Mestvinnende eksteriør 2019

Mestvinnende eksteriør 2019

18.08.2019 NBSK, Hedmark 24 hanner/46 tisper

Dommer: Frode Jevne, Norge

1 BHK N UCH Peugeot Av Lee Armand – BIM

2 BHK N SE UCH Roabamsen’s Oberst Orakel

3 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas

4 BHK N UCH Berner-tunet’s Herman

1 BTK CIB  NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17  DKV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss – BIR

2 BTK N UCH  Italiantouch-othelia-majadaugter

3 BTK NORD UCH Viva La Vida Av Hiselfoss

4 BTK NORD UCH Thara Kordes Av Lee Armand, CERT

Bernerfjellets Aika Alone, RES. CERT

17.08.2019 NKK (INT), Lillehammer 18 hanner/34 tisper

Dommer: Svein Bjarne Helgesen, Norge

1 BHK N UCH Our Royal Chief No. 7 Av Milkcreek, CACIB – BIM

2 BHK  Kasjmirtunets Blues For Bailey, CERT

3 BHK NORD UCH Hubba Bubba’s Ozzy The Ozzman

4 BHK N UCH Agazzi Tuzzisønn

Dennis Av Doamis, RES. CERT

1 BTK CIB  NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17  DKV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss, CACIB

