Mestvinnende eksteriør 2022

30.10.2022 NBSK

Dommer: Camilla Gothen, Danmark (17 hanner/18 tisper)

1 BHK  N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas – BIM

2 BHK  CIB N DK UCH DKJV-19 DKV-19 Cafridas Victoric Veni Vidi Vici

3 BHK   N SE UCH NVV-22 Tiviniro’s Something Special

4 BHK   Cafridas Alpha Atlas Arkansas

Argent Gratuit av Lee Armand – CERT

1 BTK   NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Armand – BIR

2 BTK   N UCH NJV-19 NV-22 Bernerfjellets Aika Alone

3 BTK   Mama I’comming Home av Lee Armand

4 BTK   NJV-22 La Vida Stars Baronesse Biancah

29.10.2022 NBSK, Trøndelag

Dommer: Jeanett Lemmeke, Sverige (18 hanner/20 tisper)

1 BHK   N UCH Nellyvill’s Primo Padrino – BIM

2 BHK  CIB N DK UCH DKJV-19 DKV-19 Cafridas Victoric Veni Vidi Vici

3 BHK   Cafridas Alpha Atlas Arkansas

4 BHK   N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas

1 BTK   NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Arman – BIR

2 BTK   N UCH NJV-19 NV-22 Bernerfjellets Aika Alone

3 BTK   NJV-22 La Vida Stars Baronesse Biancah

4 BTK N UCH NJV-21 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss

Trendsetter av Lee Armand – CERT

18.09.2022 NBSK, Østfold

Dommer: Jovita Piskunoviene (18 hanner/29 tisper)

 

1 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special – BIM

2 BHK N DK UCH Zebastian Z’Ippon av Hiselfoss

3 BHK N SE DK UCH Bernerutsikten’s Dancing Oliver

4 BHK Ivan Av Doamis

Just For Joy Av Doamis, CERT

1 BTK NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Armand – BIR

2 BTK Bernerutsikten’s Phoebe Buffay, CERT

3 BTK Trendsetter Av Lee Armand, RES. CERT

4 BTK NORD UCH NORDJV-15 NJV-15 Ramona Av Hiselfoss

 

17.09.2022 NBSK, Østfold

Dommer: Erikas Piskunovas (21 hanner/33 tisper)

1 BHK N UCH Agazzi Tuzzisønn – BIM

2 BHK  Cafridas Alpha Atlas Arkansas

3 BHK N DK UCH Zebastian Z’Ippon av Hiselfoss

4 BHK Bernerøyas Elling E-Joppe, CERT

1 BTK NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Armand – BIR

2 BTK N UCH Swissmade Ballroom Blitz

3 BTK N UCH Bernerfjellets Aika Alone

4 BTK Vina Vitalia av Hiselfoss, CERT

Merry Mistel’s Weera Ozzmania, RES. CERT

04.09.2022 NKK, ROGALAND (INT)

Dommer: Benny Blidh Von Schedvin, Sverige (20 hanner/22 tisper)

1 BHK CIB N SE DK CH UCH DKJV-19 DKV-19 Cafridas Victoric Veni Vidi Vici – CACIB – BIR

2 BHK CIB N SE DK UCH Roabamsen’s Quality Qing, Res. CACIB

3 BHK N UCH Roabamsen’s Peik Pegasus

4 BHK I can take it av Lee Armand, CERT

1 BTK NJV-22 La Vida Stars Baronesse Biancah – BIM

2 BTK NORD UCH Berntiers Heart Of Gold

3 BTK N UCH Line Lohengrin av Sennenlio, CACIB

4 BTK Citahagen’s Nelly Non Stop, CERT, Res. cacib

03.09.2022 NBSK, Rogaland

Dommer: Jan Herngren, Sverige (18 hanner/17 tisper)

1 BHK CIB N SE DK UCH Roabamsen’s Quality Qing – BIR

2 BHK N UCH Roabamsen’s Peik Pegasus

3 BHK  CIB N SE DK CH UCH DKJV-19 DKV-19 Cafridas Victoric Veni Vidi Vici

4 BHK Fast & Fuious, CERT

1 BTK N UCH Berningtons Vanja – BIM

2 BTK N DK SE NORD UCH Viva La Vida av Hiselfoss

3 BTK La Vida Stars Baronesse Biancah

4 BTK Buffy av Solbergnes, CERT

21.08.2022 NKK, TROMSØ/FINNMARK (NORDISK)

Dommer: Leila Kärkäs, Finland (6 hanner/15 tisper)

1 BHK Goldbear’s Felipe Massa, Nordic Cert – BIM

2 BHK N SE UCH Vinkizz Armageddon, Res. Nordic Cert

1 BTK Riccarron Mon Cheri, Nordic cert – BIR

2 BTK Bernerhuset’s Miakoda My Princess, CERT, Res. Nordic Cert

3 BTK Alpweiden Nice to be Jackpot, Res. cert

4 BTK Goldbear’s Emma Watson

20.08.2022, NKK, TROMSØ/FINNMARK (INT)

Dommer: Eva Nielsen, Sverige (6 hanner/17 tisper)

1 BHK Goldbear’s Felipe Massa, CACIB – BIR

2 BHK N SE Uch Vinkizz Armageddon, Res. cacib

3 BHK Janipan Orlow

1 BTK N UCH Bernerhuset’s Denali Demi – BIM

2 BTK Doremis Tricolora Dokri

3 BTK Riccarron Mon Cheri, CERT, CACIB

4 BTK Bernerhuset’s Olathe Okita, Res. Cert, Res. Cacib

19.08.2022 NKK, TROMSØ/FINNMARK (NORDISK)

Dommer: Eva Liljekvist Borg, Sverige (6 hanner/14 tisper)

