Mestvinnende eksteriør 2020

13.09.2020 NBSK 19 hanner/35 tisper

Dommer: Marit Sunde

1 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special – BIR

2 BHK NJV-20 Berntiers X Mas

3 BHK Cafridas Victoric Veni Vidi Vici

1 BTK CIB NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17-20 KV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss – BIM

2 BTK NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee Armand

3 BTK Vinkizz Allin, CERT

4 BTK NORD UCH Viva La Vida Av Hiselfoss

12.09.2020 NBSK Østfold – 26 hanner/36 tisper

Dommer: Freddy Sten Christensen, Norge

1 BHK NJV-20 Berntiers X Mas – BIM

2 BHK Nellyvill’s Primo Padrino

3 BHK NORD UCH NJV-13 NVV-20 Hubba Bubba’s Qurt Qromkake

4 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special

Cafridas Terrific Trønder Turbo, CERT

Lord Rickon Av Lee Armand, RES. CERT

1 BTK CIB NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17-20 KV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss – BIR

2 BTK NORD UCH Thara Kordes Av Lee Armand

3 BTK N UCH Arctic Akela Av Bernersvansen, CERT

4 BTK Bernerøyas Camille C-millis, RES. CERT

30.08.2020 NBSK Rogaland – 17 hanner/23 tisper

Dommer: Sølvi Schjeldrup, Norge

1 BHK NJV-20 Berntiers X Mas – BIR

2 BHK NORD UCH NJV-13 NVV-20 Hubba Bubba’s Qurt Qromkake,

3 BHK Aivema’s Canto Costello – CERT

4 BHK Vinkizz Armegeddon – RES. CERT

 

1 BTK N UCH Line Lohengrin Av Sennenlio – CERT – BIM

2 BTK N UCH Cafridas Sportic Swarovski Star

3 BTK Vinkizz Allin – RES. CERT

4 BTK Nøklebyåsen’s Lillebill Ibsen

29.08.2020 NKK Rogaland (INT) – 8 hanner/19 tisper

Dommer: Karl Eddie Berge, Norge

1 BHK NJV-20 Berntiers X Mas – CERT, CACIB – BIR

2 BHK Vinkizz Armageddon – RES. CERT

3 BHK N UCH Risørflekken’s Bruce Springsteen

4 BHK Jumbo Nekielskie Moczary

 

1 BTK Vinkizz Allin – CERT – BIM

2 BTK Norwegian Rose Av Milkcreek – RES. CERT

3 BTK Line Lohengrin Av Sennenlio

16.08.2020 NKK Norsk Vinner (Nordic) – 20 hanner/25 tisper

Dommer: Leif-Herman Wilberg, Norge

1 BHK N UCH NV-20 Agazzi Tuzzisønn – NORDIC CERT – BIM

2 BHK Nellyvill’s Primo Padrino – CERT, RES. NORDIC CERT

3 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega

4 BHK N SE UCH Roabamsen’s Quality Qing

Berntiers X Mas – RES. CERT

 

1 BTK CIB NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17-20 KV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss – NORDIC CERT – BIR

2 BTK NORD UCH Thara Kordes Av Lee Armand – RES. NORDIC CERT

3 BTK NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee Armand

4 BTK N UCH Brienne O’tarth Av Lee Armand – CERT

Celine Dion Bernenska Dolina – RES. CERT

15.08.2020 NBSK, Stavsjø – 26 hanner/35 tisper

Dommer: Sven-Olov Gustafsson, Norge

1 BHK Berntiers X Mas – CERT – BIM

2 BHK N SE UCH Roabamsen’s Qualty Qing

3 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special

4 BHK N UCH Whitestripe’s Dreng

Prince O’darkness Av Lee Armand – RES. CERT

 

1 BTK CIB NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17-20 KV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss – BIR