2 BTK N UCH Cafridas Sportic Swarovski Star, RES. CACIB

3 BTK N UCH Blaise Av Doamis Av Doamis, CERT

4 BTK Citahagen’s Nelly Non Stop, RES. CERT

04.08.2019 NKK (INT), Fauske 10 hanner/18 tisper

Dommer: Birgitta Svarstad, Sverige

1 BHK NUCH Theis Trumph Av Lee Armand, CERT, CACIC – BIM

2 BHK Cafridas Terrific Trønder Turo, R.CERT, R.CACIB

3 BHK Werner Wix Zlatan

1 BTK Doremis Yoshi Quott, CACIB – BIR

2 BTK Werner Wix Zelina

3 BTK N UCH  Bernerhuset’s Etenia Ambla

4 BTK Doremis Yenna Quott, R. Cert

30.06.2019 NBSK, Trondheim 31 hanner/46 tisper

Dommer: Ksenija Steiner-Potocnik, Slovenia

1 BHK Brånslättens Gangster Jack – CERT – BIM

2 BHK NORD UCH Hubba Bubba’s Ozzy The Ozzman

3 BHK N UCH Hubba Bubba’s Qurt Qromkake

4 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas

R. CERT Tornevika’s Croco Complete Chaos

1 BTK Quartermills Fijii – CERT – BIR

2 BTK Havika’s Gyda – R. CERT

3 BTK N UCH Cafridas Sportic Swarovski Star

4 BTK Bernerlabben’s Happy Hedda

29.06.2019 NKK (INT), Trondheim 20 hanner/35 tisper

Dommer: Antonio Di Lorenzo, Norge

1 BHK Brånslättens Gangster Jack – CERT, CACIB – BIR

2 BHK N UCH Our Royal Chief No. 7 Av Milkcreek – R. CACIB

3 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special

4 BHK N UCH Bernerhuset’s Howahkan Heron

R. CERT Tricolor Triumph’s Marex

1 BTK Havika’s Gyda – CERT, CACIB – BIM

2 BTK SE N UCH NV-16 Nellyvill’s My Girl – R.CACIB

3 BTK C.I.B.NORD FI UCH KBHJV-15 SV-16 NV-17 NORDV-18 DKV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss

4 BTK NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee Armand

R. CERT Auralis Riga Milladatter

09.06.2019 NBSK, Torpomoen 35 hanner/64 tisper

Dommer: Hanner/junior tisper: June B. Miles. Tisper: Lynne Barker

1 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special – BIR

2 BHK N DK UCH Nøklebyåsen’s Kurt Russel

3 BHK Goldbear’s Adam Lambert

4 BHK N UCH Cafridas Terrific Trysil Texas

Mount Blässis Awarded By Columbo – CERT

Zahiria’s First Choce – Res. Cert

1 BTK N UCH Bernerlunden’s Imaginary Ira – BIM

2 BTK C.I.B.NORD FI UCH KBHJV-15 SV-16 NV-17 NORDV-18 DKV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss

3 BTK CIB NORD UCH SEV-14 Hermine Hufsetufsa Av Hiselfoss

4 BTK NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen’s Yenna

Mount Blässis Awarded By Nathalie, CERT

Hirra Av Doamis, Res. Cert

08.06.2019 NBSK, Torpomoen 41 hanner/76 tisper

(Dommer: Hanner/junior tisper: Lynne Barker.  Tisper: June B. Miles

1 BHK N SE UCH Tiviniro’s Something Special – BIM

2 BHK N UCH Berner-tunet’s Herman

3 BHK Bra-kar Bjørkson Av Sennenlio, CERT

4 BHK Goldbear’s Adam Lamberg, Res. Cert

1 BTK N UCH Dinah Av Doamis, CERT – BIR

2 BTK N DK UCH Viva La Vida Av Hiselfoss

3 BTK Blaise Av Doamis, Res. Ceert

4 BTK Nøklebyåsen’s Lillebil Ibsen

01.06.2019 NKK (Nordic), Sandefjord 12 hanner/22 tisper

(Dommer: Sven-Olov Gustavsson, Norge)

1 BHK N SE UCH NV-18 Roabamsen’s Oberst Orakel, Nordic Cert – BIM

2 BHK N DK UCH SE JV-16 SE UCH Bernljungens Heffa Klumpen, CERT, Res. Nordic Cert

1 BTK C.I.B.NORD FI UCH KBHJV-15 SV-16 NV-17 NORDV-18 DKV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss, Nordic Cert – BIR

2 BTK INT NORD UCH Vida Valentina Av Hiselfoss, CERT, Res. Nordic Cert

3 BTK EST N UCH Nellyvill’s On The Move

4 BTK SE N UCH NV-16 Nellyvill’s My Girl

30.05.2019 NBSK, Avd. Buskerud 10 hanner/29 tisper

(Dommer: Charlotta Mellin, Sverige)

1 BHK N SE UCH NV-18 Roabamsen’s Oberst Orakel – BIM

2 BHK Franz Ferdinand Av Hiselfoss, CERT

3 BHK Cafridas Terrific Trysil Texas

4 BHK Goldbear’s Adam Lambert

Res. cert – Njord

1 BTK SE N UCH NV-16 Nellyvill’s My Girl – BIR

2 BTK Nøklebyåsen’s Filippa Giordano

3 BTK C.I.B.NORD FI UCH KBHJV-15 SV-16 NV-17 NORDV-18 DKV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss

4 BTK Dinah Av Doamis

Res. Cert – Arctic Akela Av Bernersvansen

26.05.2019 NKK (INT), Tromsø 8 hanner/12 tisper

(Dommer: Ricky Lochs-Romans, Nederland)

1 BHK FI EE LV LT N UCH Xantran Hooligan, CERT, CACIB – BIM

2 BHK N SE UCH Bernerhuset’s Howahkan Heron

3 BHK Nøklebyåsen’s Ivo Caprino, Res. Cert

4 BHK Goldbear’s Felipe Massa

1 BTK N UCH Bernerhuset’s Etenia Embla, CACIIB – BIR

2 BTK Auralis Riga Milladatter, CERT, Res. cert

3 BTK FI CH Tza Tza Tzamel, R. Cert

4 BTK FI CH, EE CH Zweierteam Tomentella

25.05.2019 NBSK, Avd. Nord 7 hanner/13 hanner

(Dommer: Elisabeth Bugge Olsen, Norge)

1 BHK N SE UCH Bernerhuset’s Howahkan Heron – BIR

1 BTK Auralis Ona Olivia Dacotadatter – BIM

2 BTK Bernerhuset’s Kirima Kiara, CERT

3 BTK Auralis Umbrella Onadatter, R.CERT

05.05.2019 NKK (NORDIC), Ålesund 14 hanner/19 tisper

(Dommer: Ann-Christin Johansson, Sverige

1 BHK CH Cullimigeis Addicted To Love – Nordic Cert – BIR

2 BHK N UCH Berner Leiren’s Billy- R.Nordic Cert

3 BHK N UCH Tiviniro’s Something Special

4 BHK N UCH Berner-tunet’s Herman

1 BTK N UCH Nellyvill’s My Girl – Nordic Cert – BIM

2 BTK CIB NORD UCH Nellyvill’s Like No Other – R.Nordic Cert

3 BTK N UCH Hubba Bubba’s Ulla Wiundertulla – CERT

4 BTK N UCH Nellyvill’s On The Move

04.05.2019 NKK (INT), Ålesund 13 hanner/19 tisper

(Dommer: Arne Foss, Norge)