1 BHK Goldbear’s Felipe Massa, Nordic Cert – BIM

2 BHK N SE UCH Vinkizz Armageddon, Res. Nordic Cert

3 BHK Doremis z-nuutti wiqq, CERT

4 BHK Janipan Orlow, Res. cert

1 BTK Bernerhuset’s Miakoda My Princess, CERT, Nordic Cert – BIR

2 BTK Doremis Tricolora Dokri, Res. Nordic Cert

3 BTK Bernerhuset’s Olathe Okita, Res. cert

4 BTK Doremis Gullpigan Ley

07.08.2022 NKK, Fauske (INT)

Dommer: Wenche Eikeseth, Norge (10 hanner/11 tisper)

1 BHK N UCH Doremis Donje Lexa, CERT, CACIB – BIM

2 BHK N DK UCH DKJV-19, DKV-19 Cafridas Victoric Veni Vidi Vici, RES. CERT, RES. CACIB

3 BHK N UCH Bernerhuset’s Liwanu Lendo

4 BHK N UCH Auralis Mambo Nr 5

1 BTK NUCH Bernerhuset’s Denali Demi – BIR

2 BTK N UCH Auralis Riga Milladatter, CACIB?

06.08.2022 NBSK, NORD

Dommer: Sølvi Schjeldrup, Norge (13 hanner/19 tisper)

1 BHK N DK UCH DKJV-19, DKV-19 Cafridas Victoric Veni Vidi Vici – BIM

2 BHK Cafridas Alpha Atlas Arkansas

3 BHK Bernerhuset’s Dohasan Cosmo, CERT

4 BHK Cafridas Terrific Trysil Texas

1 BTK Bernerhuset’s Olathe Okita, CERT – BIR

2 BTK Auralis Wifie Tanjadatter

3 BTK Bernerhuset’s Denali Demi

4 BTK Auralis Riga Milladatter

Bonnie av Solbergnes – RES. CERT

26.06.2022 NBSK

Dommer: Elina Haapaniemi, Finland (16 hanner/30 tisper)

1 BHK N DK UH NJV-20 NV-21-22 Berntiers X Mas – BIM

2 BHK N UCH Bernerutsikten’s Dancing Oliver

3 BHK Hubba Bubba’s Xtra Mye Prim

4 BHK Nøklebyåsen’s Napolèon Bonaparte

1 BTK NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Armand

2 BTK N UCH Bernerfjellets Aika Alone

3 BTK Bernerøyas Emelline E-Trixie

4 BTK N DK UCH Nøklebyåsen’s Filippa Giordano

Hubba Bubba’s Winter Wunderbaum – CERT

25.06.2022 NBSK, avd. Hedmark

Dommer: Caroline Elise Hals, Norge (19 hanner/32 tisper)

1 BHK N DK UH NJV-20 NV-21-22 Berntiers X Mas – BIM

2 BHK Nøklebyåsen’s Napolèon Bonaparte

3 BHK N UCH Agazzi Tuzzisønn

4 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special

Sotilas Achy Breaky Heart – CERT

1 BTK NJV-21 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss – BIR

2 BTK NJV-22 La Vida Stars Baronesse Biancah, CERT

3 BTK N UCH Bernerfjellets Aika Alone

4 BTK N DK Nøklebyåsens Filippa Giordano

19.06.2022 NKK, SANDEFJORD

Dommer: Phil Boyd (16 hanner/22 tisper)

1 BHK Goldbear’s Fernando Alonso, CERT, CACIB – BIR

2 BHK Ivan av Doamis, R. CERT

3 BHK Sotilas Achy Breaky Heart

4 BHK NJV-22 Mars av Triomar

1 BTK N UCH Bernerfjellets Aika Alone, CACIB – BIM

2 BTK N UCH Kasjmirtunets Classy Maggie McD, RES. CACIB

3 BTK NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Armand

4 BTK Bernerøyas Emelline E-Trixie

18.06.2022 NKK, SANDEFJORD NORSK VINNER

Dommer: Johnny Andersson, Sverige (18 hanner/23 tisper)

1 BHK N DK UH NJV-20 NV-21-22 Berntiers X Mas, NORDIC CERT – BIR

2 BHK NORD UCH Roabamsen’s Quality Qing, R.NORDIC CERT

3 BHK NJV-22 Mars av Triomar, CERT

4 BHK Lad’s Norbert Edison, RES. CERT

1 BTK N UCH NV-22 Bernerfjellets Aika Alone, NORDIC CERT – BIM

2 BTK N UCH Kasjmirtunets Classy Maggie McD, Res. Nordic Cert

3 BTK N DK UCH Orakel Olympia av Triomar

4 BTK NJV-22 La Vida Stars Baronesse Biancah, CERT

17.06.2022 NKK, SANDEFJORD (INT)

Dommer: Anna Kochan, Polen (13 hanner/17 tisper)

1 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special – BIM

2 BHK N SE UCH Vinkizz Armageddon, CACIB

3 BHK Ridon Hennet Âike, CERT, R.CACIB

4 BHK Goldbear’s Fernando Alonso

1 BTK N UCH Kasjmirtunets Classy Maggie McD, CACIB – BIR

2 BTK N UCH Bernerfjellets Aika Alone, R.CACIB

3 BTK N DK UCH Funatic Here Comes The Sun

4 BTK Bernerøyas Emelline E-Trixie, CERT

05.06.2022 NBSK, Torpomoen

Dommer: Hanner: Marian Scott (37)/Tisper: Gary Dybdall (51)

