi Auale, Elverum1111
15NO51187/09Tiviniro's PonytaSiri Tverfjell, Jakobsli88
16NO51492Dale Gudbrand's Morsin Mia KuinEldbjørg og Ivar Bjørnfeld66

Veteran hannhunder

– oppdatert 02.12.2017

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
114355/08N UCH Cafridas Nostalgic Nero NebreskaV.Løken/B.Olsen/S.Rytter, Bøn13+13+11+12+11+1171
2NO49406/09Franz Ferdinand Av HiselfossInger-M. Gullichsen/Håkon Petterson10+11+1334
302513/08Citahagen's Nero Christmas MorningBjørg Andreassen, Stavanger12+1022
4NHSB270745Lenny V D Buut Vrij HoeveMargunn Berge, Ålgård11+920
5NO51497/09Dale Gudbrand's Nitro MachWenche Carlsen7+1118
6NO38374/09NORD UCH Vegamo's Obama KendoMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa1313
717495/08Havika's BaccoEli Folven, Hjelledalen1111
8S11258/2008Askimvikens MaximilianMargreta Panzar1010

Tellende utstillinger og dommerliste

DatoStedArrangørDommerLandPåmeldte
27.01.2018LetohallenNSBKPeter JolleyUK25
28.01.2018LetohallenNGDKTerje LindstrømNorge20
10.02.2018EtneØlen-Etne-Vindafjord HundeklubbCollette MuldoonIrland
17.02.2018Bø i Telemark/Nordisk UtstillingNKKGunilla SkallmannSverige
25.02.2018NordhordalandNordhordland HundeklubbGuy JeavansCanada
03.03.2018LetohallenNMHKBranislav RajicSlovenia
04.03.2018LetohallenNMHK, Oslo/AkershusElena YerusalemskayaRussland
18.03.2018KristiansandNKK/Internasjonal UtstillingIrene DonnèNorge
24.03.2018RoglandNMHK Rogaland
25.03.2018RogalandNMHK
31.03.2018LetohallenKlubben for gårds-og fjellhunderJohn WaubenNederland
08.04.2018BergenNKK/Nordisk UtstillingAnthony KellyIrland
14.04.2018NordkjosbotnNMHK, Nord-Norge
15.04.2018NordkjosbotnNMHK, Salten
28.04.2018LetohallenNorsk Dobermann Klubb
29.04.2018LetohallenNBSK
28.04.2018SunndalsøraSurnadal og Rindal Hundeklubb
29.04.2018SunndalsøraSunndal Hundeklubb
05.05.2018ÅlesundNKK/Nordisk UtstillingAstrid IndrebøNorge
10.05.2018VestfoldNBSKCamilla KarlssonSverige
12.05.2018KvalsundHammerfest og Omegn Hundeklubb
13.05.2018KvalsundVest-Finnmark Fuglehundklubb
19.05.2018TorpomoenNBSK/JubileumsutstillingLyn Brand/Christian SchmidAustralia/Tyskland
20.05.2018TorpomoenNBSKChristian Schmid/Lyn BrandTyskland/Australia
26.05.2018NarvikNBSK, Troms
27.05.2017ØstlandetNorsk Tibetansk Terrier Klubb
27.05.2018RogalandSør-Rogaland Brukshund Klubb
27.05.2018NarvikNarvik Trekk- og Brukshundklubb
03.06.2018DrammenNKK/Nordisk UtstillingAgneta Kappers
09.06.2018SandefjordSandefjord Hundeklubb
09.06.2018BodøSalten Brukshundklubb
16.06.2018TromsøTromsø Hundeklubb
17.06.2018TromsøNKK/Internasjonal UtstillingIlona Onstenk-SchenkNederland
22.06.2018KirkenesKirkenes og Omegn Hundeklubb
22.06.2018SørlandetNorsk Newfoundlandshundklubb
23.06.2018SørlandetNorsk Leonberger Klubb
30.06.2018TrondheimNBSK
01.07.2018TrondheimNKK/Internasjonal UtstillingMette TufteNorge
07.07.2018TresfjordVestnes Hundeklubb
08.07.2018TresfjordSunnmøre Hundeklubb
07.07,2018LeirfjordYtre Helgeland Hundeklubb
08.07.2018LeirfjordAlstahaug Jeger og Fiske Forening
14,07.2018VålerNorsk Eurasierklubb
15.07.2018Våler Norsk Eurasierklubb Østlandet
28.07.2018RådeMoss og Omegn hk
28.07.2018SvolværVågan Hundeklubb
29.07.2018SvolværSalten Brukshundklubb
28.07.2018SkudeneshavnKarmøy Hundeklubb
29.07.2018SkudeneshavnFitjar-Stord Hundeklubb
04.08.2018FauskeNKK/Internasjonal UtstillingUschi EisnerØsterrike
11.08.2018LetohallenNorsk Dalmatiner Klubb
12.08.2018LetohallenNorsk Lhasa Apso Klubb
11.08.2018Mo i RanaRana Trekk- og Brukshundklubb
12.08.2018Mo i RanaVefsn Hundeklubb
18.08.2018Moelv/Nesomr.NBSKAnette EdlanderSverige
19.08.2018LillehammerNKK/Internasjonal UtstillingJohn JacobsenNorge
25.08.2018TrondheimTrøndelag Selskap hk
26.08.2018TrondheimNorsk Schnauzer Bouvier Klubb
25.08.2018KristiansandNorsk Basenjiklubb
26.08.2018KristiansandNorsk Leonberger Klubb
01.09.2018ØstfoldNBSK, ØstfoldHedd RichardsUK
01.09.2018TromsøTromsø Hundeklubb
02.09.2018TromsøNorsk Dalmatiner Klubb
09.09.2018TrondheimNorsk Rottweilerklubb
15.09.2018StavangerNKK/Internasjonal utstillingFrode JevneNorge
16.09.2018StavangerNBSKLisbet Utke RamsingDanmark
22.09.2018SortlandSortland Hundeklubb
23.09.2018SortlandBjerkvik Hundeklubb
22.09.2018OppdalGauldal Hundeklubb
23.09.2018OppdalOppdal Hundeklubb
30.09.2018BergenBergens Selskaps- og Brukshundklubb
06.10.2018HarstadNKK/Nordisk UtstillingJadranka MijatovicKroatia
13.10.2018Bø i TelemarkNorsk Schipperke Klubb
13.10.2018Førde/NaustdalFørde Brukshundklubb
28.10.2018KongsbergKongsberg Hundeklubb
10.11.2018StordFitjar-Stord Hundeklubb
10.11.2018LetohallenNMHK
11.11.2018LetohallenNMHK Hedmark
16.11.2018LillestrømNKK/Nordisk UtstillingPetra JunehallSverige
18.11.2018LillestrømNKK/Internasjonal UtstillingKerstin EinarsonSverige
29.12.2018LetohallenNDK