1 BHK CH Cullimigeis Addicted To Love – CERT, CACIB – BIR

2 BHK N UCH Tiviniro’s Something Special – R.CACIB

3 BHK N UCH Our Royal Chief No. 7 Av Milkcreek

4 BHK N UCH Berner Leiren’s Billy

1 BTK N UCH Nellyvill’s My Girl – CACIB – BIM

2 BTK NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee Armand – R.CACIB

3 BTK N UCH Nellyvill’s On The Move – CERT

4 BTK Hubba Bubba’s Ulla Widundertulla – R.CERT

27.04.2019 NBSK, Letohallen 14 hanner/21 tisper

(Dommer: Michael Leonard, Irland)

1 BHK N SE UCH Roabamsen’s Obert Orakel – BIM

2 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas

3 BHK Theis Trumph Av Lee Armand – CERT

4 BHK N UCH Our Royal Chief No. 7 Av Milkcreek

1 BTK CIB  NORD UCH Kbhjv-15 SV-16 NV-17  DKV-18 NORDV-18 Querida Qarmen Av Hiselfoss – BIR

2 BTK Nøklebyåsen’s Lillebil Ibsen – CERT

3 BTK Cafridas Rhythmic Ragtime Raggae – R.CERT

4 BTK N DK UCH Viva La Vida Av Hiselfoss

06.04.2019 NKK, Bergen (Nordisk) 8 hanner/16 tisper

(Dommer: Karl Eddie Berge, Norge)

1 BHK N UCH Roabamsen’s Peik Pegasus – CERT – NORDIC CERT – BIM

2 BHK Bra-kar Bjørkson Av Sennenlio – R. CERT – R. NORDIC CERT

3 BHK N UCH Fanaberner’ns Baron Berlin

1 BTK N UCH Sporty Future Av Lee Armand – Nordic Cert – BIR Veteran – BIR

2 BTK NUCH Lerke Lykketroll Av Sennenlio – CERT – R.Nordic CERT

3 BTK N UCH Kronblommas Rodelinda

4 BTK Tennebekkens Penny – R. CERT

16.03.2019 NKK, Kristiansand (Int) 19 hanner/26 tisper

(Dommer: Hans Van Den Berg, Nederland)

1 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega – CACIB – BIM

2 BHK CIB NORD DK UCH NV-16 DKV-18 Nøklebyåsen’s Ådne

3 BHK Roabamsen’s Quality Qing – CERT

1 BTK Arctic Akela Av Bernersvansen – CERT – BIR

2 BTK INT DK SE UCH Vida Valentina Av Hiselfoss – R.Cert, CACIB

3 BTK Nellyvill’s On The Move – R.Cacib

4 BTK Berningtons Vanja

 

16.02.2019 NKK, Bø (Nordisk) 13 hanner/18 tisper

(Dommer: Per Harald Nymark, Norge)

1 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas – NORDIC CERT – BIM

2 BHK Theis Trumph Av Lee Armand – CERT, R. NORDIC CERT

3 BHK Dennis Av Doamis – R. CERT

4 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega

 

1 BTK Thara Kordes Av Lee Armand – NORDIC CERT – BIR

2 BTK Viva La Vida Av Hiselfoss – R.NORDIC CERT

3 BTK Italiantouch-othelia-majasdaughter

4 BTK Nøklebyåsen’s Filippa Giordano – CERT

Hedda Minitupp Av Kamperhaugbamsen – R. CERT

 

15.02.2019 NKK, Bø (Int) 12 hanner/21 tisper

(Dommer: Britt Nyberg, Norge)

