Mestvinnende eksteriør 2024

09.06.2024 NKK, Trondheim (NORDIC)

Dommer: Charlott Sandberg, Sverige 23 hanner/25 tisper

1 BHK C.I.B.-J DKJr CH SEJV-23 Tulipànos Berni Kjekke Kjell, Nordic CERT – BIR

2 BHK CIB N SE DK FI UCH NORDIC UCH Njub CH DKV-22 Roabamsen’s Quality Qing, Res. Nordic Cert

3 BHK Bernøyas Fronco F-Kid, CERT

4 BHK Cullimigeis Distant Love, Res. Cert, Jun. Cert

1 BTK N SE UCH Roabamsen’s Surprice Come Shine, Nordic Cert – BIM

2 BTK Nellyvil’s Top Notch, CERT, Res. Nordic Cert

3 BTK Bare Beth av Hiselfoss

4 BTK Cafridas Terrific Texas Teddie, Vet. Cert

08.06.2024 NKK, Trondheim (INT)

Dommer: Svante Frisk, Sverige 21 hanner/19 tisper

1 BHK C.I.B.-J DKJr CH SEJV-23 Tulipànos Berni Kjekke Kjell, CACIB – BIM

2 BHK Trøenstua’s Chili, RES. CACIB, CERT

3 BHK CIB N SE DK FI UCH NORDIC UCH Njub CH DKV-22 Roabamsen’s Quality Qing

4 BHK N SE UCH C.I.B.-J NJr CH NJUBJV-23 Bernerbrukets Kålle

1 BTK DK JrCH KBHJV-23 DKJV-23 Cointreau av Triomar, CACIB – BIR

2 BTK Bare Beth av Hiselfoss, RES. CACIB, CERT

3 BTK NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Armand, VET. CERT, VET. CACIB

4 BTK N SE DK FI UCH It’s So Easy Av Lee Armand

07.06.2024, NBSK, Trøndelag

Dommer: Leif-Herman Wilberg, Norge 20 hanner/28 tisper

1 BHK N SE UCH I can take it av Lee Armand – BIM

2 BHK N DK SE UCH C.I.B.-J LUX UCH CH UCH Cafridas Alpha Atlas Arkansas

3 BHK N SE UCH C.I.B.-J NJr CH NJUBJV-23 Bernerbrukets Kålle

4 BHK Bernerøyas Fronco F-Kid

1 BTK DK JrCH KBHJV-23 DKJV-23 Cointreau av Triomar – BIR

2 BTK N CH UCH Cafridas Sportic Swarovski

3 BTK N UCH NJV-22 La Vida Stars Baronesse Biancah

4 BTK N SE UCH Roabamsen’s Surprise Come Shine

Caro Camaro av Hiselfoss, CERT

25.05.2024 NKK, BERGEN (NORDIC)

Dommer: Jens Myrman, Sverige 12 hanner/26 tisper

1 BHK  CIB NORD UCH KVHV-23 KBHVV-23 DKVV-23 Zorro Z Berno Vega, Nordic CERT Vet. CERT VET. CACIB – BIM

2 BHK N UCH Apoletano’s Tune, Res. Nordic Cert

3 BHK N UCH Great Balls Of Fire

4 BHK Fanaberner’ns Brage BelAir, CERT Jun. CERT Jun. CACIB

Berner Leiren’s Lille Max Jr, Res. CERT

1 BTK N UCH Bernerlunden’s Imaginary Ira Vet. CERT Vet. CACIB – BIR

2 BTK Bernerlunden’s Olea Otard af Baron, Res. Nordic CERT

3 BTK Fanaberner’ns Zoe Zienna, Res. CERT Nordic cert Jun. CERT Jun. Cacib

4 BTK N UCH Tennebekkens Pernille

19.05.2024 NBSK, Pinsetreff Torpomoen – dag 2

Dommer: Hanner: Eva Liljeqvist Borg – 30 påmeldt.  Tisper: Jochen Eberhardt – 42 påmeldt

 