2 BTK N UCH Bernerfjellets Aika Alone – CERT

3 BTK Artic Akela Av Bernersvansen – RES. CERT

4 BTK NORD UCH Thara Kordes Av Lee Armand

01.08.2020 NKK, Fauske (Int) – 9 hanner/14 tisper

Dommer: Anders Tunold-Hanssen, Norge

1 BHK Bernerhuset’s Liwanu Lendo – CERT, CACIB – BIM

2 BHK Cafridas Terrific Trønder Turbo – R. CERT, R. CACIB

3 BHK N UCH Auralis Mambo Nr 5

 

1 BTK Havika’s Gyda – CERT, CACIB – BIR

2 BTK Tennebekkens Pernille – R.CERT, R. CACIB

3 BTK N UCH Auralis Riga Milladatter

28.06.2020 NKK, Trondheim (Int) – 24 hanner/45 tisper

Dommer: Ann Wiseman Stavdal, Norge

 

1 BHK  N UCH Agazzi Tuzzisønn – CACIB – BIM

2 BHK N SE UCH Roabamsen’s Quality Qing – CERT, Res. Cacib

3 BHK Aivema’s Canto Costello – Res. Cert

4 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special

 

1 BTK N SE UCH NV-16 Nellyvill’s My Girl – CACIB – BIR

2 BTK CIB NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17 DKV-18 NORDV-1 Querida Qarmen Av Hiselfoss – Res. CACIB

3 BTK Bernerlabben’s Nanna Nirvana – CERT

4 BTK Egely’s Bjørk – RES. CERT

27.06.2020 NBSK, Trøndelag – 35 hanner/54 tisper

Dommer: Astrid Indrebø, Norge

1 BHK N UCH Hubba Bubba’s Qurt Qromkake – BIR

2 BHK N UCH  Peugeot Av Lee Armand

3 BHK Nellyvill’s Primo Padrino – CERT

4 BHK CIB NORD DK UCH NV-16 DKV-18 Nøklebyåsen’s Ådne

Havika’s Goggen – RES. CERT

 

1 BTK CIB NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17 DKV-18 NORDV-1 Querida Qarmen Av Hiselfoss – BIM

2 BTK NORD UCH Thara Kordes Av Lee Armand

3 BTK Tennebekkens Pernille

4 BTK Ridon Hennet Õnnelik Päikesetõus – CERT

Bernerlabben’s Nanna Nirvana – RES. CERT

15.02.2020 NKK, Bø (INT) – 12 hanner/28 tisper

Dommer; Joyce Crawford Manton, Irland

 

1 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega, CACIB – BIM

2 BHK Zebastian Z’ippon Av Hiselfoss, CERT

3 BHK Cafridas Terrific Trysil Texas, Res. CACIB

4 BHK Starry Town Party At Nellyvill, Res. CERT

 

1 BTK CIB  NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17  DKV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss, CACIB – BIR

2 BTK NORD UCH Viva La Vida Av Hiselfoss, Res. CACIB

3 BTK Sonya Alexberns, CERT

4 BTK NORD CH Berntiers Like Milano

14.02.2020 NKK, BØ (Nordic) – 17 hanner/32 tisper

Dommer: Jan Herngren, Sverige

 

1 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas, Nordic Cert – BIM

2 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega, Res. Nordic Cert

3 BHK Cafridas Victoric Veni Vidi Vici, CERT

4 BHK Theo The Wizard Av Lee Armand, Res. Cert

 

1 BTK CIB  NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17  DKV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss, Nordic Cert – BIR

2 BTK N UCH Swissmade Ballroom Blitz, Res. Nordic Cert

3 BTK Hubba Bubba’s Uforglemmelige Bonnie, CERT

4 BTK NORD UCH Berntiers Like Milano

Norwegian Rose Av Milkcreek, Res. Cert

 

Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få excellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. –  8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. –  6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4 vet. –  4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Tisper – oppdatert 13.09.2020