1 BHK  N DK UH NJV-20 NV-21 Berntiers X Mas – BIM

2 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special

3 BHK Brilliant H’Award Amzina Euforija, CERT

4 BHK N UCH Theis TrIumph av Lee Armand

Sotilas Achy Breaky Heart, RES. CERT

1 BTK NJV-21 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss – BIR

2 BTK N UCH Bernerfjellets Aika lone

3 BTK NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Armand

4 BTK N DK UCHFunatic Here Comes The Sun

04.06.2022 NBSK, Torpomoen

Dommer: Hanner Gary Dybdall (42)/Tisper: Marian Scott (52)

1 BHK N UCH Bernerutsikten’s Dancing Oliver – BIR

2 BHK N DK UH NJV-20 NV-21 Berntiers X Mas

3 BHK Great Balls Of Fire, CERT

4 BHK Berntiers X-File, RES. CERT

1 BTK N UCH Ksjmirtunets Classy Maggie McD, CERT

2 BTK N UCH Bernerfjellets Aika Alone

3 BTK Bernerøyas Emelline E-Trixie

4 BTK N UCH Bajana Bear av Bernersvansen

29.05.2022 NKK (INT)

Dommer: Simon Rooney, Irland (10 hanner/15 tisper)

1 BHK Nøklebyåsen’s Napolèon Bonaparte, CERT – BIM

2 BHK N DK UCH NJV-20 NV-21 Berntiers X Mas, CACIB

1 BTK N UCH Bernerlabben’s Nanna Nirvana, CACIB – BIR

2 BTK N UCH It’s so Easy av Lee Armand, CERT, RES. CACIB

3 BTK NORD UCH Thara Kordes av Lee Armand

4 BTK NORD UCH Viva La Vida av Hiselfoss

La Vida Stars Baronesse Biancah, RES. CERT

28.05.2022 NBSK, Trøndelag

Dommer: Zafra Sirik, Israel (17 hanner/30 tisper)

1 BHK Nøklebyåsen’s Napolèon Bonaparte, CERT – BIM

2 BHK N DK UCH NJV-20 NV-21 Berntiers X Mas

3 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special

4 BHK N DK UCH DKJV-19, DKV-19 Cafridas Victoric Veni Vidi Vici

1 BTK Cafridas Terrific Texas Teddie – BIR

2 BTK Bernerøyas Emelline E-Trixie, CERT

3 BTK N UCH Bernerfjellets Aika Alone

4 BTK NORD UCH Thara Kordes av Lee Armand

01.05.2022 NKK, ÅLESUND (NORDISK)

Dommer: Lisbet Utke Ramsing, Danmark (4 hanner/14 tisper)

1 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special, NORDIC CERT – BIM

1 BTK Orakel Olympia av Triomar, CERT, NORDIC CERT – BIR

2 BTK Bernerøyas Emelline E-Trixie,RES. CERT, RES. NORDIC CERT

3 BTK Kasjmirtunets Classy Maggie McD

4 BTK N UCH NVV-19 Tiviniro’s Red Rose For Love

30.04.2022 NKK, ÅLESUND (Int.)

Dommer: Gunilla Skallman, Sverige (4 hanner/15 tisper)

1 BHK  N UCH Bernerutsikten’s Dancing Oliver, CACIB- BIR

1 BTK Orakel Olympia av Triomar, CERT, CACIB – BIM

2 BTK Kasjmirtunets Classy Maggie McD, RES. CERT, RES. CACIB

3 BTK NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Armand

4 BTK Bernerøyas Emelline E-Trixie

 

20.03.2022 NKK, KRISTIANSAND (Int.)

Dommer: Carsten Birk, Danmark (14 hanner/14 tisper

1 BHK N DK UCH NJV-20 NV-21  Berntiers X Mas, CACIB – BIR

2 BHK N DK UCH Zebastian Z’Ippon av Hiselfoss

3 BHK Sotilas Achy Breaky Heart

1 BTK  NJV-21 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss, CACIB – BIM

2 BTK N EST UCH Nellyvill’s On The Move, Res. Cacib

3 BTK N DK UCH Funatic Here Comes The Sun

4 BTK N UCH Bajana Bear av Bernersvansen

19.03.2022 NKK, KRISTIANSAND (Nordisk)

Dommer: Augustin Ionescu, Romania  (13 hanner/18 tisper)

1 BHK N DK UCH NJV-20 NV-21 Berntiers X Mas, Nordic Cert – BIM

2 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega, Res. Nordic Cert

3 BHK Nøklebyåsen’s Napolèon Bonaparte, Cert

1 BTK NJV-20 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss, Nordic Cert – BIR

2 BTK N DK UCH Funatic Here Comes The Sun, Res. Nordic Cert

3 BTK N UCH Berningtons Vanja, Cert

4 BTK Bajana Bear av Bernersvansen, Res. Cert

Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få excellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. –  8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. –  6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4 vet. –  4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Nytt fra 2021 – gjelder bare rasespesialer: Alle som får CK, men ikke blir plassert i BHK/BTK) får 5 poeng

Hvis det feil på liste, vennligst send en melding eller mail til Bente Risto Holmen – [email protected]

 

