Mestvinnende eksteriør 2017

Vinnere på NBSKs spesialer og NKK-utstillinger

 

Se lister over mestvinnende, norske berner sennenhunder nedenfor

NBSK PINSETREFF – 03.06.2017-04.06.2017

Dommer: Corinne Maupas-Mèry – (29 hanner – 46 tisper)

1 BHK  NORD UCH Nøklebyåsen’s Gizmo – BIR

2 BHK Whitestrip’s Dreng

3 BHK Our Royal Chief No. 7 Av Milkcreek, CERT

4 BHK NORD UCH Hvalbernerns B-Maximus Deemaxim

 

1 BTK NORD UCH Nellyvill’s Like No Other – BIM

2 BTK Kasjmirtunets Arja Valentine, CERT

3 BTK Egely’s Bjørk, R. CERT

4 BTK INT NORD UCH Nøklebyåsen’s Zelina

BIR Junior Tornedarlings Finnmix Bernhard – BIM Junior Sortie Monetaire Av Lee Armand

BIR Veteran N UCH Cafridas Nostalgic Nero Nebraska – BIM Veteran INT NORD UCH Nøklebyåsen’s Zelina

 

BIR Valp – Wakre Wene Walborg Av Hiselfoss – BIM Valp Milenium Star Mckinney

NBSK, Buskerud – 25.05.2017

Dommer: Andrzei Szutkiewicz, Polen (31 hanner – 36 tisper)

1 BHK  N UCH Roabamsen’s Ice Mann Ikas – BIM

2 BHK N UCH Peugeot Av Lee Armand

3 BHK  Zorro Z Berno Vega – CERT

4 BHK Roabamsen’s Oberst Orakel

Tennebekkens Pondus R. CERT

 

1 BTK N UCH Funatic Here Comes The Sun – BIR

2 BTK Cafridas Sportic Swarovski Star

3 BTK Querida Qarmen Av Hiselfoss

4 BTK Nøklebyåsen’s Fabiella Flores – CERT, Champion

Hedda Minitupp Av Kamperhaugbamsen R. CERT

BIR valp – Wakre Wene Walborg av Hiselfoss – BIM valp

 

BIR VETERAN N UCH Cafridas Nostalgic Nero Nebraska – BIM VETERAN NORD UCH Nøklebyåsen’s Yenna

NKK Ålesund – 14.05.2017

Dommer: Frode Jevne (20 hanner – 19 tisper)

1 BHK NORD UCH Nøklebyåsen’s Gizmo, CACIB, BIM

2 BHK N UCH Tivinniro’s Something Special, CERT, CHAMPION

3 BHK Roabamsen’s Oberst Orakel. R. CERT

4 BHK N UCH Berner-tunet’s Herman

1 BTK NORD UCH Nellyvill’s Like No Other, CACIB, BIR

2 BTK Berntiers Like Milano, CERT, R CACIB

3 BTK Kasjmirtunets Arja Valentine, R. CERT

4 BTK NORD UCH Querida Qarmen Av Hiselfoss

BIR VALP – Viva La Vida av Hiselfoss


NKK, Kristiansand – 18.03.2017

Dommer: Bo Wiberg, Sverige

 

NKK Kristiansand 2017 BIR og BIM

 

1 BHK: NJV-16 Urban Av Hiselfoss, CERT, CACIB, BIR, BIG 2

2 BHK: NORD UCH Nøklebyåsen’s Gizmo, R. CACIB

3 BHK: INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen’s Ådne

4 BHK: N UCH Berner-Tunet’s Herman

 

1 BTK: N DK UCH Nellyvill’s Like No Other, CACIB, BIM

2 BTK: NORD UCH Kbhjv-15 Querida Qarmen Av Hiselfoss, R. CACIB

3 BTK: N SE UCH Kjær’s Evita, CERT

4 BTK: Nøklebyåsen’s Genevieve, R. CERT

 

NKK Kristiansand 2017 BIR Veteran

BIR VETERAN: NORD UCH Vegamo’s Obama Kendo

 