1 BHK C.I.B NO SE DK FI CH NORDJV-21 HAHV-22 BORNHV-22 NJUBV-23 Nellyvill’s Standing Strong – BIR

2 BHK Øverbyåsens Bilbo Bessac my Big Boy – CERT

3 BHK N SE UCH Ivan av Doamis

4 BHK C.I.B.-J DKJr CH SEJV-23 Tulipànos Berni Kjekke Kjell

1 BTK N DK SE UCH NJV-21 DKJV-21 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss – BIM

2 BTK Imagine Dragon av Lee Armand

3 BTK N CH UCH Cafridas Sportic Swarovski Star

4 BTK DK JrCH KBHJV-23 DKJV-23 Cointreau av Triomar

18.05.2024 NBSK, Pinsetreff Torpomoen – dag 1

Dommer: Hanner Jochen Eberhardt, Tyskland – 25 påmeldt. Tisper: Eva Liljeqvist Borg, Sverige – 47 påmeldt

1 BHK C.I.B.-J DKJr CH SEJV-23 Tulipànos Berni Kjekke Kjell – BIM

2 BHK N SE UCH Ivan av Doamis

3 BHK N SE UCH I can take it av Lee Armand

4 BHK N UCH Just for Joy av Doamis, CERT

1 BTK DK JrCH KBHJV-23 DKJV-23 Cointreau av  Triomar – BIR

2 BTK N UCH Trendsetter av Lee Armand

3 BTK N UCH NJV-19 NV-22 Bernerfjellets Aika Alone

4 BTK N CH UCH Cafridas Sportic Swarovski Star

05.05.2024 NBSK, Avd. Vestfold

Dommer: Caroline Elise Hals, Norge 16 hanner/25 tisper

1 BHK  N DK SE UCH C.I.B.J  LUX UCH CH UCH Cafridas Alpha Atlas Arkansas

2 BHK CIB N SE DK UCH DKV-22 Roabamsen’s Quality Qing – BIM

3 BHK Brynjulf Brutter av Hiselfoss, CERT

4 BHK Tuipànos Berni Kjekke Kjell

1 BTK DK JrCH KBHJV-23 DKJV-23 Cointreau av Triomar

2 BTK Imagine Dragon av Lee Armand, CERT

3 BTK N CH UCH Cafridas Sportic Swarovski Star

4 BTK N DK SE UCH NJV-21 DKJV-21 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss

21.04.2024 NKK, KRISTIANSAND (INT)

Dommer: Rob Douma, Nederland – 16 hanner/16 tisper

1 BHK N SE UCH I can take it av Lee Armand, CACIB – BIR

2 BHK C.I.B.-J DKJr CH SEJV-23 Tulipànos Berni Kjekke Kjell, RES. CACIB

3 BHK N DK SE UCH C.I.B.J  LUX UCH CH UCH Cafridas Alpha Atlas Arkansas

4 BHK Lillemus Ozzy Olindo, CERT, Jun.Cert, Jun. CACIB

1 BTK N DK SE UCH NJV-21 DKJV-21 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss, CACIB – BIM

2 BTK KBHJV-23 DKJV-23 Cointreau av Triomar, RES. CACIB

3 BTK Trendsetter av Lee Armand, CERT

4 BTK N SE DK FI UCH It’s so Easy av Lee Armand

 

Beregninger

Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få excellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. –  8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. –  6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4 vet. –  4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Nytt fra 2021 – gjelder bare rasespesialer: Alle som får CK, men ikke blir plassert i BHK/BTK) får 5 poeng

Hvis det feil på liste, vennligst send en melding eller mail til Bente Risto Holmen – [email protected]

Sammenlagtlister og dommerliste for 2024

I tabellene nedenfor finner du oppdatert oversikt over følgende:

  • Tisper
  • Hannhunder
  • Veteran tisper
  • Veteran hannhunder
  • Tellende utstillinger og dommerliste