Tisper – Oppdatert 20.09.2022

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO51020/18N UCH NJV-19 NV-22 Bernerfjellets Aika AloneHilde Karin Harsvik, Kristiansund33+58+57+36+36+35255
2NO44728/16NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee ArmandHilde K. Harsvik, Kristiansund38+39+29+42+54+25227
3NO52184/21Bernerøyas Emelline E-TrixieHilde Harsvik, Kristiansund33+22+23+22+36+55191
4NO51125/20NJV-21 Ana Athene Mi Amore Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad27+23+60+17+41+20188
5NO42809/20
Kasjmirtunets Classy Maggie McDTherese Bråtenes, Klavestadhaugen28+22+21+26+61+29187
6NO53760/21NJV-22 La Vida Stars Baronesse BiancahBente Risto Holmen/Petter Johan Holmen, Skedsmokorset31+20+23+ +38+23+18153
7FI54345/13N DK UCH Funatic Here Comes The SunTorill Bogstad/Elin Normannseth, Gjerdum24+17+51+26+5+5128
8NO43388/19N DK UCH Orakel Olympia av TriomarTherese Bråtenes, Klavestadhaugen16+24+23+26+12+13114
8NO46833/14N UCH Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård21+12+20+20+26+15114
10SE16432/14NORD UCH Berntiers Heart Of GoldHans R. Berge/Else Marie Sundgaard, Kongsberg19+17+12+16+17+28109
11NO42736/20N SE UCH It's So Easy Av Lee ArmandKim-Are Næss Leistad, Lasse Næss Leistad, Buvika
26+21+11+17+18+12105
12NO56904/12N UCH Bernerhuset's Danali DemiAnne Rokstad, Rossfjordstraumen13+13+8+22+20+26102
13NO48150/19N UCH Bajana Bear Av BernersvansenAnne Medrud, Rødberg18+14+12+5296
14NO43390/19Orakel Oktavia av TriomarTherese Bråtenes, Klavestadhaugen19+23+5+15+16+1189
15NO34178/15N DK UCH DKJV-15 Nøklebyåsen's FilippaSølvi May Brudeseth, Sandefjord5+32+30+2188
16NO35645/16N EST UCH Nellyvill's On The MoveMona Kjøsnes Bakken, Auli20+5+15+14+15+1483
17NO39668/19N UCH Bernerlabben's Nanna NirvanaKim-Are Næss Leistad, Lasse Næss Leistad, Buvika
5+24+12+14+12+1481
17NO43898/16N UCH Auralis Riga MilladatterJan Terje Albertsen, Leirfjord16+14+5+17+12+1781
19NO59274/Bernerhuset's Olathe OkitaAnne Rokstad, Rossfjordstraumen28+17+17+1476
20NO50476/20N UCH Roabamsen's Surprise Come ShineElse Marie Sundgaard, Kongsberg13+14+12+18+13+575
21SE40525/2014N UCH Swissmade Ballrooom BlitzMarit Sandøy, Skotbu8+39+5+1163
22NO52450/17NORD UCH Thara Kordes av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum30+18+553
23NO44757/20Auralis Wifie TanjadatterTina Hermansen, Tromsdalen14+13+2552
24NO43126/18N UCH Artic Akela Av BernersvansenLisbeth Sandberg, Borgenhaugen15+19+1650
25NO64592/21Trendsetter Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum5+32+5+547
26NO43236/14Polarbernern's I MiaElisabeth C. Reksten, Nesstun10+17+1845
27NO34860/17N UCH Line Lohengrin Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar14+25+544
27NO51519/14NORD UCH NORDJV-15 NJV-15 Ramona av HiselfossGro Solberg, Rakkestad5+29+5+544
29NO34236/19Hubba Bubba's Winter WunderbaumKjersti Olsen, Hurdal5+5+18+1543
30NO58117/17Citahagen's Nelly Non StopBjørg Wikan Andreassen, Stavanger13+22+540
30NO37219/18Bernerutsikten's Phoebe BuffayYvonne Hansen, Åsvang35+540
30NO31759/16Tennebekkens PernilleReidun Theimann/Hilde J. Valestrand5+23+1240
33NO41243Cafridas Terrific Texas TeddieIna Kristiansen, Tiller3939
34NO51888/16NORD UCH Viva La Vida Av HiselfossBente Risto Holmen, Skedsmokorset15+2338
35NO54155/12Bernerlabben's Kosete KassandraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva5+14+10+837
35NO49812/21Aivema's Dearborn Daisy DollKari Anne Fadnes, Fonnes13+9+1537
37NO37594/19Z'Anna Zequita av HiselfossMai-Linn Jahren, Voss16+15+536
38NO32098/15Auralis Ona Olivia DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya16+1935
