Mestvinnende eksteriør 2019

Mestvinnende eksteriør 2019

30.06.2019 NBSK, Trondheim 31 hanner/46 tisper

Dommer: Ksenija Steiner-Potocnik, Slovenia

1 BHK Brånslättens Gangster Jack – CERT – BIM

2 BHK NORD UCH Hubba Bubba’s Ozzy The Ozzman

3 BHK N UCH Hubba Bubba’s Qurt Qromkake

4 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas

R. CERT Tornevika’s Croco Complete Chaos

1 BTK Quartermills Fijii – CERT – BIR

2 BTK Havika’s Gyda – R. CERT

3 BTK N UCH Cafridas Sportic Swarovski Star

4 BTK Bernerlabben’s Happy Hedda

29.06.2019 NKK (INT), Trondheim 20 hanner/35 tisper

Dommer: Antonio Di Lorenzo, Norge

1 BHK Brånslättens Gangster Jack – CERT, CACIB – BIR

2 BHK N UCH Our Royal Chief No. 7 Av Milkcreek – R. CACIB

3 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special

4 BHK N UCH Bernerhuset’s Howahkan Heron

R. CERT Tricolor Triumph’s Marex

1 BTK Havika’s Gyda – CERT, CACIB – BIM

2 BTK SE N UCH NV-16 Nellyvill’s My Girl – R.CACIB

3 BTK C.I.B.NORD FI UCH KBHJV-15 SV-16 NV-17 NORDV-18 DKV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss

4 BTK NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee Armand

R. CERT Auralis Riga Milladatter

09.06.2019 NBSK, Torpomoen 35 hanner/64 tisper

Dommer: Hanner/junior tisper: June B. Miles. Tisper: Lynne Barker

1 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special – BIR

2 BHK N DK UCH Nøklebyåsen’s Kurt Russel

3 BHK Goldbear’s Adam Lambert

4 BHK N UCH Cafridas Terrific Trysil Texas

Mount Blässis Awarded By Columbo – CERT

Zahiria’s First Choce – Res. Cert

1 BTK N UCH Bernerlunden’s Imaginary Ira – BIM

2 BTK C.I.B.NORD FI UCH KBHJV-15 SV-16 NV-17 NORDV-18 DKV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss

3 BTK CIB NORD UCH SEV-14 Hermine Hufsetufsa Av Hiselfoss

4 BTK NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen’s Yenna

Mount Blässis Awarded By Nathalie, CERT

Hirra Av Doamis, Res. Cert

08.06.2019 NBSK, Torpomoen 41 hanner/76 tisper

(Dommer: Hanner/junior tisper: Lynne Barker.  Tisper: June B. Miles

1 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special – BIM

2 BHK N UCH Berner-tunet’s Herman

3 BHK Bra-kar Bjørkson Av Sennenlio, CERT

4 BHK Goldbear’s Adam Lamberg, Res. Cert

1 BTK N UCH Dinah Av Doamis, CERT – BIR

2 BTK N DK UCH Viva La Vida Av Hiselfoss

3 BTK Blaise Av Doamis, Res. Ceert

4 BTK Nøklebyåsen’s Lillebil Ibsen

01.06.2019 NKK (Nordic), Sandefjord 12 hanner/22 tisper

(Dommer: Sven-Olov Gustavsson, Norge)

1 BHK N SE UCH NV-18 Roabamsen’s Oberst Orakel, Nordic Cert – BIM

2 BHK N DK UCH SE JV-16 SE UCH Bernljungens Heffa Klumpen, CERT, Res. Nordic Cert

1 BTK C.I.B.NORD FI UCH KBHJV-15 SV-16 NV-17 NORDV-18 DKV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss, Nordic Cert – BIR

2 BTK INT NORD UCH Vida Valentina Av Hiselfoss, CERT, Res. Nordic Cert

3 BTK EST N UCH Nellyvill’s On The Move

4 BTK SE N UCH NV-16 Nellyvill’s My Girl

30.05.2019 NBSK, Avd. Buskerud 10 hanner/29 tisper

(Dommer: Charlotta Mellin, Sverige)