Tisper – Oppdatert  16.06.2024

Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO62654/22DK JrCH KBHJV-23 DKJV-23 Cointreau av TriomarTherese Bråtenes, Klavestadhaugen34+42+26+28+37+56223
2NO52192/15N CH UCH Cafridas Sportic Swarovski StarVigdis Løken, Bøn28+47+45+34154
3NO50476/20N SE UCH Roabamsen's Surprise Come ShineElse Marie Sundgaard, Kongsberg19+18+13+17+34+28129
4NO51125/20N SE DK UCH NJV-21 DKJV-21 Ana Athene Mi Amore Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad25+25+5+51106
5NO53760/21N UCH NJV-22 La Vida Stars Baronesse BiancahBente Risto Holmen/Petter Johan Holmen, Skedsmokorset16+21+15+16+31+5104
6NO31759/16N DK UCH Tennebekkens PernilleReidun Theimann/Hilde J. Valestrand24+22+26+1789
7DK14059/2019Bernerlunden's Olea Otard Af BaronNina Bless, Blomsterdalen5+32+26+2386
8NO30082/23Imagine Dragon av Lee ArmandTorill Bogstad, Gjerdrum31+48+584
9NO64592/21N UCH Trendsetter Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum19+5372
9NO51020/18N UCH NJV-19 NV-22 Bernerfjellets Aika AloneHilde Karin Harsvik, Kristiansund17+50+572
11NO49125/22Fanabernerns Tine TenorHilde Jorun Valestrand, Haus16+23+2665
12NO34860/17N UCH Line Lohengrin Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar15+19+5+5+2064
13NO30957/23Nellyvill's Top NotchHilde Holst Leknes, Heimdal14+14+3159
13NO44728/16NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee ArmandHilde K. Harsvik, Kristiansund17+22+8+1259
15NO46522Fanaberner'ns Zoe ZiennaNina Bless, Blomsterdalen5+29+2054
15NO43388/19N DK UCH Orakel Olympia av TriomarTherese Bråtenes, Klavestadhaugen12+16+15+1154
17NO62456/22Bare Beth av HiselfossGro Solberg, Rakkestad25+2853
18DK12188/2015N UCH Bernerlunden's Imaginary IraNina Bless, Blomsterdalen35+1752
19NO49123/22Fanaberner'ns Bia BjørkdotterGerda Hagrup, Fitjar18+20+543
20NO55879/19Sørli Gård's DaisyTone Sørenes, Hervik21+1738
20DK15747/2022Fensholt's XitaØystein Hannevig18+2038
22NO31417/21Hvalbernerns Carma Dee JoMasSølvi May Brudeseth, Sandefjord5+13+1836
23NO42736/20N SE DK FI UCH It's So Easy Av Lee ArmandKim-Are Næss Leistad, Lasse Næss Leistad, Buvika
16+1935
24NO34178/15N DK UCH DKJV-15 NVV-23 NORDVV-23 NORDV-23 NJUBVV-23 Nøklebyåsen's FilippaSølvi May Brudeseth, Sandefjord10+5+10+934
25NO32098/15N UCH Auralis Ona Olivia DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya8+10+1533
26CORA1285/045Legendary Spots Meant To BeMerete Malmin, Stavanger14+1832
27Bernerøyas Josefine J-DaisyTurid Thingvold14+1327
27NO30430/21Auralis Xenia Spes Emma Rigadatter Hanne Ness Haagensen, Stokmarknes12+1527
29NO41243Cafridas Terrific Texas TeddieIna Kristiansen, Tiller2525
30NO42155/23Citahagen's Snøfall på Minna i NordTrine-Lise Nystad, Kvaløya11+1324
31NO61631/21N UCH Luna av TriomarRebecca Simonsen, Sveio2323
32SE60712/2022NJr CH CHJr CH FIJr CH FIJV-23 FIJV-23 Bernerbrukets FreyjaElse Marie Sundgaard, Kongsberg13+922
32PKRII135103
Celine Dion Bernenska DolinaKaroline Andersen, Andebu13+922
34NO61420/22Chilli Corazon av BernersvansenLisbet Sandberg, Borgenhaugen5+1520
34NO58593/22Madeira av TriomarCathrine Elisabeth Reid12+820
36NO38489Bernerøyas Isabella I-AlbaAnn-Britt Bakken, Kvisvik11+819
36NO41244/16Cafridas Terrific Tennesse TriumphMonika Hansen, Ålfoten8+1119
36NO46524/23Fanaberner'ns Vega VeyronSølvi Brudeseth, Sandefjord1919
39NO48015/21Eriklia's FimmTore Johan Håland, Stavanger1717
39NO48150/19N UCH Bajana Bear Av BernersvansenAnne Medrud, Rødberg12+517
39NO61325/22Latrudas JinxedStine Bøe, Espa5+1217
42PKRII157533NJr CH NJV-23 NORDJV-23NJBJV-23 NJUBV-23 Aurora Borealis von RomanshofMona K. Bakken, Auli1616
43NO36715/22Affable Myra av FemundbernerenSiri Skjærbæk Johnsen, Drevsjø1515
43NO58117/17N UCH Citahagen's Nelly Non StopBjørg Wikan Andreassen, Stavanger1515
43NO58373/22Quartermills SongbirdMay Britt Lundevall, Kviteseid1515
43NO64241/21Frøysagarden's Diva DianaLinn Katrin Klokk11+415
47NO/49124/22Bernerhuset's Powaqa PerleAnne Rokstad, Rossfjordstraumen1414
47NO42732/20Use Your Illusion av Lee ArmandAnne Lise Lunde, Notodden1414
49NO42740/20Sansa Stark av Lee ArmandElin Petrikke Normannseth, Gjerdrum1212
49NO52329/22Bernerøyas Hestia H-LunaHilde Karin Harsvik, Kristiansund5+712
49NO38662/16Athina Av SolbergnesSolveig Aarbogh, Øverbygd1212
52NO58374/22Quartermills SiaAnne Lise Lunde, Notodden1111
53NO39212/23Bernerøyas Januara J-BessieMarianne Sandvik5+510
53NO43869/23Caro Camaro av HiselfossHeidi Elisabeth Skaug, Skjeberg5+510
55NO34236/19Hubba Bubba's Winter WunderbaumKjersti Olsen, Hurdal55
55NO38542/17N UCH Hubba Bubba's Ulla WidundertullaMariell Nordli Kristiansen, Tangen55
55NO37957Berner Leiren's BallerinaUnni Helen Edvardsen, Sandnessjøen55
55NO54845/15Hedda Minitupp av KamperhaugbamsenAnne Lise Lunde, Notodden55
55NO39668/19N FI UCH Bernerlabben's Nanna NirvanaKim-Are Næss Leistad, Lasse Næss Leistad, Buvika
55
55NO55722/18N UCH Mama I'coming Home av Lee ArmandSiri Skjærbæk, Drevsjø55