NKK, Bø i Telemark – 19.02.2017

Dommer: Marianne Holm, Finland

NKK Bø (002)

 

1 BHK:BIR CH Nøklebyåsen’s Gizmo (Wenche Blakkisrud), CACIB
2 BHK: CH NV-16 Nøklebyåsen’s Ådne (Gro Solberg) , resCACIB
3 BHK:Cafrida’s Terrific Trysil Texas ( Vigdis & Ole Einar Løken), cert
4 BHK: CH Bernertunet’s Herman (Øystein Pettersen)

Micko Van’t Stokerybos (Tor Arne Vatsen), res cert

 

1 BTK: BIM KBHJV-15 SV-16 CH Querida Qarmen av Hiselfoss (gro Solberg), CACIB
2 BTK: Roabamsen’s O’lexie Orakel (Lisbeth Sandberg), cert & resCACIB
3 BTK: Gorgeous Gozita Van Bogo (Britt Pinderud), res cert & BIR veteran

 


Mestvinnende eksteriør 2017

Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få execellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. – 8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. – 6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4 vet. – 4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Tisper

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO51515/14INT NORD UCH Kbhjv -15 Querida Qarmen Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad38+49+39+48+27+39240
2NO45482/13NORD UCH Nellyvill's Like No OtherMona Kjøsnes, Auli22+28+30+28+55+25188
3NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes36+24+35+52+41188
4NO52192/15Cafridas Sportic SwarovskiVigdis Løken, Bøn17+13+45+42+16+16149
5NO33686/15N UCH Nellyvill's My GirlHilde Holst Leknes, Heimdal19+19+30+41+38147
6NO47774/15N UCH Roabamsen's O'Lexie OrakellLisbeth Sandberg,/Tore Fredriksen, Langhus16+16+20+12+15+39118
7NO33964/16Kasjmirtunets Arja ValentineØyvind Fjellheim, Vågå22+21+22+52117
8NO44728/16Sortie Monètaire Av Lee ArmandHilde Karin Harsvik, 10+19+16+32+16+16109
9NO54521/12Roabamsen's Luxus LexieBaard Paulsen, Fagerstrand19+19+30+2290
10NO45681/09N UCH Auralis Dacota RonjadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya12+12+17+14+23+1189
11NO51888/16Viva La Vida Av HiselfossBente Risto Holmen, Skedsmokorset28+12+9+15+1882
12NO46306/14Engstadgard's Diamond DivaTorbjørn Beckstrøm, Lensvik15+13+10+17+10+1681
13NO34183/15Nøklebyåsen's GenevieveLine Løvland Øfstaas19+33+2779
14NO33789/13N UCH Bernerhuset's Etenia EmblaSolveig Aarbogh, Øverbygd15+21+17+14+1279
15NO41182/09INT NORD UCH Nøklebyåsen's ZelinaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss46+15+1475
16NO38084/14Hubba Bubba's Superhotte CayenneMarianne Schjeldrup, Godvik21+28+2574
17DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar49+2271
18SE58756/2013Kronblommas RodelindaReidun Theimann, Laksevåg15+17+13+1560
19NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva13+7+16+10+1258
20NO41717/10NORD UCH Berneramici's Musella-MaghiElse Marie Sundgaard, Kongsberg11+25+2056
21NO38749/15Dinah Av DoamisAnne-Marie Iversen, Rolvsøy18+3553
22DK12188/2015Bernerlunden's Imaginary IraNina Bless, Blomsterdalen22+2850
23SE47912/205Berntiers Like MilanoElse Marie Sundgaard/Hans R. Berge, Kongsberg14+10+2549
24FI54345/13N UCH Funatic Here Comes The SunE.Normannseth/T. Bogstad, Gjerdrum4545
25NO41243/16Cafridas Terrific Texas TeddieVigdis Løken, Bøn9+16+10+1045
26SE40525/2014Swissmade Ballrom BlitzKjersti Olsen, Hurdal21+2445
27NO49761Nøklebyåsen's JoDeeSølvi May Brudeseth, Sandefjord26+1743