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO51515/14CIB NORD UCH Kbhjv -15 SV-16 NV-17-20 Querida Qarmen Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad44+45+41+44+63+51288
2NO52450/17NORD UCH Thara Kordes Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum60+35+31+42168
3SE47912/205NORD UCH Berntiers Like MilanoElse Marie Sundgaard/Hans R. Berge, Kongsberg16+17+32+28+19+14126
4NO43126/18N UCH Arctic Akela Av BernersvansenLisbeth Sandberg, Borgenhaugen11+15+38+39103
5NO51888/16NORD UCH Viva La Vida Av HiselfossBente Risto Holmen, Skedsmokorset34+13+11+3593
6FI40336/19Vinkizz AllinWenche H. Blakkisrud, Hønefoss28+26+3892
7NO39668/19Bernerlabben's Nanna NirvanaAnne Sofie Barstad/ Kim -Are Næss Leistad/ Lasse Næss Leistad48+16+1377
7NO31759/16Tennebekkens PernilleReidun Theimann/Hilde J. Valestrand57+2077
9NO44728/16NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee ArmandHilde Karin Harsvik, Kristiansund28+4169
10DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar17+4562
11EST03146/18Ridon Hennet Ônnelik PäikesetôusStine Bøe, Espa54+660
12NO52656/18Nøklebyåsen's Lillebil IbsenWenche H. Blakkisrud, Hønefoss16+20+2359
13NO33686/15SE N UCH NV-16 Nellyvill's My GirlHilde Holst Leknes, Heimdal5454
13NO34860/17N UCH Line Lohengrin Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar22+3254
15NO51020/18N UCH Bernerfjellet's Aika AloneHilde Karin Harsvik, Kristiansund4141
16NO31655/12Auralis Ilja Indiana DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya13+16+1241
17NO35395/18N UCH Brienne O'Tarth Av Lee ArmandElin Normannseth/Torill Bogstad, Gjerdrum14+2539
18SE40525/2014N UCH Swissmade Ballroom BlitzMarit Sandøy, Skotbu3838
19NO35298/19Bernerøyas Camille C-millisHilde Karin Harsvik, Kristiansund3636
20NO38541/17Hubba Bubba's Uforglemmelige BonnieAnita Fox, Larvik3535
21NO52192/15N CH UCH Cafridas Sportic SwarovskiVigdis Løken, Bøn2929
22NO43898/16N UCH Auralis Riga MilladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya17+1027
23NO43894/18Scenery's Moment Of JoyMargunn Berge, Ålgård2626
24NO46474/11Norwegian Rose Av MilkcreekAnne Gunn Hundhammer, Risør2525
25NO30849/18Berner Leiren's Erica OlsenMarie Reime, Voss2323
25NO30178/18Havika's GydaTrude Grindberg, Namsos2323
27NO48150/19Bajana Bear Av BernersvansenAnne Medrud, Rødberg14+923
28LOF2BS74539/0Parrish Du RoiDes LacsMarie Reime, Voss2020
29NO38542/17N UCH Hubba Bubba's Ulla WidundertullaMariell Nordli Kristiansen, Tangen5+1217
30NO54155/12Bernerlabben's Kosete Kassandra1616
31NO40255/18Tornevika's Croco Coco ChanelCamilla Lund, Kyrksæterøra1313
32NO46454/17At Alma Av EggedalsfjelletAnne Trøseng, Eggedal1212
33NO47774/15N UCH Roabamsen's O'Lexie OrakellLisbeth Sandberg,/Tore Fredriksen, Langhus1010
33NO35954/18Auralis Ubba Ulrika OnadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1010
33NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten1010
33NO38015/16Auralis Qeina Qarasjokk KeradatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1010
37NO39556/19Trøenstua's DecodaMarte Hansen, Moss99
37NO39864/11N UCH Ille Søte Irma Av HiselfossAnne Trøseng, Eggedal99
39NO42595/10Roabamsen's Hayden PanettiereAnita Dreier, Drøbak88
40NO37607/19Lillemor Av HiselfossHege Lill Fjærestad, Sarpsborg77