39NO53419/20Bernerlabben's Oline OladalaAnne Sofie Barstad5+13+11+534
40NO53896/20Hubba Bubba's Xtraordinære FantineMarianne Schjeldrup, Godvik14+7+1233
40NO48015/21Eriklia's FimmTore Johan Håland, Stavanger17+11+533
40NO51889/16Vina Vitalia Av HiselfossTove Sandtangen/Gro Solberg, Rakkestad3333
40NO55187/17Bernerhuset's Lomasi LunaEllen Framnes, Narvik10+8+1533
44NO35854/18Auralis Ubba Ulrika OnadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya16+1632
45NO32645/19Bernerøyas Baronesse B-vilmaHilde Karin Harsvik, Kristiansund16+5+1132
46NO30430/21Auralis Xenia Spes Emma Rigadatter Hanne Ness Haagensen, Stokmarknes11+4+5+1131
47NO53522/11Tiviniro's Red Rose For LoveChristina Harsvik, Kristiansund15+1429
48NO33420Citahagen's Prosecco Per PippinaBjørg Wikan Andreassen, Stavanger11+1728
49NO37706/13Auralis Lykke dacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya13+1427
50NO55722/18Mama I'coming Home av Lee ArmandSiri Skjærbæk, Drevsjø5+2126
51NO35395/18N UCH Brienne O'Tarth av Lee ArmandElin Normannseth/Torill Bogstad, Gjerdrum5+2025
51NO30428/21Auralis Xiva RigadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya10+1525
51NO64241/21Frøysagarden's Diva DianaLinn Katrin Klokk14+1125
54NO35298/19Bernerøyas Camille C-MillisHilde Harsvik, Kristiansund2424
54NO69361/21Auralis Zelda OnadatterTrine Lise Nystad, Kvaløya13+1124
56NO60636/20Nøklebyåsen's Mandy MooreWenche Blakkisrud, Hønefoss18+523
56NO31415/21Hvalbernerns Chanelle JoMasLine Løvland Øfstaas, Skreia2323
58NO41244/16Cafridas Terrific Tennesse TriumphMonika Hansen, Ålfoten5+1722
59NO53137/19Liana's AstriHeidi Auale8+1422
60NO61499/21Bernerøyas Faronessa F-AdaHilde Karin Harsvik, Kristiansun13+821
60DK14059/2019
Bernerlunden's Olea Otard Af BaronNina Bless, Blomsterdalen2121
62NO55840/21Apoletano's OviliBjørg Brenne, Notodden2020
62CMKU/BSP/1313/18Pretty Princess BaronnellaLinda Rongved Brunsvik2020
64NO37957Berner Leiren's BallerinaUnni Helen Edvardsen, Sandnessjøen1717
64PKRII135103
Celine Dion Bernenska DolinaKaroline Andersen, Andebu1717
64NO/49536/20Buffy av SolbergnesBjarne Sortland1717
67NO52192/15N CH UCH Cafridas Sportic Swarovski StarVigdis Løken, Bøn1616
68NO63370/21Bernerøyas Geisha G-GaiaHilde Karin Harsvik, Kristiansund1414
68CMKU/BSP/149Xillana CarlisaAnita Fuglås Grådvik, Sandnessjøen8+614
68PKRI127768Berethil Melle DulciorHege Askvik, Brekke1414
71NO39097/21Chanels Mount-ClaraCamilla Lund, Kyrksæterøra5+813
71NO52185/21Bernerøyas Ebertane E-TaneAnne Karin Moe, Gjerdrum8+513
73NO30431/21Auralis Xchania RigadatterLiv Marit Wigum Aas, Leirfjord1111
73NO33589/19Natural Doce Vita av TriomarLinn Katrin Klokk1111
73SE25278/2020Nolegårdens Lille Vackra AnnaWenche Blakkisrud, Hønefoss1111
76SE59472/2018Ekoxens Omie OzmaKari Hedlevær1010
76NO49534/20Bianca av SolbergnesSolveig Aarbogh, Øverbygd1010
78NO59672/20Sørli Gård's Beautiful ToyaHilde Nygaard, Stavanger99
79FI46370/18Merry Mistel's Weera OzzmaniaKjersti Olsen, Hurdal88
80NO38662/16Athina Av SolbergnesSolveig Aarbogh, Øverbygd77
81NO53528/21Bianca av VisnesbernerenEllen Solbakken, Aurdal55
81NO49538/20Bonnie av SolbergnesKristin Evensen, Bodø55
81NO67290/21Adele av NaijabakkenOddvar Mandt, Hemsedal55
81NO60744/20Jenna Av DoamisAnne-Marie Iversen, Skjeberg55
81SE31627/2014Doremis Tinkerbell DokriKjersti A. Rosvoll, Rolvsøy55
81NO31417/21Hvalbernerns Carma Dee JoMasSølvi May Brudeseth, Sandefjord55
81NO32524BessieSæmund Sæthe, Åsen55
81NO56486/21Cafridas Alpha Alhambra ArcanineVigdis Løken, Bøne55
81NO35300/19Bernerøyas Cleopatra C- BeautyLiv Irene Sivertsen, Levanger55