1 BHK N SE UCH NV-18 Roabamsen’s Oberst Orakel – BIM

2 BHK Franz Ferdinand Av Hiselfoss, CERT

3 BHK Cafridas Terrific Trysil Texas

4 BHK Goldbear’s Adam Lambert

Res. cert – Njord

1 BTK SE N UCH NV-16 Nellyvill’s My Girl – BIR

2 BTK Nøklebyåsen’s Filippa Giordano

3 BTK C.I.B.NORD FI UCH KBHJV-15 SV-16 NV-17 NORDV-18 DKV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss

4 BTK Dinah Av Doamis

Res. Cert – Arctic Akela Av Bernersvansen

26.05.2019 NKK (INT), Tromsø 8 hanner/12 tisper

(Dommer: Ricky Lochs-Romans, Nederland)

1 BHK FI EE LV LT N UCH Xantran Hooligan, CERT, CACIB – BIM

2 BHK N SE UCH Bernerhuset’s Howahkan Heron

3 BHK Nøklebyåsen’s Ivo Caprino, Res. Cert

4 BHK Goldbear’s Felipe Massa

1 BTK N UCH Bernerhuset’s Etenia Embla, CACIIB – BIR

2 BTK Auralis Riga Milladatter, CERT, Res. cert

3 BTK FI CH Tza Tza Tzamel, R. Cert

4 BTK FI CH, EE CH Zweierteam Tomentella

25.05.2019 NBSK, Avd. Nord 7 hanner/13 hanner

(Dommer: Elisabeth Bugge Olsen, Norge)

1 BHK N SE UCH Bernerhuset’s Howahkan Heron – BIR

1 BTK Auralis Ona Olivia Dacotadatter – BIM

2 BTK Bernerhuset’s Kirima Kiara, CERT

3 BTK Auralis Umbrella Onadatter, R.CERT

05.05.2019 NKK (NORDIC), Ålesund 14 hanner/19 tisper

(Dommer: Ann-Christin Johansson, Sverige

1 BHK CH Cullimigeis Addicted To Love – Nordic Cert – BIR

2 BHK N UCH Berner Leiren’s Billy- R.Nordic Cert

3 BHK N UCH Tiviniro’s Something Special

4 BHK N UCH Berner-tunet’s Herman

1 BTK N UCH Nellyvill’s My Girl – Nordic Cert – BIM

2 BTK CIB NORD UCH Nellyvill’s Like No Other – R.Nordic Cert

3 BTK N UCH Hubba Bubba’s Ulla Wiundertulla – CERT

4 BTK N UCH Nellyvill’s On The Move

04.05.2019 NKK (INT), Ålesund 13 hanner/19 tisper

(Dommer: Arne Foss, Norge)

1 BHK CH Cullimigeis Addicted To Love – CERT, CACIB – BIR

2 BHK N UCH Tiviniro’s Something Special – R.CACIB

3 BHK N UCH Our Royal Chief No. 7 Av Milkcreek

4 BHK N UCH Berner Leiren’s Billy

1 BTK N UCH Nellyvill’s My Girl – CACIB – BIM

2 BTK NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee Armand – R.CACIB

3 BTK N UCH Nellyvill’s On The Move – CERT

4 BTK Hubba Bubba’s Ulla Widundertulla – R.CERT

27.04.2019 NBSK, Letohallen 14 hanner/21 tisper

(Dommer: Michael Leonard, Irland)

1 BHK N SE UCH Roabamsen’s Obert Orakel – BIM

2 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas

3 BHK Theis Trumph Av Lee Armand – CERT

4 BHK N UCH Our Royal Chief No. 7 Av Milkcreek

1 BTK CIB  NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17  DKV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss – BIR

2 BTK Nøklebyåsen’s Lillebil Ibsen – CERT

3 BTK Cafridas Rhythmic Ragtime Raggae – R.CERT

4 BTK N DK UCH Viva La Vida Av Hiselfoss

06.04.2019 NKK, Bergen (Nordisk) 8 hanner/16 tisper

(Dommer: Karl Eddie Berge, Norge)

