Mestvinnende eksteriør 2022

01.05.2022 NKK, ÅLESUND (NORDISK)

Dommer: Lisbet Utke Ramsing, Danmark (4 hanner/14 tisper)

1 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special, NORDIC CERT – BIM

1 BTK Orakel Olympia av Triomar, CERT, NORDIC CERT – BIR

2 BTK Bernerøyas Emelline E-Trixie,RES. CERT, RES. NORDIC CERT

3 BTK Kasjmirtunets Classy Maggie McD

4 BTK N UCH NVV-19 Tiviniro’s Red Rose For Love

30.04.2022 NKK, ÅLESUND (Int.)

Dommer: Gunilla Skallman, Sverige (4 hanner/15 tisper)

1 BHK  N UCH Bernerutsikten’s Dancing Oliver, CACIB- BIR

1 BTK Orakel Olympia av Triomar, CERT, CACIB – BIM

2 BTK Kasjmirtunets Classy Maggie McD, RES. CERT, RES. CACIB

3 BTK NORD UCH Sortie Monètaire av Lee Armand

4 BTK Bernerøyas Emelline E-Trixie

 

20.03.2022 NKK, KRISTIANSAND (Int.)

Dommer: Carsten Birk, Danmark (14 hanner/14 tisper

1 BHK N DK UCH NJV-20 NV-21  Berntiers X Mas, CACIB – BIR

2 BHK N DK UCH Zebastian Z’Ippon av Hiselfoss

3 BHK Sotilas Achy Breaky Heart

1 BTK  NJV-21 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss, CACIB – BIM

2 BTK N EST UCH Nellyvill’s On The Move, Res. Cacib

3 BTK N DK UCH Funatic Here Comes The Sun

4 BTK N UCH Bajana Bear av Bernersvansen

19.03.2022 NKK, KRISTIANSAND (Nordisk)

Dommer: Augustin Ionescu, Romania  (13 hanner/18 tisper)

1 BHK N DK UCH NJV-20 NV-21 Berntiers X Mas, Nordic Cert – BIM

2 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega, Res. Nordic Cert

3 BHK Nøklebyåsen’s Napolèon Bonaparte, Cert

1 BTK NJV-20 Ana Athene Mi Amore av Hiselfoss, Nordic Cert – BIR

2 BTK N DK UCH Funatic Here Comes The Sun, Res. Nordic Cert

3 BTK N UCH Berningtons Vanja, Cert

4 BTK Bajana Bear av Bernersvansen, Res. Cert

 

 

Tisper – Oppdatert 26.04.2022

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO42809/20
Kasjmirtunets Classy Maggie McDTherese Bråtenes, Klavestadhaugen21+22+21+1781
2NO52184/21Bernerøyas Emelline E-TrixieHilde Harsvik, Kristiansund21+22+15+2078
3NO43388/19Orakel Olympia av TriomarTherese Bråtenes, Klavestadhaugen16+24+2363
4NO51125/20NJV-21 Ana Athene Mi Amore Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad27+2350
5NO44728/16NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee ArmandHilde K. Harsvik, Kristiansund18+13+1849
6NO48150/19N UCH Bajana Bear Av BernersvansenAnne Medrud, Rødberg18+14+1244
7FI54345/13N DK UCH Funatic Here Comes The SunTorill Bogstad/Elin Normannseth, Gjerdum24+1741
8NO43126/18N UCH Artic Akela Av BernersvansenLisbeth Sandberg, Borgenhaugen15+1934
9NO46833/14N UCH Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård21+1233
10NO35854/18Auralis Ubba Ulrika OnadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya16+1632
11NO53522/11Tiviniro's Red Rose For LoveChristina Harsvik, Kristiansund15+1429
12NO56904/12N UCH Bernerhuset's Danali DemiAnne Rokstad, Rossfjordstraumen13+1326
13NO35298/19Bernerøyas Camille C-MillisHilde Harsvik, Kristiansund2424
14NO35645/16N EST UCH Nellyvill's On The MoveMona Kjøsnes Bakken, Auli2020
15NO43390/19Orakel Oktavia av TriomarTherese Bråtenes, Klavestadhaugen1919
16NO60636/20Nøklebyåsen's Mandy MooreWenche Blakkisrud, Hønefoss1818
17NO52192/15N CH UCH Cafridas Sportic Swarovski StarVigdis Løken, Bøn1616
18NO58117/17Citahagen's Nelly Non StopBjørg Wikan Andreassen, Stavanger1313
19NO59672/20Sørli Gård's Beautiful ToyaHilde Nygaard, Stavanger99

 