 

Hannhunder – Oppdatert 08.09.2022

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1SE35533/2019N DK UCH NJV-20, NV-21-22 Berntiers X MasWenche Blakkisrud, Hønefoss28+25+27+23+46+48197
2NO32864/13N SE UCH Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund20+27+22+19+43+20151
3NO59290/18CIB N SE DK CH UCH DKJV-19 DKV-19 Cafridas Victoric Veni VidiVigdis Løken, Bøn24+23+29+21+22+16135
4NO37214/17\8N DK UCH Bernerutsikten's Dancing OliverAnn-Kristin Hansen, Åsvang+1411+14+13+51+22+21132
5NO43083/18CIB N SE DK UCH Roabamsen's Quality QingSissel Vatndal. Ørje14+17+26+24+27+14122
6NO56482/21Cafridas Alpha Atlas ArkansasVigdis Karlsen Løken, Bøn16+26+16+21+19+18116
7NO49895/21Nøklebyåsen's Napolèon BonaparteMay Liss Brubråten, Hallingby16+26+19+5+25+16107
8SE382977/2021Sotilas Achy Breaky HeartRobert Jørgensen, Aurskog17+15+19+17+15+1194
9NO41240/16N SE UCH Cafridas Terrific Trysil TexasVigdis og Ole Einar Løken, Bøn5+16+13+13+18+2691
10NO55594/18Great Balls Of FireJan Roar Sekkelsten, Førde45+11+11+2390
11NO56871/13N UCH Linus Linde-man Av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna13+13+15+17+13+1788
12FI40335/19N UCH Vinkizz ArmageddonSonja Berg, Andebu12+12+19+17+12+1284
13NO64591/21I can take it av Lee ArmandMari Anne Braathen, Algarheim11+19+14+10+9+2083
14NO32715/17N UCH Roabamsen's Peik PegasusHilde Nygaard, Stavanger17+23+24+1478
15NO55813/20Nellyvill's Standing StrongMona Kjøsnes Bakken, Auli14+14+18+12+11+5
74
16NO35863/20Ivan av DoamisMathias Eckholdt, Vinterbro22+15+18+1873
16NO37592/19N DK UCH Zebastian Z'Ippon av HiselfossLive Hokstad, Kapp20+5+24+2473
18NO32054/14N UCH Mambo Nr 5Liv Marit Wigum-Aas, Leirfjord8+13+7+10+11+1160
19NO38806/17N UCH NV-20 Agazzi TuzzisønnKirsti Thorvaldsen, Rolvsøy22+3052
20NO32884/19N UCH Nellyvill's Primo PadrinoTone Alstad Pettersen, Lundamo13+11+2751
21NO53891/20NJV-21 Hubba Bubba's Xtra Mye PrimRickard Johnsson, Hurdal5+5+5+19+8+850
22NO44205/12N UCH Aivema's Canto CostelloKari Anne Fadnes, Fonnes14+10+5+2049
23NO52448/17N UCH Theis Trumph Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum37+5+547
24NO61630/20NJV-22 Trio av TriomarTherese Bråtenes, Klavestadhaugen9+21+1646
25SE37317/2019N UCH Doremis Donje LexaRenate Davies, Bodø12+11+1942
26PKRII124338Jumbo Nekielskie MoczaryMargunn Berge, Ålgård10+15+1136
26NO39099/21Olivers Mount-EverestRigmor Hansen, Hellandsjøen10+10+11+536
28NO49811/21Aivema's Davos Designed DreamKari Anne Fadnes, Fonnes16+5+1435
29NO34686/16N CH UCH Our Royal Chief No. 7 Av MilkcreekVigdis Karlsen Løken, Bøn16+10+531
30NO40657/19Berneramici's SilverQuart NoblemanMette Hvidsten, Krokstadelva12+1628
31NO63369/21Bernerøyas Garmann G-FigoKristian Tvedt, Sunndalsøra12+1224
32NO55776/18Kasjmirtunets Blues For Birk QJens Marius Harstad, Batnfjordsøra10+8+523
33NO55372/18Bernerskogens Ludvik Lindoln MbElisabeth C. Reksten, Nesttun2020
34LSVKBS1772/15CIB NORD UCH Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikersund1919
34NO35489/20Sortie Quest av Lee ArmandGry Helen Lund Brekka12+719
34NO56483/21Cafridas Alpha Anton AlaskaEspen Straume Mårstig, Eikelandsosen8+1119
37ROI21/162530Fast & FuriousMerete Malmin1818
38NO55188/17Bernerhuset's Dohasan CosmoKristin Evensen, Bodø1616
39NO55188/17Bernerhuset's Liwanu LendoRenate Davies, Bodø1313
40LSVKBS2147/17Avanguard Amzina EuforijaMaria Aakvik, Sola1212
40NO61628/21Tellus av TriomarSandra Joten Aspeslåen, Kvam1212
40NO35864/20Iben av DoamisBirthe Sigurdsen, Hauge i Dalane7+512
43NO39103/21CO Soltuas-Nelson nr 2Marianne Høiland, Harstad1010
43NO60743/20Just For Joy av Doamis Anne-Marie Iversen, Skjeberg5+510
45NO56484/21Cafridas Alpha Aizor AustinAgneta Linnea Øhrn, Gran99
45NO53529/21Balto av VisnesbernerenTor Westlund Kristiansen, Stavanger99
45NO42679/21Cecars King av TriomarSteinar Belsby, Stranda99
48NO53672/21Apoletano's HaukBjørg Brenne, Notodden66
48NO49963/20Trøenstua's Ellingen, min FreddyÅse Hilde Andersen, Bolsøya66
50NO41241/16N DK UCH KV-21 Cafridas Terrific Trønder TurboKim-Are Næss Leistad, Lasse Næss Leistad, Buvika55
50NO55097/17Ludvig Hildvinar av Lee ArmandLinda C.J. Rogntrust, Buvika55
50NO43128/18Arctic Aroxantares av BernersvansenKari Anne Fadnes, Fonnes55
50NO32093/15Auralis Oblix DecotasonMonica Hagen, Mo i Rana55
50NO55094/17Doffen Haugmann av Lee ArmandJan Gunnar Hammerstad, Klavestadhaugen55
50NO61501/21Bernerøyas Fronco F-KidEgil Magne Eggen, Ler55
50NO44727/16Argent Gratuit Av Lee ArmandC.og A. Formo Eriksen, E. Normannseth55

 