1 BHK N UCH Roabamsen’s Peik Pegasus – CERT – NORDIC CERT – BIM

2 BHK Bra-kar Bjørkson Av Sennenlio – R. CERT – R. NORDIC CERT

3 BHK N UCH Fanaberner’ns Baron Berlin

1 BTK N UCH Sporty Future Av Lee Armand – Nordic Cert – BIR Veteran – BIR

2 BTK NUCH Lerke Lykketroll Av Sennenlio – CERT – R.Nordic CERT

3 BTK N UCH Kronblommas Rodelinda

4 BTK Tennebekkens Penny – R. CERT

16.03.2019 NKK, Kristiansand (Int) 19 hanner/26 tisper

(Dommer: Hans Van Den Berg, Nederland)

1 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega – CACIB – BIM

2 BHK CIB NORD DK UCH NV-16 DKV-18 Nøklebyåsen’s Ådne

3 BHK Roabamsen’s Quality Qing – CERT

1 BTK Arctic Akela Av Bernersvansen – CERT – BIR

2 BTK INT DK SE UCH Vida Valentina Av Hiselfoss – R.Cert, CACIB

3 BTK Nellyvill’s On The Move – R.Cacib

4 BTK Berningtons Vanja

 

16.02.2019 NKK, Bø (Nordisk) 13 hanner/18 tisper

(Dommer: Per Harald Nymark, Norge)

1 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas – NORDIC CERT – BIM

2 BHK Theis Trumph Av Lee Armand – CERT, R. NORDIC CERT

3 BHK Dennis Av Doamis – R. CERT

4 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega

 

1 BTK Thara Kordes Av Lee Armand – NORDIC CERT – BIR

2 BTK Viva La Vida Av Hiselfoss – R.NORDIC CERT

3 BTK Italiantouch-othelia-majasdaughter

4 BTK Nøklebyåsen’s Filippa Giordano – CERT

Hedda Minitupp Av Kamperhaugbamsen – R. CERT

 

15.02.2019 NKK, Bø (Int) 12 hanner/21 tisper

(Dommer: Britt Nyberg, Norge)

1 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas – CACIB – BIR

2 BHK NORD UCH Hubba Bubba’s Ozzy The Ozzman

3 BHK Bernerutsikten’s Dancing Oliver – CERT

4 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega – R. CACIB

 

1 BTK NORD UCH Berntiers Like Milano – CACIB – BIM

2 BTK Thara Kordes Av Lee Armand – CERT – R. CACIB

3 BTK N UCH  Italiantouch-Othelia-Majadaughter

4 BTK Nøklebyåsen’s Filippa Giordano – R. CERT

 

Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få execellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. –  8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. –  6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4 vet. –  4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Tisper – oppdatert 14.07.2019