Hannhunder – oppdatert 13.09.2020

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1SE35533/2019Berntiers X MasWenche Blakkisrud, Hønefoss21+35+17+26+35+25159
2NO38806/17N UCH NV-20 Agazzi TuzzisønnKirsti Thorvaldsen, Rolvsøy17+19+12+33+14+29124
3NO43083/18N SE UCH Roabamsen's Quality QingSissel Vatnedal, Ørje11+18+30+11+32+20122
4NO59290/18Cafridas Victoric Vendi Vidi ViciVigdis Karlsen Løken, Bøn17+20+16+15+17+22107
4NO32864/13N SE UCH Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund24+29+26+28107
6NO41240/16N SE UCH Cafridas Terrific Trysil TexasVigdis og Ole Einar Løken, Bøn14+20+26+15+13+1199
7NO49169/12NORD UCH NJV-13 NVV-20 Hubba Bubba's Qurt QromkakeKjersti Olsen, Hurdal44+23+2996
7NO32884/19Nellyvill's Primo PadrinoTone Alstad Pettersen, Lundamo38+26+3296
9LSVKBS1772/15NORD UCH Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikersund23+21+2367
10NO44205/12Aivema's Canto CostelloKari Anne Fadnes, Fonnes27+14+2061
11FI40335/19Vinkizz ArmageddonSonja Berg, Andebu14+17+1243
12NO52733/13N UCH Peugeot av Lee ArmandPål Akre, Trysil4141
13NO41241/16N UCH Cafridas Terrific Trønder TurboKim Are Leistad, Buvika11+11+1537
14NO37507/11INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad3535
15NO32054/14N UCH Auralis Mambo Nr. 5Liv Marit Wigum-Aas, Leirfjord12+11+1134
16NO55188/17Bernerhuset's Liwanu LendoRenate Davies, Bodø18+1129
17NO49090/15N UCH Whitestripe's DrengMia C. Sandøy/Marit Sandøy, Skotbu2626
18NO37592/19Zebastian Z'ippon Av HiselfossLive Hokstad, Kapp1818
19NO55716/18Theo The Wizard Av Lee ArmandMari Anne Braathen, Algarheim1717
20NO56871/13N UCH Linus Linde-man Av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna1313
21ROI18/92054
Starry Town Party At NellyvillHilde Holst Leknes, Heimdal1212
22NO40989/15N UCH Risørflekken's Bruce SpringsteenJan Jansen/Hildegunn Barka Jansen1111
22SE37317/2019Doremis Donje LexaRenate Davies, Bodø1111
24NO31797/12N UCH Scenery's Sense Of MightyMargunn Berge, Ålgård1010
24NO42408/13N UCH Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss1010
26NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund88
26PKRI1124338Jumbo Nekielskie MoczaryMargunn Berge, Ålgård88
28NO55372Bernerskogens Ludvik Linkoln MbElisabeth C. Reksten, Nesttun77
29LSVKBS2439/19Portas Kalnu SuoInger Torp, Stord44

Veteran tispe – oppdatert 13.09.2020

Nr.Reg.nr.Navn - hundNavn - eierSeks bestePoeng
1DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar11+9+15+16+859
2NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten11+11+16+1250
3NO31655/12Auralis Ilja Indiana DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya12+23+10+1145
4NO42595/10Roabamsen's Hayden PanettiereAnita Dreier, Drøbak11+10+9+1141
5NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva10+10+11+839
6NO46474/11Norwegian Rose v MilkcreekAnne Gunn Hundhammer, Risør13+12+1338
7NO53522/11Tiviniro's Red Rose For LoveChristina Harsvik, Kristiansund12+9+1233
819761/08Bitteliten Sidney Av HiselfossGrete M. Listerud, Moss1414
9NO54155/12Bernerlabben's Kosete KassandraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva1313
10NO39366/11Cafridas Rhythmic Ragtime RaggaeMari-Ann H. Amundsen1111
11NO43271/11Tricolor Triumph's Peron SodaTrond Våreid, Roverud99
12NO40367/12AzitaEgil Borlaug, Nærsnes55