 

Hannhunder – Oppdatert 16.06.2024

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1METBSH1615/23C.I.B.-J DKJr CH SEJV-23 Tulipànos Berni Kjekke KjellGro Solberg, Rakkestad22+16+34+30+30+32164
2NO64591/21N SE UCH I can take it av Lee ArmandMari Anne Braathen, Algarheim25+8+10+28+5+26113
3NO56482/21N DK SE UCH C.I.B,-J LUX UCH CH UCH Cafridas Alpha Atlas ArkansasOle Einar Løken, Bøn20+15+19+25+5+26110
4NO43083/18CIB N SE DK FI UCH NORDIC UCH Njub CH DKV-22 Roabamsen's Quality QingSissel Vatndal. Ørje5+13+22+24+2993
5NO51381/20N UCH Apoletano's TuneØystein Hannevig, Søreidgrend11+19+18+17+1883
6NO55813/20N SE DK UCH NORDJV-21 Nellyvill's Standing StrongMona Kjøsnes Bakken, Auli13+16+13+3981
7SE33716/2022N SE UCH C.I.B.-J NJr CH NJUBJV-23 Bernerbrukets KålleSissel Vatndal, Ørje11+16+5+23+2176
8NO35863/20N SE UCH Ivan av DoamisAnne Marie Iversen, Skjeberg31+3364
9SE33781/2023Cullimigeis Distant LoveOle Einar Løken, Bøn17+5+5+23+555
10PKRII160018Amigo Mountains LadyInger Torp, Stord14+17+2051
11NO39214/23Bernerøyas Januaris J-AmbrosHilde K. Harsvik, Kristiansund9+18+10+1047
12NO61501/21Bernerøyas Fronco F-KidEgil Magne Eggen, Ler20+2646
13NO62663/22Bacardi av TriomarJannicke Rokvamslien, Svingvoll11+16+1845
14NO55594/18N UCH Great Balls Of FireJan Roar Sekkelsten, Førde15+14+1544
15NO32715/17N UCH Roabamsen's Peik PegasusHilde Nygaard, Stavanger20+1636
15NO48357/22Øverbyåsens Bilbo Bessac my Big BoyAnne Jutulsrud, Reinsvoll3636
17NO64041/22Bygdebernerns CK Tim McGrawOle Christian Helmersen Nøis, Holmestrand14+2135
18NO64045/22Bygdebernerns CK Alan JacksoonSonja Berg, Andeu13+8+1031
19ROI21/162530N UCH Fast and FuriousMerete Malmin14+1528
20NO33831/19Trøenstua's ChiliKenneth Mannvik, Ranheim2727
21NO60743/20N UCH Just For Joy av Doamis Anne-Marie Iversen, Skjeberg2525
22SE14335/2023Michikos JiroKjersti Carlsen, Svorkmo12+1224
22NO62462/22Brynjulf Brutter av HiselfossInger Marie Gullichsen, Horten19+524
22NO46527/23Fanaberner'ns Brage BelAirNina Bless, Blomsterdalen12+1224
25NO52700/23Nøklebyåsen's Quantas TeddySol Kolstad Bjerke, Brandbu5+11+723
26NO33863/23Nøklebyåsen's Pablo PicassoNina Merete Lee, Røkland11+1122
27LSVKBS1772/15CIB NORD UCH KBHV-23 KBHVV-23 DKVV-23 Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikersund2121
28NO52188/21Bernerøyas Einstein E-ElmerLene Høyholm, Stokke5+1419
29NO52574/22Bollinger Special Oblix av TriomarTor Erling Aulie, Farsund1818
30NO63369/21Bernerøyas Garmann G-FigoKristian Tvedt, Sunndalsøra1515
30NO39099/21Olivers Mount-EverestRigmor Hansen, Hellandsjøen1515
32NO58592/22Jägermeister Oscar av TriomarChristian Olsen, Borgenhaugen1414
32NO37214/17\8N SE DK UCH Bernerutsikten's Dancing OliverAnn-Kristin Hansen, Åsvang+141414
34NO61628/21Tellus av TriomarSandra Joten Aspeslåen, Kvam1111
35NO51012/23Apoletano's TobejasBjørg Brenne, Notodden1010
35PKRII157399Lusion MarzipanBjørg Brenne, Notodden1010
37EST00139/22Kaimon Gerheil QuattroLinn Anette Ekerhovd, Evanger99
38CMKU/BSP/15806/12Quarlito TheOnlyOne BermondoBohemiaAnn-Kristin Hansen, Åsvang77
38SHSB/LOS784448Chaska von TatzenglückMarie Reime, Voss77
40SE16658/2022Berntiers Bare NilsiTom Stenberg, Gran55
40NO49811/21Aivema's Davis Designed DreamKari Anne Fadnes, Fonnes55