2816675/08INT NORD UCH Scary Heaven Av Lee ArmandBente Risto Holmen, Skedsmokorset16+14+1242
29LOSH1182832Paris Van't PachthofMarie Reime Røthe, Voss4242
30NO43896/16Auralis Rosa Bella MilladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya21+1839
31NO32097/15Auralis Ophelia The Crazy TrainKjersti Olsen, Hurdal18+2139
32NO43661/14Zahiria's Be The BestVeronica Sømåen, Reinsvoll18+1937
33NO34176/15Nøklebyåsen's Fabiella FloresGro Andersen/Kristoffer Skjøstad3636
34NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten19+1332
35NO35645/16Nellyvill's On The MoveMona Kjøsnes Bakken, Auli3232
36NO45484/13Nellyvill's Limited EditionHilde Holst Leknes, Heimdal13+1629
37NO34911/2014N UCH Italiantouch-Othelia-MajadaughterJanne Ekse, Rælingen2929
38NO45024/15Stormy Triumph Av Lee ArmandMona Skånøy, Ranheim16+1329
39NO46833/14Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård1010
40NO47820/13N UCH Another Heartbreaker Av MilkcreekVigdis K. Løken, Bøn13+13
41No51889/16Vina Vitalia Av HiselfossTove Sandtangen/Gro Solberg, Rakkestad2424
42NO38015/16Auralis Qeina Qarasjokk KeradatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya15+823
43DK15572/2014N SE UCH Kjær's EvitaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss2222
44NO45480/13Nellyvill's London CallingBritt-Mari Tveit, Kleppestø2222
45SE31627/2014Doremis Tinkerbell DokriKjersti Anette Rosvold, Rolvsøy2222
46NO33962/16Kasjmirtunets Abbie ValentineTrine Engstrøm, Aurskog2121
47NO31758/16Tennebekkens PippiReidun Bekken Theimann, Laksevåg2020
48NO56873/13Lerke Lykketroll Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar1919
49NO55982/15Adelige Troja av TriomarLinn Katrin Klokk, Sykkylven1919
50NO31656/12Auralis I'm Ayla DacotadatterMarie Reime Røthe, Voss1919
51METBSH507/17Maglòd-Falvi EvitaTherese Ø. Bråtenes, Klavestadhaugen1919
52NO31761/16Tennebekkens PennySiri Jørgensen, Ulset1919
53NO43898/16Auralis Riga MilladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1818
54NO47686/15Gina Gabriella Av KamperhaugbamsenBjarne Sortland, Tau1818
5511259/08Georgeous Gozita Van BugoBritt Pinderud, Skollenborg1717
56NO46341/15Tricolor Triumph's Heey MacarenaKjersti Olsen, Hurdal1717
57NO38295/11Bernerutsikten's Black BeautyOve Johnny Solberg, Våler i Solør1616
58SE16432/14N UCH Berntiers Heart Of GoldHans R. Berge/Else M. Sundgaard, Kongsberg1515
59NO44810/13Roabamsen's Madonna MirakelSissel Vatndal, Halden1515
60NO48248/14Cindkira's GaiaBjørg Andreassen, Stavanger1313
61NO54907/14A-KiraTrond Våreid, Roverud1313
62NO32997/16Bernerhuset's Igasho IndiraKjersti Carlsen, Sunndalsøra1313
63NO44586/13Tricolor Triumph's Ilse JaccobsenHeidi Auale, Elverum1313
64NO56841/09Tricolor Triumph' Hannah MontanaHeidi Auale, Elverum1212
65NO31759/16Tennebekkens PernilleReidun Theimann/Hilde J. Valestrand1212
66NO47738/15Løvebakken's Geburah Gloria-DidoEva Sæverud, Forsand1010
67NO53109/15Auralis Pippilotta JavadatterKjersti Carlsen, Sunndalsøra1010
68NO32996/16Bernerhuset's Ituha IsabellLena Hartvigsen, Vikersund77
69NO37967/16Berner Leiren's BallerinaUnni Edvardsen, Sandnessjøen77
70CMKU/BSP/12133/16Eslana By Bohemia Queen ElsaMarianne Beckstrøm77
71NO32510/10Bernerhuset's Hewuti HatlaNina M. Lee, Rognan44