Hannhunder – Oppdatert 26.04.2022

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1SE35533/2019N DK UCH NJV-20, NV-21 Berntiers X MasWenche Blakkisrud, Hønefoss22+23+1762
2NO32864/13N SE UCH Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund16+14+1343
3NO37214/17\8N DK UCH Bernerutsikten's Dancing OliverAnn-Kristin Hansen, Åsvang+1411+14+1338
4NO56482/21Cafridas Alpha Atlas ArkansasVigdis Karlsen Løken, Bøn16+8+832
3NO43083/18N SE UCH Roabamsen's Quality QingSissel Vatndal. Ørje14+1731
6NO34686/16N CH UCH Our Royal Chief No. 7 Av MilkcreekVigdis Karlsen Løken, Bøn16+1026
6NO56871/13N UCH Linus Linde-man Av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna13+1326
8NO32884/19N UCH Nellyvill's Primo PadrinoTone Alstad Pettersen, Lundamo13+1124
9NO37592/19N DK UCH Zebastian Z'Ippon av HiselfossLive Hokstad, Kapp2020
10LSVKBS1772/15NORD UCH Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikersund1919
11NO55776/18Kasjmirtunets Blues For Birk QJens Marius Harstad, Batnfjordsøra10+818
12SE382977/2021Sotilas Achy Breaky HeartRobert Jørgensen, Aurskog1717
13NO49895/21Nøklebyåsen's Napolèon BonaparteMay Liss Brubråten, Hallingby1616
14NO59290/18N DK UCH DKJV-19 Cafridas Victoric Veni VidiVigdis Løken, Bøn1111
15PKRII124338Jumbo Nekielskie MoczaryMargunn Berge, Ålgård1010
16NO35864/20Iben av DoamisBirthe Sigurdsen, Hauge i Dalane77
17NO41241/16N DK UCH KV-21 Cafridas Terrific Trønder TurboKim-Are Næss Leistad, Lasse Næss Leistad, Buvika55

 

Veteran Tispe – Oppdatert 26.04.2022

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO53522/11N UCH NVV-19, NVV-21 Tiviniro's Red Rose For LoveChristina Harsvik, Kristiansund12+12+1135
2FI54345/13N DK UCH Funatic Here Comes The SunTorill Bogstad/Elin Normannseth, Gjerdrum12+1224
2NO56904/12N UCH Bernerhuset's Denali Demi
Anne Rokstad, Rossfjordstraumen12+1224
4NO54155/12Bernerlabben's Kosete KassandraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva8+816

 

Veteran Hannhund – Oppdatert 26.04.2022

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO32864/13N SE UCH Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund11+11+10+1143
1NO56871/13N UCH Linus Linde-man av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna11+1122

 

