Mestvinnende eksteriør 2020

28.06.2020 NKK, Trondheim (Int) – 24 hanner/45 tisper

Dommer: Ann Wiseman Stavdal, Norge

 

1 BHK  N UCH Agazzi Tuzzisønn – CACIB – BIM

2 BHK N SE UCH Roabamsen’s Quality Qing – CERT, Res. Cacib

3 BHK Aivema’s Canto Costello – Res. Cert

4 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special

1 BTK N SE UCH NV-16 Nellyvill’s My Girl – CACIB – BIR

2 BTK CIB NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17 DKV-18 NORDV-1 Querida Qarmen Av Hiselfoss – Res. CACIB

3 BTK Bernerlabben’s Nanna Nirvana

4 BTK Egely’s Bjørk

27.06.2020 NBSK, Trøndelag – 35 hanner/54 tisper

Dommer: Astrid Indrebø, Norge

1 BHK N UCH Hubba Bubba’s Qurt Qromkake – BIR

2 BHK N UCH  Peugeot Av Lee Armand

3 BHK Nellyvill’s Primo Padrino – CERT

4 BHK CIB NORD DK UCH NV-16 DKV-18 Nøklebyåsen’s Ådne

Havika’s Goggen – RES. CERT

1 BTK CIB NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17 DKV-18 NORDV-1 Querida Qarmen Av Hiselfoss – BIM

2 BTK NORD UCH Thara Kordes Av Lee Armand

3 BTK Tennebekkens Pernille

4 BTK Ridon Hennet Õnnelik Päikesetõus – CERT

Bernerlabben’s Nanna Nirvana – RES. CERT

15.02.2020 NKK, Bø (INT) – 12 hanner/28 tisper

Dommer; Joyce Crawford Manton, Irland

 

1 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega, CACIB – BIM

2 BHK Zebastian Z’ippon Av Hiselfoss, CERT

3 BHK Cafridas Terrific Trysil Texas, Res. CACIB

4 BHK Starry Town Party At Nellyvill, Res. CERT

1 BTK CIB  NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17  DKV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss, CACIB – BIR

2 BTK NORD UCH Viva La Vida Av Hiselfoss, Res. CACIB

3 BTK Sonya Alexberns, CERT

4 BTK NORD CH Berntiers Like Milano

14.02.2020 NKK, BØ (Nordic) – 17 hanner/32 tisper

Dommer: Jan Herngren, Sverige

 

1 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas, Nordic Cert – BIM

2 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega, Res. Nordic Cert

3 BHK Cafridas Victoric Veni Vidi Vici, CERT

4 BHK Theo The Wizard Av Lee Armand, Res. Cert

1 BTK CIB  NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17  DKV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss, Nordic Cert – BIR

2 BTK N UCH Swissmade Ballroom Blitz, Res. Nordic Cert

3 BTK Hubba Bubba’s Uforglemmelige Bonnie, CERT

4 BTK NORD UCH Berntiers Like Milano

Norwegian Rose Av Milkcreek, Res. Cert

 

Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få excellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. –  8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. –  6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4 vet. –  4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Tisper – oppdatert 30.06.2020

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO51515/14CIB NORD UCH Kbhjv -15 SV-16 NV-17 Querida Qarmen Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad13+20+41+37+63+51225
2SE47912/205NORD UCH Berntiers Like MilanoElse Marie Sundgaard/Hans R. Berge, Kongsberg16+17+32+28+19+14126
3DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar17+4562
4NO52450/17NORD UCH Thara Kordes Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum6060
5NO51888/16NORD UCH Viva La Vida Av HiselfossBente Risto Holmen, Skedsmokorset34+13+1158
6NO31759/16Tennebekkens PernilleReidun Theimann/Hilde J. Valestrand5757
7EST03146/18Ridon Hennet Ônnelik PäikesetôusStine Bøe, Espa5454
7NO33686/15SE N UCH NV-16 Nellyvill's My GirlHilde Holst Leknes, Heimdal5454
9NO39668/19Bernerlabben's Nanna NirvanaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva4848
10SE40525/2014N UCH Swissmade Ballroom BlitzKjersti Olsen, Hurdal3838
11NO52656/18Nøklebyåsen's Lillebil IbsenWenche H. Blakkisrud, Hønefoss16+2036
12NO38541/17Hubba Bubba's Uforglemmelige BonnieAnita Fox, Larvik3535
13NO43894/18Scenery's Moment Of JoyMargunn Berge, Ålgård2626
14NO30849/18Berner Leiren's Erica OlsenMarie Reime, Voss23
15LOF2BS74539/0Parrish Du RoiDes LacsMarie Reime, Voss2020
16NO35395/18Brienne O'Tarth Av Lee ArmandElin Normannseth/Torill Bogstad, Gjerdrum1414
17NO47774/15N UCH Roabamsen's O'Lexie OrakellLisbeth Sandberg,/Tore Fredriksen, Langhus1010
18NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten1010
19NO37607/19Lillemor Av HiselfossHege Lill Fjærestad, Sarpsborg77
4NO52192/15N CH UCH Cafridas Sportic SwarovskiVigdis Løken, Bøn