Hannhunder

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO34179/15NORD UCH Nøklebyåsen's GizmoWenche Blakkisrud, Hønefoss33+38+25+25+23+29173
2NO42408/13N UCH Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss27+28+19+26+24+20144
3NO32099/12NORD UCH DKJV-12 NJV-12 Nellyvill's Just A FlirtToril Brynestad/Mona K.Bakken20+18+12+23+36+34143
4NO47771/15N UCH Roabamsen's Oberst OrakelSissel Vatndal/Kari Ann Støveren, Halden16+25+17+23+31+19131
5NO37507/11INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad22+22+26+30+31131
6LSVKBS1772/15N UCH Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikersund21+34+20+17+13+15120
7NO41167/11N SE UCH Roabamsen's Ice Mann IkasSissel Vatndal, Halden18+40+10+19+28115
8NO32864/13N UCH Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund16+26+18+9+9+22100
9NO49090/15N UCH Whitestripe's DrengMia C. Sandøy/Marit Sandøy, Skotbu35+14+11+10+9+1291
10NO30688/14N UCH Tornevika's A Big SurpriseTorbjørn Beckstrøm, Lensvika15+15+18+10+16+1387
1114355/08N UCH Cafridas Nostalgic Nero NebreskaV. Løken/B.Olsen/S.Rytter, Bøn16+15+13+19+17+686
12NO34686/16Our Royal Chief No. 7 Av MilkcreekVigdis Karlsen Løken, Bøn12+32+17+12+1285
13NO43863/10NORD UCH DKV-14-15 Hvalbernerns B-Maximus DeemaximSonja Berg, Andebu13+29+23+3181
14NO41240/16Cafridas Terrific Trysil TexasVigdis og Ole Einar Løken, Bøn19+22+16+12+1281
15NO41241/16Cafridas Terrific Trønder TurboKim Are Leistad, Buvika13+12+15+15+12+1077
16NO51432/15NJV-16 Urban Av HiselfossMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa28+20+14+1375
17NO37954/16Berner Leiren's BillyMariell Nordli Kristiansen, Romedal15+11+8+19+6+1372
18NO39360/11N UCH Cafridas Rhythmic Rolls RoyceVigdis Løken, Bøn15+12+13+15+1267
19NO32054/14Auralis Mambo Nr. 5Liv Marit Wigum-Aas, Leirfjord13+10+9+16+957
20NO39117/10N UCH Hubba Bubba's Ozzy The OzzmanKjersti Olsen, Hurdal22+2244
21NO32509/15N UCH Bernerhuset's Howahkan HeronAnne Rokstad, Rossfjordstraumen10+13+1538
22NO40989/15N UCH Risørflekken's Bruce SpringsteenJan Jansen/Hildegunn Barka Jansen19+1938
23NO52733/13N UCH Peugeot av Lee ArmandPål Akre, Trysil3737
24NO33056/10Kaukarhaugens DareiosKjersti Carlsen, Sunndalsøra18+1937
25NO51514/14NORD UCH NJV-15 Quinto Qing Av HiselfossTone Alstad Pettersen, Lundamo16+2036
26NO55543/13Emma Tunet's Christoffer RobinLinda Rongved Brunsvik, Haus20+1434
27NO35644/16Nellyvill's One Step AheadTonje Cathrine Evensen, Blaker14+1630
28NO41159/11NORD UCH Armand MajasønnMari Anne Braaten, Algarheim15+1429
29NO56871/13Linus Linde-man Av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna14+1529
30NHSB2707453Lenny V D Buut Vrij HoeveMargunn Berge, Ålgård14+1327
31NO46404Berningtons UlliverInger Vinje10+1727
32NO38374/09NORD UCH Vegamo's Obama KendoMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa16+1026
33NO45281/12Lillebror Messi Av HiselfossHeidi E. Skaug25
34NO31797/12Scenery's Sense Of MightyMargunn Berge, Ålgård11+1223
35NO45282/16Nøklebyåsen's Ivo CaprinoNina M. Lee, Rognan9+918
36NO50514/12Citahagen's Marques De MonistrolBjørg Andreassen, Stavanger1717
37NO40610/14Nøklebyåsen's Eros RamazzottiSteinar Schult, Støren10+717
3802513/08Citahagen's Nero Christmas MorningBjørg Andreassen, Stavanger1616
39NO54151Bernerlabbens Kalle KlovnAnne Sofie Barstad, Eggkleiva1515
40NO51497/09Dale Gudbrand's Nitro MachWenche Carlsen, Hemsedal13
41NO31652/12Auralis Igor DacotasonHeidi Nilsen Mikkelsen, Talvik1212
42SE50045/2016Tornedalings Finnmix BernhardKjersti Olsen, Hurdal1212
43NO48216/14Apoletano's EktosBjørg Brenne, Notodden1010
44NO38661/16Aragorn Av SolbergnesUnn Helen Lindgård, Rossfjordstraumen1010
45PKRI1124338Jumbo Nekielskie MoczaryMargunn Berge, Ålgård99
46NO57024/13Quartermills Little Drummer BoyOle Martin Borsheim, Kvernaland88
47NO32508/15Bernerhuset's Hiamovi HeraxAnette Dalen, Ålesund77
48NO56898/12Bernerhuset's Dohasan CosmoKristin Evensen, Bodø66
49NO52187/15Cafridas Sportic Silver SpiritMari-Ann Amundsen, Vestfossen66