Veteran hannhund – oppdatert 13.09.2020

Nr.Reg.nr.Navn - hundNavn - eierSeks bestePoeng
1NO49169/12NORD UCH NJV-13 NVV-20 Hubba Bubba's Qurt QromkakeKjersti Olsen, Hurdal10+15+14+14+1467
2NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund11+10+10+11+11+1063
3NO44205/12Aivema's Canto CostelloKari Anne Fadnes, Fonnes8+12+13+11+1155
4NO42903/12Olutkiller Av Lee ArmandInger Naalsund, Oslo11+9+8+735
5NO37507/11CIB NORD DK UCH NV16 DKV-18 Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad14+8+1032
6NO45281/12Lillebror Messi Av HiselfossHeidi E. Skaug, Skjeberg11+1324
6NO31797/12N UCH Scenery's Sense Of MigthyMargunn Berge, Ålgård1111

Tellende utstillinger og dommerliste – oppdatert 28.08.2020

2020 Dommerliste eksteriør

DatoStedArrangørDommerLandPåmeldte
01.02.2020LetohallenNSBKBørge EspelandNorge15 (8 hanner/7 tisper)
02.02.2020LetohallenNGDKRalp CampellNorge22 (11 hanner/11 tisper)
08.02.2020EtneØlen-Etne-Vindafjord HundeklubbErnestas BalsiukasLitauen21 (4 hanner/17 tisper)
14.02.2020Bø i TelemarkNKK/Nordisk UtstillingJan HerngrenSverige49 (17 hanner/32 tisper
15.02.2020Bø i TelemarkNKK/Internasjonal UtstillingJoyce Crawford MantonIrland40 (12 hanner/28 tisper)
29.02.2020LetohallenNMHKChristian StavaracheRomania20 (10 hanner/10 tisper)
01.03.2020LetohallenNMHK, Oslo/AkershusDimitry Van RaamsdonkBelgia23 (12 hanner/11 tisper
30.06.2019TrondheimNBSKFrank Christiansen/Astrid Indrebø
Norge89 (35 hanner/54 tisper)
29.06.2019TrondheimNKK/Internasjonal UtstillingAnn Wisemann StavdalNorge69 (24 hanner/45 tisper)
18,07.2020VåganVågan HundeklubbArne FossNorge9 (2 hanner/7 tisper)
19.07.2020VåganSalten BrukshundklubbElin NormannsethNorge9 (2 hanner/7 tisper)
01.08.2020FauskeNKK/Internasjonal UtstillingAnders Tunold-HanssenNorge23 (9 hanner/14 tisper)
08.08.2020LetohallenNorsk Dalmatiner KlubbPer Kristian AndersenNorge10 (5 hanner/5 tisper)
09.08.2020LetohallenNorsk Lhasa Apso KlubbRalf CampellNorge14 (8 hanner/6 tisper)
15.08.2020Moelv/Nesomr.NBSKSven-Olov GustavssonNorge
61 (26 hanner/35 tisper)
16.08.2020LillehammerNKK/Internasjonal UtstillingLeif-Herman WilbergNorge45 ( 20 hanner/25 tisper)
29.08.2020StavangerNKK/Internasjonal utstillingKarl Eddie BergeNorge27 (8 hanner/19 tisper)
30.08.2020StavangerNBSKSølvi SchjeldrupNorge40 (17 hanner/23 tisper)
05.09.2020BodøSalten BrukshundklubbHannele JokisiltaFinland
06.09.2020BodøVågan HundeklubbPer Kristian AndersenNorge
12.09.2020ØstfoldNBSK, ØstfoldFreddy ChristensenNorge
13.09.2020ØstfoldNBSKMarit SundeNorge
17.10.2020Klett, TrondheimNBSK, TrøndelagCharlotte HøierDanmark
18.10.2020Klett, TrondheimNBSKTrond Are KarlsenNorge
24.10.2020Nordkjosbotn
NMHK, Nord-NorgeSvein Bjarne HelgesenNorge
25.10.2020NordkjosbotnNBHK, HelgelandMarianne HolmliNorge
SandefjordNKK