Veteran Tispe – Oppdatert 20.09.2022

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1SE16432/14NORD UCH NVV-22 Berntiers Heart Of GoldHans R. Berge/Else Marie Sundgaard, Kongsberg12+12+17+12+13+1379
2FI54345/13N DK UCH Funatic Here Comes The SunTorill Bogstad/Elin Normannseth, Gjerdrum12+12+14+16+12+1177
3NO56904/12N UCH Bernerhuset's Denali Demi
Anne Rokstad, Rossfjordstraumen12+12+11+11+11+1370
4NO54155/12Bernerlabben's Kosete KassandraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva11+11+11+11+11+1065
5NO53522/11N UCH NVV-19, NVV-21 Tiviniro's Red Rose For LoveChristina Harsvik, Kristiansund12+12+11+10+10+762
6SE40525/2014N UCH Swissmade Ballroom BlitzMarit Sandøy, Skotbu9+11+17+13+1161
7NO46833/14N UCH Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård14+13+10+7+1357
8NO51519/14NORD UCH NORDJV-15 NJV-15 Ramona av HiselfossGro Solberg, Rakkestad14+16+11+1455
9NO43236/14Polarbernern's I MiaElisabeth C. Reksten, Nesttun6+10+9+13+1149
10SE31627/2014Doremis Tinkerbell DokriKjersti Anette Rosvoll7+6+8+11+941
11NO37706/13Auralis Lykke dacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya11+1122
12NO41707/14Auralis Nikki DacotadatterMarie Reime Røthe, Voss6+915
13NO55262/14Allukas Pascha Av VisnesbernerenElisabeth Lepsøe Haaland1010
14Fanaberner'ns Tundra TallinnNina Bless1010
15NO51517/14Queeni Raya Av HiselfossSissel Haugen, Lillehammer66

 

Veteran Hannhund – Oppdatert 20.09.2022

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO32864/13N SE UCH NVV-22 Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund14+14+12+12+11+1174
2NO56871/13N UCH Linus Linde-man av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna13+13+11+11+13+1172
3NO32054/14N UCH Auralis Mambo nr 5Liv Marit Wigum-Aas, Leirfjord12+11+11+11+12+1269
4NO44205/12Aivema's Canto CostelloKari Anne Fadnes, Fonnnes10+12+10+13+14+1069
5NO55543/13Emma Tunet's Christoffer RobinLinda Rongved Brunsvik, Haus4+7+7+6+832
6NO42710/13N UCH Fanaberner'ns Baron BerlinNina Bless, Blomsterdalen9+514
7NO56898/12Bernerhuset's Dohasan CosmoKristin Evensen, Bodø1313

 