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO51515/14CIB NORD UCH Kbhjv -15 SV-16 NV-17 Querida Qarmen Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad30+28+32+31+70+38229
2NO33686/15SE N UCH NV-16 Nellyvill's My GirlHilde Holst Leknes, Heimdal19+41+28+28+38+22176
3NO51888/16N DK UCH Viva La Vida Av HiselfossBente Risto Holmen, Skedsmokorset14+16+24+82+21+15172
4NO52656/18Nøklebyåsen's Lillebil IbsenWenche H. Blakkisrud, Hønefoss27+25+76128
5NO52192/15N CH UCH Cafridas Sportic SwarovskiVigdis Løken, Bøn21+49+21+19+6116
6NO38749/15N UCH Dinah Av DoamisAnne-Marie Iversen, Rolvsøy29+85114
7NO44728/16NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee ArmandHilde Karin Harsvik, Kristiansund13+12+26+35+18+9113
8NO30178/18Havika's GydaTrude Grindberg, Namsos44+5296
9NO35645/16N EST UCH Nellyvill's On The MoveMona Kjøsnes Bakken, Auli29+22+19+2595
10NO56801/11Blaise Av DoamisAnne Marie Iversen, Rolvsøy15+7994
11DK12188/2015N UCH Bernerlunden's Imaginary IraNina Bless, Blomsterdalen10+7383
12NO34178/15Nøklebyåsen's Filippa GiordanoSølvi May Brudeseth, Sandefjord21+18+3574
12NO52450/17Thara Kordes Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum27+27+2074
14NO34911/14N UCH Italiantouch-Othelia-MajadaughterJanne Ekse, Rælingen24+21+2267
14NO43673/10C.I.B. NORD UCH SEV-14 Hermine Hufsetufsa Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad6767
16NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes6464
1715244/08Bernerlabben's Happy HeddaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva11+4657
18NO53526/09Quartermill's FijiiStein Erik og Grethe Engen5555
19NO38542/17N UCH Hubba Bubba's Ulla WidundertullaKjersti Olsen, Hurdal13+19+2254
20NO52190/15N UCH Cafridas Sportic Sweet SoulVigdis Løken, Bøn8+10+12+1545
21NO43126/18Arctic Akela Av BernersvansenLisbeth Sandberg, Borgenhaugen9+3544
21NO16676/08N UCH NORDVV-18 Sporty Future Av Lee ArmandMari Anne Braaten, Algarheim25+1944
23NO43898/16N UCH Auralis Riga MilladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya7+18+1843
24NO45482/13CIB NORD UCH Nellyvill's Like No OtherMona Kjøsnes, Auli17+2542
25NO43894/18Scenery's Moment Of JoyMargunn Berge, Ålgård17+1936
26NO53314/16Frøydis Av DoamisAnne-Marie Iversen, Rolvsøy17+1835
27NO33789/13N UCH Bernerhuset's Etenia EmblaSolveig Aarbogh, Øverbygd13+2134
28SE47912/205NORD UCH Berntiers Like MilanoElse Marie Sundgaard/Hans R. Berge, Kongsberg3030
29NO42265/10Creme De Cassis Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum 15+1227
30NO46833/14Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård2626
31NO48200/18Bernerøyas Adle Adele A-stillaHilde Karin Harsvik, Kristiansund16+925
31NO45484/13Nellyvill's Limited EditionHilde Holst Leknes, Heimdal10+1525
33NO47774/15N UCH Roabamsen's O'Lexie OrakellLisbeth Sandberg,/Tore Fredriksen, Langhus11+1324
33NO39366/11Cafrida's Rhythmic Ragtime ReggaeMari-Ann Amundsen, Vestfossen2424
33NO53886/17Minailos Bali BeautyNina M. Lee, Rognan13+1124
36NO56873/13Lerke Lykketroll Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar2222
36NO32098/15N UCH Auralis Ona Olivia DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya2222
36NO59030/17Minailos Clara CasparaNina M Lee, Rognan8+1422
39NO40403/12Bernerkjakjin's Akira WalnIrene Viland, Øvre Vats2020
40NO33964/16N UCH Kasjmirtunets Arja ValentineØyvind Fjellheim, Vågå1919
40SE58756/2013N UCH Kronblommas RodelindaReidun Theimann, Laksevåg1919
40NO38024/17Bernerhuset's Kirima KiaraAnne Rokstad, Rossfjordstraumen1919
43NO48657Hubba Bubba's Vinnie VillpåvespaAnne Karethe H Stenersen1818
44NO46408/16Berningtons UllivaTony Cathrine Vinje, Stord1717
45NO31761/16Tennebekkens PennySiri Jørgensen, Ulset1616
45NO39325/16Frozzen Heart Av Lee ArmandSiri Skjærbæk Johnsen, Drevsjø1616
45NO58117/17Citahagen's Nelly Non StopBjørg Wikan Andreassen, Stavanger 1616
45NO35855/18Auralis Umbrella OnadatterØyvind Skjeldal1616
45NO30849/18Berner Leiren's Erica OlsenMarie Reime, Voss1616
50NO55982/15Adelige Troja av TriomarLinn Katrin Klokk, Sykkylven1515
51NO55187/17Bernerhuset's Lomasi LunaEllen Framnes, Narvik1414
51NO40255/18Tornevika's Croco Coco ChanelCamilla Lund, Kyrksæterøra1414
53NO59453/17Alma Bjørkdotter Av SennenlioMay Sølvi Bårdsen Stangeland, Avaldsnes1313
53NO38015/16Auralis Qeina Qarasjokk KeradatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1313
55NO34860/17Line Lohengrin Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar1212
55NO41244/16Cafridas Terrific Tennesse TriumphMonika Hansen, Ålfoten1212
57NO38662/16Athina Av SolbergnesSolveig Aarboth, Øverbygd1010
57NO44515/18V Zelda Zandra Våreid, Roverud1010
57NO35851/18Auralis Tanja MilladatterBernd Brade1010
57NO31656/12Auralis I'm Ayla DacotadatterMarie Reime Røthe, Voss1010
61NO31759/16Tennebekkens PernilleReidun Theimann/Hilde J. Valestrand99
61EST03146/18Ridon Hennet Ônnelik PäikesetôusStine Bøe, Espa99
63NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva88