Veteran tisper

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes16+13+17+13+13+1587
2NO41182/09INT NORD UCH Nøklebyåsen's ZelinaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss12+14+16+11+11+872
3NO45681/09N UCH Auralis Dacota RonjadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya12+12+11+11+12+1169
416675/08INT NORD UCH DKV-15 Scary Heaven Av Lee ArmandBente Risto Holmen, Skedsmokorset11+10+11+12+9+1063
511259/08Gorgeous Gozita Van BugoBritt Pinderud, Skollenborg11+7+1331
6NO26584/08One More's Excellent DaytonaAnne-Karin Moe, Gjerdrum10+10+626
701865/06Alice - FauskejenteLinda R. Brunsvik, Haus11+819
8S64959/2007Alnöitens Monja MarishaAnne Rokstad, Rossfjordstraumen8+816
919761/08Bitteliten Sydney Av HiselfossGrete Listerud1313
10NO56841/09Tricolor Triumph's Hannah MontanaHeidi Auale, Elverum1111
11NO50991/09Citahagen's Ida JuvelBjørg Andreassen1111
12NO51492Dale Gudbrand's Morsin Mia KuinEldbjørg og Ivar Bjørnfeld66

Veteran hannhunder

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
114355/08N UCH Cafridas Nostalgic Nero NebreskaV.Løken/B.Olsen/S.Rytter, Bøn13+13+11+12+11+1171
202513/08Citahagen's Nero Christmas MorningBjørg Andreassen, Stavanger12+1022
3NO49406/09Franz Ferdinand Av HiselfossInger-M. Gullichsen/Håkon Petterson10+1121
4NHSB270745Lenny V D Buut Vrij HoeveMargunn Berge, Ålgård11+920
5NO51497/09Dale Gudbrand's Nitro MachWenche Carlsen7+1118
6NO38374/09NORD UCH Vegamo's Obama KendoMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa1313
7S11258/2008Askimvikens MaximilianMargreta Panzar1010

Tellende utstillinger og dommerliste

DatoStedArrangørDommerLand