Tellende utstillinger og dommerliste – Oppdatert 08.09.2022

DatoStedArrangørDommerLandPåmeldte
19.03.2022KristiansandNKK (NORDISK)Augustin IonescuRomania
13 hanner/18 tisper
20.03.2022KristiansandNKK (INT)Carsten BirkDanmark14 hanner/14 tisper
02.04.2022NordkjosbotnNMHKAnnika Ulltveit-MoeNorge7 tisper
03.04.2022NordkjosbotnNMHKMichael LeonardIrland
7 tisper
09.04.2022VarhaugNMHKBørge EspelandNorge6 hanner/4 tisper
10.04.2022VarhaugNMHKGunnar NymannDanmark7 hanner/3 tisper
16.04.2022VikersundKlubben for Gårds- og fjellhunderRicardo SilvaPortugal8 hanner/12 tisper
17,94,2022VikershundKlubben for Gårds- og fjellhunderPeter van MonfoortNederland8 hanner/13 tisper
23.04.2022SunndalsøraSunndal HundeklubbCalin Magineanu
Romania
7 hanner/15 tisper
24.04.2022SunndalsøraSunndal HundeklubbPaul LawlessIrland
5 hanner/13 tisper
30.04.2022ÅlesundNKK (INT)Gunilla SkallmannSverige4 hanner/15 tisper
01.05.2022ÅlesundNKK (NORDISK)Lisbet Utke RamsingDanmark4 hanner/14 tisper
14.05.2022KristiansundKristiansund HundeklubbWera HübenthalNorge4 hanner/7 tisper
15.05.2022KristiansundNorsk Tibetansk Terrier KlubbAntonio Di LorenzoNorge3 hanner/7 tisper
21.05.2022Sanda CampingNorsk Schipperke KlubbNatasa DavidovicSerbia3 hanner/10 tisper
21.05.2022OrreSandnes Brukshund klubbNoreen ClarkIrland6 hanner/11 tisper
22.05.2022Sanda CampingBø og Sauherad HundeklubbBranislav RajlicSlovenia4 hanner/14 tisper
22.05.2022OrreSør-Rogaland BrukshundklubbSatu Ylä-MononenFinland6 hanner/11 tisper
28.05.2022TrondheimNBSK, TrøndelagZafra SirikIsrael17 hanner/30 tisper
29.05.2022TrondheimNKK - InternasjonalSimon RooneyIrland10 hanner/15 tisper
04.06.2022TorpomoenNBSKGary Dybdall/Marian ScottStorbritania/Storbritania42 hanner/52 tisper
05.05.2022TorpomoenNBSKMarian Scott/Gary Dybdall Storbritania/Storbritania37 hanner/51 tisper
04.06.2022HammerfestHammerfest og Omegn HundeklubbJohnny AnderssonSverige
05.06.2022HammerfestHammerfest og Omegn HundeklubbLiz-Beth LiljequistSverige
11.06.2022ÅsrumSandefjord HundeklubbAndrew BeareIrland3 hanner/6 tisper
11.06.2022TromsøTromsø HundeklubbNicola Imbimbo5 tisper
11.06.2022KnarvikNordhordaland HundeklubbAnthony KellyIrland5 hanner/7 tisper
12.06.2022KnarvikNordhordaland HundeklubbIrene DonnèNorge7 hanner/6 tisper
12.06.2022TromsøNorsk Dalmatiner KlubbSlobodan Nastesi1 hanne/4 tisper
12.06.2022ÅrsrumSandefjord HundeklubbLiz WoganIrland3 hanner/7 tisper
17.06.2022SandefjordNKK (INT)Anna KochanPolen13 hanner/17 tisper
18.06.2022SandefjordNKK (NORDISK)Johnny AnderssonSverige18 hanner/23 tisper
19.06.2022SandefjordNKK (INT)Phil BoydIrland16 hanner/22 tisper
25.06.2022StavsjøNBSK, HedmarkKaroline HalsNorge19 hanner/32 tisper
26.06.2022StavsjøNBSKElina HaapaniemiFinland16 hanner/30 tisper
25.06.2022BodøSalten BrukshundklubbGunnar NymannDanmark3 hanner/8 tisper
26.06.2022BodøSalten BrukshundklubbTino PeharKroatia2 hanner/7 tisper
01.07.2022MauraNorsk Dobermann KlubbPer Kristian AndersenNorge8 hanner/9 tisper
02.07.2022MauraNorsk Dobermann KlubbTino PeharKroatia9 hanner/12 tisper
03.07.2022MauraNBSKElizabet Caminade-LavaultStorbritannia8 hanner/17 tisper
02.07.2022OppdalNorsk Miniature American Shephard KlubbJohan Becerra1 hanne/5 tisper
03.07.2022OppdalOppdal HundeklubbMarion Campell1 hanne/4 tisper
09.07.2022TresfjordVestnes HundeklubbValentinas Stiklius3 hanner/5 tisper
10.07.2022VestnesNorsk Terrier KlubbTuire Okkola3 hanner/3 tisper
30.07.2022SkudneshavnKarmøy HundeklubbBengt-Åke BogrenSverige10 hanner/9 tisper
30.07.2022MossDrøbak HundeklubbPirjo AaltonenFinland6 hanner/8 tisper
30.07.2022LaukvikVågan HundeklubbNina KarlsdotterSverige7 hanner/7 tisper
31.07.2022LaukvikVågan HundeklubbGunnar NymannDanmark7 hanner/6 tisper
31.07.2022SkudneshavnNorsk Lhasa Apso KlubbTorbjørn SkaarSverige8 hanner/9 tisper
31.07.2022MossMoss og Omegn HundeklubbTrine GustavsenNorge9 hanner/9 tisper
06.08.2022Storjord i SaltdalNBSK, avd. NordSølvi Schjeldrup
Norge13 hanner/19 tisper
07.08.2022FauskeNKK - InternasjonalWenche EikesethNorge10 hanner/11 tisper
13.08.2022StangehallenNorsk Dalmatiner KlubbMaria-Luise DobbelreiterAUT1 hanne/7 tisper
13.08.2022 ÅlesundSunnmøre HundeklubbCollette MuldoonIrland2 hanner/8 tisper
13.08.2022Mo I RanaRana Trekk- og BrukshundklubbKurt NilssonSverige5 tisper
14.08.2021Mo I RanaVefsn HundeklubbBranislav RajlcSlovenia3 tisper
14.08.2022StangehallenNorsk Dalmatiner KlubbLigita ZakeLatvia2 hanner/3 tisper
14.08.2022ÅlesundSunnmøre HundeklubbFrank ChristiansenNorge2 hanner/5 tisper
19.08.2022TromsøNKK,Tromsø/Finnmark (NORDISK)Eva Liljekvist BorgSverige6 hanner/14 tisper
20.08.2022TromsøNKK, Tromsø/Finnmark (INT)Eva NielsenSverige6 hanner/17 tisper
21.08.2022TromsøNKK, Tromsø/Finnmark (NORDISK)Leila KärkäsFinland6 hanner/15 tisper
03.09.2022RogalandNBSK, RogalandJan HerngrenSverige
18 hanner/17 tisper
04.09.2022RogalandNKK (INT)Benny Blidh Von SchedvinSverige20 hanner/22 tisper
10.09.2022SteinkjerSteinkjer HundeklubbFrank ChristiansenNorge2 hanner/8 tisper
10.09.2022HaglebuNorsk NewfoundlandshundklubbInge ArtsøeDanmark5 hanner/8 tisper
11.09.2022HaglebuNorsk NewfoundlandshundeklubbLiz-Beth LiljeqvistSverige5 hanner/6 tisper
17.09.2022ØstfoldNBSK, ØstfoldErikas Piskunovas
Latvia21 hanner/33 tisper
18.09.2022ØstfoldNBSKJovita PiskunovasLatvia18 hanner/29 tisper
24.09.2022BergenBergens Selskaps- og BrukshundklubbLiz-Beth LiljeqvistSverige11 hanner/14 tisper
01.10.2022MjøndalKongsberg HundeklubbPer Kristian AndersenNorge5 hanner/5 tisper
08.10.2022Skei i JølsterSunnfjord HundeklubbDagmar KleinRomania14 hanner/12 tisper
15.10.2022BjerkvikNMHKHans AlmgrenSverige2 hanner/6 tisper
16.10.2022BjerkvikEvenes og Omegn Hundeklubb
Gunnar NymannDanmark2 hanner/8 tisper
16.10.2021TrondheimNBSK, TrøndelagJeanette LemmekeSverige18 hanner/20 tisper
17.10.2021TrondheimNBSKCamilla GothenDanmark
17 hanner/18 tisper
13.11.2022StordFitjar - Stord HundeklubbLeni FinneFinland
27.11.2022SandefjordNKKMia SandbergSverige
03.12.2022TromsøNMHK
17.12.2022Sandefjord
Norsk Doberman Klubb