Hannhunder – oppdatert 14.07.2019

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO32864/13N SE UCH Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund12+23+19+17+50+44165
2NO41240/16N SE UCH Cafridas Terrific Trysil TexasVigdis og Ole Einar Løken, Bøn14+35+21+22+31+20143
3F131972/15Goldbear's Adam LambertStine Bøe, Espa10+41+38+4+7100
4LSVKBS1772/15N SE UCH Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikersund16+12+13+15+28+1195
5NO39117/10NORD UCH Hubba Bubba's Ozzy The OzzmanKjersti Olsen, Hurdal13+10+18+17+3795
6NO47771/15N SE UCH Roabamsen's Oberst OrakelSissel Vatndal/Kari Ann Støveren, Halden23+23+19+2186
7NO34686/16N UCH Our Royal Chief No. 7 Av MilkcreekVigdis Karlsen Løken, Bøn14+14+16+12+2682
8NO43083/18Roabamsen's Quality QingSissel Vatnedal, Ørje12+22+14+1765
9NO36153/17N DK UCH Nøklebyåsen's Kurt RusselSol Kolstad Bjerke20+4161
9NO42408/13N UCH Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss14+4761
11NO59452/17Bra-Kar Bjørkson Av SennenlioMari Anne Braathen, Algarheim15+4459
12NO32509/15N SE UCH Bernerhuset's Howahkan HeronAnne Rokstad, Rossfjordstraumen13+17+2050
13NO52448/17Theis Trumph Av Lee Armand Elin Normannseth, Gjerdrum19+1736
14NO42710/13N UCH Fanaberner'ns Baron BerlinNina Bless, Blomsterdalen10+11+1435
15NO49169/12N UCH Hubba Bubba's Qurt QromkakeKjersti Olsen, Hurdal3434
16NO37954/16N UCH Berner Leiren's BillyMariell Nordli Kristiansen, Romedal13+2033
16NO39360/11N UCH Cafridas Rhythmic Rolls RoyceVigdis Løken, Bøn11+11+7+433
18NO32715/17N UCH Roabamsen's Peik PegasusHilde Nygaard, Stavanger13+2730
18NO45282/16Nøklebyåsen's Ivo CaprinoNina M. Lee, Rognan11+11+830
20NO38746/15Dennis Av DoamisEva Fosby Livgard, Drøbak10+1626
20LSVKBS2147/17Avanguard Amzina EuforijaMaria Aakvik, Sola10+1626
22NO37507/11INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad2525
23ROI18/92054
Starry Town Party At NellyvillHilde Holst Leknes, Heimdal9+1423
23NO41241/16Cafridas Terrific Trønder TurboKim Are Leistad, Buvika12+1123
25NO55188/17Bernerhuset's Liwanu LendoRenate Davies, Bodø8+1119
26PKRI1124338Jumbo Nekielskie MoczaryMargunn Berge, Ålgård1717
27NO49406/16Franz Ferdinand Av HiselfossInger Marie Gullichsen1616
28NO37214/18Bernerutsikten's Dancing OliverAnn-Kristin Hansen, Åsvang1515
29NO56871/13N UCH Linus Linde-man Av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna1313
30NO38806/17N UCH Agazzi TuzzisønnKirsti Thorvaldsen, Rolvsøy1111
30NO57024/13Quartermills Little Drummer BoyOle Martin Borsheim, Kvernaland1111
32NO35849/18Auralis Troik MillasonHeidi Nilsen Mikkelsen, Talvik1010
33NO37654/17Tricolor Triumph's MarexCamilla Lund, Kyrksæterøra99
34NO33056/10Kaukarhaugens DareiosKjersti Carlsen, Sunndalsøra88
34NO43132/18Arctic Amigo Av BernersvansenTor Erling Aulie, Farsund88
36NO43128/18Arctic Aroxantares Av BernersvansenKari Anne Fadnes, Fonnes77
37NO40374/17
Bernerlabben's Lovende LaveransIvar Myklegard, Rindalsskogen66