Tellende utstillinger og dommerliste – Oppdatert 26.04.2022

DatoStedArrangørDommerLandPåmeldte
19.03.2022KristiansandNKK (NORDISK)Augustin IonescuRomania
13 hanner/18 tisper
20.03.2022KristiansandNKK (INT)Carsten BirkDanmark14 hanner/14 tisper
02.04.2022NordkjosbotnNMHKAnnika Ulltveit-MoeNorge7 tisper
03.04.2022NordkjosbotnNMHKMichael LeonardIrland
7 tisper
09.04.2022VarhaugNMHKBørge EspelandNorge6 hanner/4 tisper
10.04.2022VarhaugNMHKGunnar NymannDanmark7 hanner/3 tisper
16.04.2022VikersundKlubben for Gårds- og fjellhunderRicardo SilvaPortugal8 hanner/12 tisper
17,94,2022VikershundKlubben for Gårds- og fjellhunderPeter van MonfoortNederland8 hanner/13 tisper
23.04.2022SunndalsøraSunndal HundeklubbCalin Magineanu
Romania
7 hanner/15 tisper
24.04.2022SunndalsøraSunndal HundeklubbPaul LawlessIrland
5 hanner/13 tisper
30.04.2022ÅlesundNKK (INT)Gunilla SkallmannSverige4 hanner/15 tisper
01.05.2022ÅlesundNKK (NORDISK)Lisbet Utke RamsingDanmark4 hanner/14 tisper
14.05.2022KristiansundKristiansund HundeklubbWera HübenthalNorge
15.05.2022KristiansundNorsk Tibetansk Terrier KlubbAntonio Di LorenzoNorge
21.05.2022Sanda CampingNorsk Schipperke KlubbNatasa DavidovicSerbia
21.05.2022OrreSandnes Brukshund klubbNoreen ClarkIrland
22.05.2022Sanda CampingBø og Sauherad HundeklubbGunilla SkallmanSverige
22.05.2022OrreSør-Rogaland BrukshundklubbSatu Ylä-MononenFinland
28.05.2022TrondheimNBSK, TrøndelagZafra SirikIsrael
29.05.2022TrondheimNKK - InternasjonalSimon RooneyIrland
04.06.2022TorpomoenNBSKGary Dybdall/Marian ScottStorbritania/Storbritania
05.05.2022TorpomoenNBSKMarian Scott/Gary Dybdall Storbritania/Storbritania
04.06.2022HammerfestHammerfest og Omegn HundeklubbJohnny AnderssonSverige
05.06.2022HammerfestHammerfest og Omegn HundeklubbLiz-Beth LiljequistSverige
11.06.2022ÅsrumSandefjord HundeklubbAndrew BeareIrland
11.06.2022TromsøTromsø HundeklubbÅke CronanderSverige
11.06.2022KnarvikNordhordaland HundeklubbAnthony KellyIrland
12.06.2022KnarvikNordhordaland HundeklubbIrene DonnèNorge
12.06.2022TromsøNorsk Dalmatiner KlubbAntoan HlebarovBulgaria
12.06.2022ÅrsrumSandefjord HundeklubbLiz WoganIrland
17.06.2022SandefjordNKK (INT)Anna KochanPolen
18.06.2022SandefjordNKK (NORDISK)Johnny AnderssonSverige
19.06.2022SandefjordNKK (INT)Phil BoydIrland
25.06.2022StavsjøNBSK, HedmarkCharlotte HøierDanmark
26.06.2022StavsjøNBSKElina HaapaniemiFinland
25.06.2022BodøSalten BrukshundklubbGunnar NymannDanmark
26.06.2022BodøSalten BrukshundklubbTino PeharKroatia
01.07.2022MauraNorsk Dobermann Klubb
02.07.2022MauraNorsk Dobermann Klubb
03.07.2022MauraNBSK
09.07.2022TresfjordVestnes Hundeklubb
10.07.2022VestnesNorsk Terrier Klubb
30.07.2022SkudneshavnKarmøy Hundeklubb
30.07.2022MossDrøbak HundeklubbPirjo AaltonenFinland
30.07.2022LillehammerNKK Innlandet
30.07.2022LaukvikVågan Hundeklubb
31.07.2022LaukvikVågan Hundeklubb
31.07.2022SkudneshavnNorsk Lhasa Apso Klubb
31.07.2022MossMoss og Omegn HundeklubbGeorge SchogolGeorgia
06.08.2022Storjord i SaltdalNBSK, avd. NordSølvi Schjeldrup
Norge
07.08.2022FauskeNKK - InternasjonalKaren GillilandStorbritania
13.08.2022StangehallenNorsk Dalmatiner KlubbMaria-Luise DobbelreiterAUT
13.08.2022 ÅlesundSunnmøre Hundeklubb
13.08.2022Mo I RanaRana Trekk- og Brukshundklubb
14.08.2021Mo I RanaVefsn Hundeklubb
14.08.2022StangehallenNorsk Dalmatiner KlubbLigita ZakeLatvia
14.08.2022ÅlesundSunnmøre Hundeklubb
19.08.2022TromsøNKK,Tromsø/Finnmark (NORDISK)Eva Liljekvist BorgSverige
20.08.2022TromsøNKK, Tromsø/Finnmark (INT)Eva NielsenSverige
21.08.2022TromsøNKK, Tromsø/Finnmark (NORDISK)Leila KärkäsFinland
03.09.2022RogalandNBSK, RogalandJan HerngrenSverige
04.09.2022RogalandNKK (INT)
10.09.2022SteinkjerSteinkjer Hundeklubb
10.09.2022HaglebuNorsk Newfoundlandshundklubb
11.09.2022HaglebuNorsk Newfoundlandshundeklubb
17.09.2022ØstfoldNBSK, ØstfoldJovita og Erikas Piskunovas
Latvia
18.09.2022ØstfoldNBSKJovita og Erikas PiskunovasLatvia
24.09.2022BergenBergens Selskaps- og Brukshundklubb
08.10.2022Skei i JølsterSunnfjord Hundeklubb
15.10.2022BjerkvikNMHK
16.10.2022BjerkvikEvenes og Omegn Hundeklubb
16.10.2021TrondheimNBSK, TrøndelagJeanette LemmekeSverige
17.10.2021TrondheimNBSKKaroline HalsNorge
27.11.2022SandefjordNKK
03.12.2022TromsøNMHK
17.12.2022Sandefjord
Norsk Doberman Klubb