Hannhunder – oppdatert 30.06.2020

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO41240/16N SE UCH Cafridas Terrific Trysil TexasVigdis og Ole Einar Løken, Bøn14+20+26+15+1388
2NO38806/17N UCH Agazzi TuzzisønnKirsti Thorvaldsen, Rolvsøy17+19+12+3381
3NO59290/18Cafridas Victoric Vendi Vidi ViciVigdis Karlsen Løken, Bøn17+20+16+1568
4NO43083/18Roabamsen's Quality QingSissel Vatnedal, Ørje11+18+3059
5LSVKBS1772/15NORD UCH Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikersund23+2144
5NO49169/12N UCH Hubba Bubba's Qurt QromkakeKjersti Olsen, Hurdal4444
7NO52733/13N UCH Peugeot av Lee ArmandPål Akre, Trysil4141
8NO32884/19Nellyvill's Primo PadrinoTone Alstad Pettersen, Lundamo3838
9NO37507/11INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad3535
10NO44205/12Aivema's Canto CostelloKari Anne Fadnes, Fonnes2727
11NO32864/13N SE UCH Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund2424
12SE35533/2019Berntiers X MasWenche Blakkisrud, Hønefoss2121
13NO37592/19Zebastian Z'ippon Av HiselfossLive Hokstad, Kapp1818
14NO55716/18Theo The Wizard Av Lee ArmandMari Anne Braathen, Algarheim1717
15NO56871/13N UCH Linus Linde-man Av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna1313
16ROI18/92054
Starry Town Party At NellyvillHilde Holst Leknes, Heimdal1212
17NO31797/12N UCH Scenery's Sense Of MightyMargunn Berge, Ålgård1010
17NO42408/13N UCH Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss1010
19NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund88
20NO55372Bernerskogens Ludvik Linkoln MbElisabeth C. Reksten, Nesttun77
21LSVKBS2439/19Portas Kalnu SuoInger Torp, Stord44

Veteran tispe – oppdatert 30.06.2020

Nr.Reg.nr.Navn - hundNavn - eierSeks bestePoeng
1NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten11+11+1638
2DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar11+9+1535
3NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva10+10+1131
4NO46474/11Norwegian Rose v MilkcreekAnne Gunn Hundhammer, Risør1313
5NO53522/11Tiviniro's Red Rose For LoveChristina Harsvik, Kristiansund1212
6NO39366/11Cafridas Rhythmic Ragtime RaggaeMari-Ann H. Amundsen1111

Veteran hannhund – oppdatert 30.06.2020

Nr.Reg.nr.Navn - hundNavn - eierSeks bestePoeng
1NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund11+10+10+11+1153
2NO42903/12Olutkiller Av Lee ArmandInger Naalsund, Oslo11+920
2NO44205/12Aivema's Canto CostelloKari Anne Fadnes, Fonnes8+1220
4NO37507/11CIB NORD DK UCH NV16 DKV-18 Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad1414
5NO31797/12N UCH Scenery's Sense Of MigthyMargunn Berge, Ålgård1111

Tellende utstillinger og dommerliste – oppdatert 30.06.2020

2020 Dommerliste eksteriør

DatoStedArrangørDommerLandPåmeldte
01.02.2020LetohallenNSBKBørge EspelandNorge15 (8 hanner/7 tisper)
02.02.2020LetohallenNGDKRalp CampellNorge22 (11 hanner/11 tisper)
08.02.2020EtneØlen-Etne-Vindafjord HundeklubbErnestas BalsiukasLitauen21 (4 hanner/17 tisper)
14.02.2020Bø i TelemarkNKK/Nordisk UtstillingJan HerngrenSverige49 (17 hanner/32 tisper
15.02.2020Bø i TelemarkNKK/Internasjonal UtstillingJoyce Crawford MantonIrland40 (12 hanner/28 tisper)
29.02.2020LetohallenNMHKChristian StavaracheRomania20 (10 hanner/10 tisper)
01.03.2020LetohallenNMHK, Oslo/AkershusDimitry Van RaamsdonkBelgia23 (12 hanner/11 tisper
30.06.2019TrondheimNBSKFrank Christiansen/Astrid Indrebø
Norge89 (35 hanner/54 tisper)
29.06.2019TrondheimNKK/Internasjonal UtstillingAnn Wisemann StavdalNorge69 (24 hanner/45 tisper)