 

Veteran tisper – Oppdatert 16.06.2024

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO52192/15N CH UCH Cafridas Sportic Swarovski StarVigdis Løken, Bøn12+12+16+16+13+1079
2NO31759/16N DK UCH Tennebekkens PernilleReidun Theimann/Hilde J. Valestrand13+12+12+11+12+868
3NO34178/15N DK UCH DKJV-15 NVV-23 NORDVV-23 NORDV-23 NJUBVV-23 Nøklebyåsen's Filippa GiordanoSølvi M. Brudeseth, Sandefjord11+9+8+10+11+1160
4NO44728/16NORD UCH Sorie Monètaire av Lee ArmandHilde Karin Harsvik, Kristiansund9+13+10+11+1154
5NO32098/15N UCH Auralis Ona Oliva DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya11+11+12+842
6DK12188/2025N UCH Bernerlunden's Imaginary IraNina Bless, Blomsterdalen14+9+1235
7NO54845/15Hedda Minitupp Av KamperhaugbamsenAnne-Lise Lunde, Notodden12+6+1028
8NO37957/16Berner Leiren's BallerinaUnni Edvardsen, Sandnessjøen13+1326
9NO41243/16Cafridas Terrific Texas TeddieIna Kristiansen, Tiller6+6+1325
10NO45150/15Lorita's DonnaTone Sørenes, Hervik8+9+623
11NO41244/16Cafridas Terrific Tennesse TriumphMonika Hansen, Ålfoten11+1122
12NO38662/16Athina Av SolbergnesSolveig Aarbogh, Øverbygd1212
13NO32231/16Belle av TriomarInger M.R. Langmo, Snarøya1111
13NO55262/14Allukas Pascha Av VisnesbernerenElisabeth Lepsøe Haaland1111
15NO43236/14Polarbernern's I MiaElisabeth C. Reksten, Nesttun99

 

Veteran hannhunder – Oppdatert 16.06.2024

1LSVKBS1772/15CIB NORD UCH KBHV-23 KBHVV-23 DKVV-23 Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikershund12+11+1134

 