Veteran tispe – oppdatert 14.07.2019

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes7+17+25+23+981
215244/08Bernerlabben's Happy HeddaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva11+12+16+11+13+1073
3NO42265/10Creme De Cassis Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum13+11+8+17+12+1172
416676/08N UCH NORDVV-18 Sporty Future Av Lee ArmandMari Anne Braaten, Algarheim12+10+13+12+10+1071
5NO32770/09N UCH Dela Drømmejente Av HiselfossBerit Lindvik, Færvik14+28+2062
6NO43673/10CIB NORD UCH SEV-14 Hermine Hufsetufsa Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad22+26+1260
7NO39366/11Cafridas Rhythmic Ragtime RaggaeMari-Ann Amundsen16+7+11+12+1359
8NO42595/10Roabamsen's Hayden PanettiereAnita Dreier, Drøbak10+11+9+1040
9NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten12+8+929
10NO53526/09Quartermills FijiiStein Erik og Grethe Engen, Slemmestad1919
11NO43017/10Naija Av TriomarBritt Elin Flåten, Degernes1818
12DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar1111
13NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva1010

Veteran hannhund – oppdatert 14.07.2019

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO39117/10NORD UCH Hubba Bubba's Ozzy The OzzmanKjersti Olsen, Hurdal12+11+11+11+11+1470
2NO39360/11N UCH Cafridas Rhythmic Rolls RoyceVigdis Løken, Bøn9+11+11+11+1153
3NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund11+13+11+742
4NO49406/09Franz Ferdinand Av HiselfossInger-M. Gullichsen/Håkon Petterson11+10+1334
5NO37507/11
CIB NORD DK UCH NV-16 DKV-18 Nøklebyåsen's Ådne
Gro Solberg, Rakkestad1111
5NO33056/10N UCH Kaukarhaugens DareiosKjersti Carlsen, Sunndalsøra1111