Tellende utstillinger og dommerliste – Oppdatert 16.06.2024

DatoStedArrangørDommerLandPåmeldte
20.01.2024SkienNorsk NewfoundlandshundklubbJan HerngrenSverige5 hanner/10 tisper
21.01.2024SkienNorsk NewfoundlandshundeklubbZita Kerak LukacovaSlovakia7 hanner/13 tisper
04.02.2024EtneØlen-Etne-Vindafjord HundeklubbOliver SimonKroatia5 hanner/15 tisper
23.03.2024VarhaugNMHKHans AlmgrenSverige11 hanner/17 tisper
24.03.2024VarhaugNMHKHedi KummEstland10 hanner/16 tisper
30.03.2024VikersundKlubben for Gårds- og fjellhunderBas BoschBelgia11 hanner/12 tisper
31.03.2024VikershundKlubben for Gårds- og fjellhunderArne FossNorge12 hanner/9 tisper
06.04.2024NordkjosbotnNMHKOliver SimonKroatia2 hanner/5 tisper
07.04.2024NordkjosbotnNMHKSuzana SimonKroatia2 hanner/4 tisper
21.04.2024KristiansandNKK (INT)Rob DoumaNederland16 hanner/16 tisper
22.04.2023StangeNorsk Dalmatiner KlubbJune WallIrland5 hanner/9 tisper
23.04.2023StangeNorsk Dalmatiner KlubbPerttu StåhlbergFinland7 hanner/10 tisper
04.05.2024Sanda CampingNorsk EurasierklubbSunica LazicSerbia7 hanner/8 tisper
05.05.2024Sanda CampingBø og Sauherad HundeklubbMina PiljevicSerbia4 hanner/6 tisper
04.05.2024SunndalsøraSunndal HundeklubbLivija ZizevskeLithauen9 hanner/8 tisper
05.05.2024SunndalsøraSunndal HundeklubbElizabeth WoganIrland9 hanner/8 tisper
04.05.2024OrreSandnes Brukshund klubbRamune KazlauskaiteLithauen11 hanner/11 tisper
05.05.2024OrreSør-Rogaland BrukshundklubbJohn Sigve BergNorge9 hanner/9 tisper
05.05.2024VestfoldNBSK, avdeling VestfoldCaroline Elise HalsNorge16 hanner/25 tisper
18.05.2024TorpomoenNBSKJochen Eberhardt/Eva Borg Liljeqvist25 hanner/47 tisper
19.05.2024TorpomoenNBSKJochen Eberhardt/Eva Borg Liljeqvist30 hanner/42 tisper
25.05.2024BergenNKK (INT)Jens MyrmanSverige12 hanner/26 tisper
11.06.2023ÅrsrumSandefjord HundeklubbSilvia WeberSveits5 hanner/10 tisper
10.06.2023ÅsrumSandefjord HundeklubbAlberto CiccillatoItalia4 hanner/9 tisper
07.06.2024TrondheimNBSK, TrøndelagLeif-Herman WilbergNorge
08.06.2024TrondheimNKK - InternasjonalSvante FriskSverige21 hanner/19 tisper
09.06.2024TrondheimNKK - NordiskCharlott SandbergSverige23 hanner/25 tisper
15.06.2024TromsøTromsø HundeklubbTanya Ahlman-StockmariFinland2 hanner/6 tisper
16.06.2024TromsøNorsk Dalmatiner KlubbMartin JohnssonSverige1 hanne/6 tisper
15.06.2024KnarvikNordhordaland HundeklubbKurt NilssonSverige5 hanner/17 tisper
16.06.2024KnarvikNordhordaland HundeklubbMichael LeonardIrland6 hanner/17 tisper
15.06.2024KristiansundKristiansund HundeklubbCathy Delmar1 hanner/4 tisper
16.06.2024KristiansundKristiansund HundeklubbDarko Korosec1 hanne/4 tisper
15.06.2024BrårudNorsk Shih Tzu KlubbWes MccrumIrland1 hanne/6 tisper
16.06.2024BrårudNorsk Bulldog KlubbMartin BaskaranSpania2 tisper
22.06.2024DisenåOdal HundeklubbPer Kristian AndersenNorge
23.06.2024DisenåOdal HundeklubbMarit SundeNorge
22.06.2024VestnesVestnes Hundeklubb
23.06.2024VestnesVestnes Hundeklubb
22.06.2024BjørnevatnKirkenes og Omegn HundeklubbGunnar NymannDanmark
23.06.2024Bjørnevatn Kirkenes og Omegn HundeklubbAnne Livø BuvikNorge
22.06.2024StavsjøNBSK, HedmarkGro SvandalsflonaNorge
23.06.2024StavsjøNBSKTerje LindstrømNorge
22.06.2024BodøSalten BrukshundklubbMakku KipimäFinland
23.06.2024BodøSalten BrukshundklubbPaul LawlessIrland
22.06.2024StiklestadNMHK, TrøndelagSvein Bjarne HelgesenNorge
23.06.2024StiklestadNMHK, TrøndelagKurt NilssonSverie
29.06.2024MauraNorsk Dobermann KlubbAnton SpindlerTyskland
30.06.2024MauraNorsk Dobermann KlubbJelena RudulovicSerbia
29.06.2024SandnessjøenYtre Helgeland HundeklubbSvein Bjarne HelgesenNorge
05.07.2024SandefjordNKK (INT) NORSK VINNERFelicia JacobssonNorge
06.07.2024SandefjordNKK (NORDISK) NORDISK VINNERPernilla SanströmSverige
07.07.2024SandefjordNKK (INT)Anita Al-BachyFinland
13.07.2024SkiptvetNorsk NewfoundlandsklubbDelphine Richards
13.07.2024ØstlandetNMHKMartin JohanssonSverige
14.07.2024ØstlandetNMHKÅke CronanderSverige
13.07.2024TrondheimNorsk Lhasa Apso KlubbStephen MinogueIrland
14.07.2024TrondheimNorsk Lhasa Apso KlubbPhilip BehanIrland
27.07.2024SkudneshavnKarmøy HundeklubbNina KarlsdotterSverige
28.07.2024SkudneshavnØlen-Etne-Vindafjord HundeklubbAnita DugganIrland
27.07.2024MossMoss og Omegn Hundeklubb
28.07.2024MossMoss og Omegn Hundeklubb
02.08.2024Storjord i SaltdalNBSK, avd. NordVidar AnderssenNorge
03.08.2024FauskeNKK - NordiskKaren GillilandIrland
04.08.2024FauskeNKK - InternasjonalMarianne HolmliNorge
10.08.2024MosjøenRana Trekk. og Brukshundklubb
11.08.2024MosjøenRana Trekk- og Brukshundklubb
16.08.2024TromsøNKK,Tromsø/Finnmark (NORDISK)Svein Bjarne HelgesenNorge
17.08.2024TromsøNKK, Tromsø/Finnmark (INT)Jean-Francois VanakenBelgia
18.08.2024TromsøNKK, Tromsø/Finnmark (NORDISK)Charlotte HøierDanmark
24.08.2024MauraNBSKJohan AnderssonSverige
25.08.2024MauraNBSKRafael Malo AlcrudoSpania
24.08.2024SelbuTrøndelag Selskapshundklubb
25.08.2024SelbuTrøndelag Selskapshundklubb
24.08.2024HammerfestHammerfest og omegn Hundeklubb
25.08.2024HammerfestHammerfest og omegn Hundeklubb
24.08.2024ÅlesundSunnmøre Hundeklubb
25.08.2024ÅlesundSunnmøre Hundeklubb
07.09.2024RogalandNBSK, RogalandKsenija Steiner-PotocniSlovenia
08.09.2024RogalandNKK (INT)Veli-Pekka KumpumäkiFinland
14.09.2024ØstfoldNBSK, ØstfoldAnne BuvikNorge
15.09.2024ØstfoldNBSK, ØstfoldHana ChovancovàTjekkia
14.09.2024SteinkjerSteinkjer Hundeklubb
14.09.2024SortlandVesterålen og Omegn Hundeklubb
21.09.2024OppdalOppdal Hundeklubb
22.09.2024OppdalOppdal Hundeklubb
22.09.2024LillestrømNorsk Dobermann Klub
28.09.2024BergenBergens Selskaps- og Brukshundklubb
12.10.2024BjerkvikNMHKSaija JuutilainenFinaland
13.10.2024BjerkvikEvenes og Omegn Hundeklubb
Kurt NilssonSverige
19.10.2024TrondheimNBSK, TrøndelagSvein Erik BjørnesDanmark
20.10.2024TrondheimNBSKSiv SandøNorge
26.10.2024ØstlandetNorsk Dobermann Klub
27.10.2024ØstlandetNorsk Dobermann Klub
23.11.2024SandefjordNKK (NORDISK)Martin JohanssonSverige
14.12.2024Sandefjord
Norsk Doberman Klubb
15.12.2024SandefjordNorsk Dobermann Klubb