Tellende utstillinger og dommerliste – oppdatert 14.07.2019

2019 Dommerliste eksteriør

DatoStedArrangørDommerLandPåmeldte
19.01.2019LetohallenNSBKMarit SundeNorge12 (4 hanner/8 tisper)
20.01.2019LetohallenNGDKShaun WatsonKypros
17 (7 hanner/10 tisper)
09.02.2019EtneØlen-Etne-Vindafjord HundeklubbHelena BorisovaRussland
15 (4 hanner/11 tisper)
15.02.2019Bø i TelemarkNKK/Internasjonal Britt NybergNorge33 (12 hanner/21 tisper)
16.02.2019Bø i TelemarkNKK/NordiskPer Harald NymarkNorge31 (13 hanner/18 tisper)
24.02.2019NordhordalandNordhordland HundeklubbColm BeattieIrland7 (4 hanner/3 tisper)
02.03.2019LetohallenNMHKSonny StrömSverige19 (8 hanner/11 tisper)
03.03.2019LetohallenNMHK, Oslo/AkershusJoao Vasco PocasPortugal18 (9 hanner/9 tisper)
16.03.2019KristiansandNKK/Internasjonal UtstillingHans Van Den BergNederland 45 (19 hanner/26 tisper)
30.03.2019NordkjosbotnNMHK, Nord-NorgeAstrid LundavaEstonia 4 (4 tisper)
31.03.2019NordkjosbotnNMHK, HelgelandAnnamaria TarjanUngarn 2 (2 tisper
06.04.2019BergenNKK/Nordisk UtstillingKarl Eddie BergeNorge24 (8 hanner/16 tisper)
13.04.2019RoglandNMHK RogalandPanos CemetriouPortugal15 (7 hanner/8 tisper
14.04.2019RogalandNMHK, Sogn og FjordaneSvend LøvenkjærDanmark13 (6 hanner/7 tisper)
20.04.2019LetohallenKlubben for gårds-og fjellhunderHeiko WagnerTyskland12 (5 hanner/7 tisper
27.04.2019LetohallenNBSKMichael LeonardIrland35 (14 hanner/21 tisper)
28.04.2019LetohallenNorsk Dobermann KlubLisbeth MachSveits33 (14 hanner/19 tispeer)
27.04.2019SunndalsøraSurnadal og Rindal HundeklubbKarl Eddie BergeNorge13 (3 hanner/10 tisper)
28.04.2019SunndalsøraSunndal HundeklubbElisabeth Bugge OlsenNorge14 (5 hanner/9 tisper)
27.04.2019KvalsundHammerfest og Omegn HundeklubbPirjo AaltonenFinland1 hanne
28.04.2019KvalsundVest-Finnmark FuglehundklubbMarkku KipinäFinland1 hanne
04.05.2019ÅlesundNKK/Internasjonal UtstillingArne FossNorge32 (13 hanner/19 tisper)
05.05.2019ÅlesundNKK/Nordisk UtstillingAnn-Kristin JohanssonSverige33 (14 hanner/19 tisper)
25.05.2019ØstlandetNorsk Tibetansk Terrier KlubbMarianne HolmFinland6 (1 hanne/5 tisper)
26.05.2019ØstlandetNorsk Shih Tzu KlubbJohan AnderssonNorge15 (3 hanner/12 tisper)
25.05.2019TromsøTromsø HundeklubbElin NormannsethNorge6 (2 hanner/4 tisper
25.05.2019TromsøNBSK, Avdeling NordElisabeth Bugge OlsenNorge20 (7 hanner/13 tisper)
26.05.2019TromsøNKK/Internasjonal UtstillingRicky Lochs-RomansNederland20 (8 hanner/12 tisper)
26.05.2019RogalandSør-Rogaland Brukshund KlubbElzbieta ScwalibogPolen18 (8 hanner/10 tisper)
30.05.2019RosthaugeNBSK, BuskerudCharlotte MellinSverige39 (10 hanner/29 tisper)
01.06.2019MelsomvikNKK/Nordisk UtstillingSven-Olov GustavssonNorge34 (12 hanner/22 tisper)
08.06.2019TorpomoenNBSKLynne Barker/June MilesEngland117 (41 hanner/76 tisper)
09.06.2019TorpomoenNBSKLynne Barker/June MilesEngland99 (35 hanner/64 tisper)
15.06.2019BodøSalten BrukshundklubbNenad Maric7 (2 hanner/5 tisper)
16.06.2019BodøVågan HundeklubbRatibor Cekic7 (2 hanner/5 tisper
21.06.2019KirkenesKirkenes og Omegn HundeklubbSvein Bjarne HelgesenNorge0
22.06.2019OrkdalOrkdal HundeklubbSusan KelyIrland8 (3 hanner/5 tisper)
23.06.2019OrkdalOrkdal HundeklubbLeila KärkäsFinland6 (2 hanner/4 tisper)
29.06.2019TrondheimNKK/Internasjonal UtstillingAntionio De LorenzoNorge55 (20 hanner/35 tisper)
30.06.2019TrondheimNBSKKsenija Steiner-Potočnik
Slovenia77 (31 hanner/46 tisper)
06.07.2019LeirfjordYtre Helgeland HundeklubbArne FossNorge17 (5 hanner/12 tisper)
07.07.2019LeirfjordAlstahaug Jeger og Fiske ForeningLiz-beth C. LiljeqvistSverige15 (5 hanner/10 tisper)
13.07.2019VestnesSunnmøre HundeklubbJohn MuldoonIrland13 (4 hanner/9 tisper)
14.07.2019VestnesVestnes HundeklubbCollette MuldoonIrland10 (4 hanner/6 tisper)
20.07.2019VålerNorsk EurasierklubbHanne Laine JensenDanmark
21.07.2019Våler Norsk Eurasierklubb ØstlandetCharlotte HøierDanmark
27.07.2019SkudeneshavnKarmøy HundeklubbSvein Bjarne HelgesenNorge
28.07.2019SkudeneshavnFitjar-Stord HundeklubbJohn MuldoonIrland
27.07.2019RådeDrøbak HundeklubbShaun WatsonKypros
28.07.2019RådeMoss og Omegn hkPolina SimicSerbia
27.07.2019SvolværVågan HundeklubbLeif Herman WilbergNorge
04.08.2019FauskeNKK/Internasjonal UtstillingBirgitta SvarstadSverige
10.08.2019LetohallenNorsk Dalmatiner KlubbErwin DeutscherØsterrike
11.08.2019LetohallenNorsk Lhasa Apso KlubbMäija MäkinenFinland
10.08.2019Mo i RanaVefsn HundeklubbTino PeharKroatia
11.08.2019Mo i RanaRana Trekk- og BrukshundklubbBranislav RajicSovenia
11.08.2019BergenNorsk Newfoundlandshundkl., Hordaland
17.08.2019LillehammerNKK/Internasjonal UtstillingSvein Bjarne HelgesenNorge
18.08.2019Moelv/Nesomr.NBSKFrode JevneNorge
24.08.2019TromsøTromsø HundeklubbMarkku KipinäFinland
25.08.2019TromsøNorsk Dalmatiner KlubbMaria-Luise DoppelreiterØsterrike
24.08.2019SelbuTrøndelag Selskap hk
24.08.2019KristiansandNorsk Leonberger KlubbIlona Onstenk SchenkHolland
25.08.2019KristiansandNorsk Terrier Klubb, AgderJuta HaranenEstland
25.08.2019ElverumNorsk Newfoundlandshundklubb
31.08.2019SteinkjerSteinkjer HundeklubbKarl Eddie BergeNorge
31.08.2019NarvikNBSK, NordCatherine RooneyIrland
01.09.2019NarvikNarvik HundeklubbAntonio Di LorenzoNorge
07.09.2019ØstfoldNBSK, ØstfoldFreddy ChristensenNorge
08.09.2019OppdalOppdal HundeklubbMarie-Josèe Melchior-Schlechter
14.09.2019StavangerNBSKEinar PaulsenDanmark
15.09.2019StavangerNKK/Internasjonal utstillingNina KarlsdotterSverige
21.09.2019SortlandSortland Hundeklubb
22.09.2019SortlandBjerkvik Hundeklubb
22.09.2019TrondheimNorsk Rottweilerklubb
28.09.2019BergenBergens Selskaps- og Brukshundklubb
05.10.2019HarstadNKK/Nordisk UtstillingFrode JevneNorge
12.10.2019Førde/NaustdalFørde Brukshundklubb
20.10.2019KongsbergKongsberg Hundeklubb
09.11.2019LetohallenNMHK
10.11.2019LetohallenNMHK Hedmark
09.11.2019StordFitjar-Stord Hundeklubb
15.11.2019LillestrømNKK/Nordisk UtstillingElin NormannsethNorge
16.11.2019LillestrømNKK/Internasjonal UtstillingSølvi SchjelderupNorge
29.12.2019LetohallenNDK