1 BHK N SE UCH Cafridas Terrific Trysil Texas – CACIB – BIR

2 BHK NORD UCH Hubba Bubba’s Ozzy The Ozzman

3 BHK Bernerutsikten’s Dancing Oliver – CERT

4 BHK NORD UCH Zorro Z Berno Vega – R. CACIB

 

1 BTK NORD UCH Berntiers Like Milano – CACIB – BIM

2 BTK Thara Kordes Av Lee Armand – CERT – R. CACIB

3 BTK N UCH  Italiantouch-Othelia-Majadaughter

4 BTK Nøklebyåsen’s Filippa Giordano – R. CERT

 

Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få excellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. –  8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. –  6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4 vet. –  4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Tisper – oppdatert 29.08.2019

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO51515/14CIB NORD UCH Kbhjv -15 SV-16 NV-17 Querida Qarmen Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad55+43+32+31+70+38269
2NO51888/16N DK UCH Viva La Vida Av HiselfossBente Risto Holmen, Skedsmokorset20+49+24+82+21+16212
3NO52192/15N CH UCH Cafridas Sportic SwarovskiVigdis Løken, Bøn21+49+21+21+40+26178
4NO33686/15SE N UCH NV-16 Nellyvill's My GirlHilde Holst Leknes, Heimdal19+41+28+28+38+22176
5NO56801/11N UCH Blaise Av DoamisAnne Marie Iversen, Rolvsøy15+79+37131
6NO52656/18Nøklebyåsen's Lillebil IbsenWenche H. Blakkisrud, Hønefoss27+25+76128
6NO35645/16N EST UCH Nellyvill's On The MoveMona Kjøsnes Bakken, Auli29+22+19+25+23+10128
8NO52450/17NORD UCH Thara Kordes Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum27+27+20+46120
9NO34911/14N UCH Italiantouch-Othelia-MajadaughterJanne Ekse, Rælingen24+21+22+52119
10NO38749/15N UCH Dinah Av DoamisAnne-Marie Iversen, Rolvsøy29+85114
11NO44728/16NORD UCH Sortie Monètaire Av Lee ArmandHilde Karin Harsvik, Kristiansund13+12+26+35+18+9113
12DK12188/2015N UCH Bernerlunden's Imaginary IraNina Bless, Blomsterdalen10+73+17100
13NO30178/18Havika's GydaTrude Grindberg, Namsos44+5296
14NO53526/09Quartermill's FijiiStein Erik og Grethe Engen55+17+1991
15NO34178/15Nøklebyåsen's Filippa GiordanoSølvi May Brudeseth, Sandefjord21+18+3574
1615244/08Bernerlabben's Happy HeddaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva11+46+1370
17NO43673/10C.I.B. NORD UCH SEV-14 Hermine Hufsetufsa Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad6767
18NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes6464
19NO58117/17Citahagen's Nelly Non StopBjørg Wikan Andreassen, Stavanger 16+6+3456
20NO33789/13N UCH Bernerhuset's Etenia EmblaSolveig Aarbogh, Øverbygd13+21+2155
21NO38542/17N UCH Hubba Bubba's Ulla WidundertullaKjersti Olsen, Hurdal13+19+2254
22NO43894/18Scenery's Moment Of JoyMargunn Berge, Ålgård17+19+9+651
23NO52190/15N UCH Cafridas Sportic Sweet SoulVigdis Løken, Bøn8+10+12+1545
24NO43126/18Arctic Akela Av BernersvansenLisbeth Sandberg, Borgenhaugen9+3544
24NO16676/08N UCH NORDVV-18 Sporty Future Av Lee ArmandMari Anne Braaten, Algarheim25+1944
24NO46408/16Berningtons UllivaTony Cathrine Vinje, Stord17+15+1244
27NO43898/16N UCH Auralis Riga MilladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya7+18+1843
27NO55983/15Adelige Frøya Av TriomarTherese Ø. Bråtenes, Klavestadhaugen23+2043
29NO45482/13CIB NORD UCH Nellyvill's Like No OtherMona Kjøsnes, Auli17+2542
30NO55982/15Adelige Troja av TriomarLinn Katrin Klokk, Sykkylven15+2338
30NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva8+20+1038
32NO53314/16Frøydis Av DoamisAnne-Marie Iversen, Rolvsøy17+1835
33SE47912/205NORD UCH Berntiers Like MilanoElse Marie Sundgaard/Hans R. Berge, Kongsberg3030
33NO39325/16Frozzen Heart Av Lee ArmandSiri Skjærbæk Johnsen, Drevsjø16+1430
35DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar9+2029
36NO40257/18Tornevika's Croco Crystal ClearKjellrun Furnes, Singsås15+1328
37NO42265/10Creme De Cassis Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum 15+1227
37SE41213/2016Doremis Yoshi QuottKönig Karlsson, Tavelsjö2727
37NO31761/16Tennebekkens PennySiri Jørgensen, Ulset16+1127
40NO46833/14Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård2626
40NO34860/17Line Lohengrin Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar12+1426
42NO48200/18Bernerøyas Adle Adele A-stillaHilde Karin Harsvik, Kristiansund16+925
42NO45484/13Nellyvill's Limited EditionHilde Holst Leknes, Heimdal10+1525
44NO47774/15N UCH Roabamsen's O'Lexie OrakellLisbeth Sandberg,/Tore Fredriksen, Langhus11+1324
44NO39366/11Cafrida's Rhythmic Ragtime ReggaeMari-Ann Amundsen, Vestfossen2424
44NO53886/17Minailos Bali BeautyNina M. Lee, Rognan13+1124
47NO56873/13Lerke Lykketroll Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar2222
47NO32098/15N UCH Auralis Ona Olivia DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya2222
47NO59030/17Minailos Clara CasparaNina M Lee, Rognan8+1422
50NO40403/12Bernerkjakjin's Akira WalnIrene Viland, Øvre Vats2020
50NO42595/10Roabamsen's Hayden PanettiereAnita Dreier, Drøbak2020
52NO33964/16N UCH Kasjmirtunets Arja ValentineØyvind Fjellheim, Vågå1919
52SE58756/2013N UCH Kronblommas RodelindaReidun Theimann, Laksevåg1919
52NO38024/17Bernerhuset's Kirima KiaraAnne Rokstad, Rossfjordstraumen1919
55NO48657Hubba Bubba's Vinnie VillpåvespaAnne Karethe H Stenersen1818
55SE41214/2016Doremis Yenna QuottKönig Karlsson, Tavelsjö1818
55NO56279/18Berner Leiren's Gode ZivaMarie Reime, Voss1818
58B39433/16Zahiria's Everlasting LoveBritt Elin Flåten, Degernes1717
59NO35855/18Auralis Umbrella OnadatterØyvind Skjeldal1616
59NO30849/18Berner Leiren's Erica OlsenMarie Reime, Voss1616
61NO55187/17Bernerhuset's Lomasi LunaEllen Framnes, Narvik1414
61NO40255/18Tornevika's Croco Coco ChanelCamilla Lund, Kyrksæterøra1414
61PKRII132909Gabi Puchafe PerlyTherese Bråtenes, Klavestadhaugen1414
61NO32100/14Auralis Odessa DacotadatterAnita Fuglås Gårdvik, Sandnessjøen14 14
65NO59453/17Alma Bjørkdotter Av SennenlioMay Sølvi Bårdsen Stangeland, Avaldsnes1313
65NO38015/16Auralis Qeina Qarasjokk KeradatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1313
65NO32770/09N UCH NVV-17 Dela Drømmejente Av HiselfossBerit Lindvik, Færvik1313
68NO41244/16Cafridas Terrific Tennesse TriumphMonika Hansen, Ålfoten1212
68CMKU/BSP/12133/16N UCH Eslana By Bohemia Queen ElsaMarianne Beckstrøm1212
68NO35401/18Bernerlabben's Mystiske MilaCecilie Therese Langting, Flatåsen1212
68NO45285/12Lykkeliten Av HiselfossLisbeth Madland, Kristiansand1212
72NO41243/16Cafridas Terrific Texas TeddieVigdis Løken, Bøn1111
72NO55722/18Mama I'coming Home Av Lee ArmandSiri Skjærbæk Johnsen, Drevsjø1111
74NO38662/16Athina Av SolbergnesSolveig Aarboth, Øverbygd1010
74NO44515/18V Zelda Zandra Våreid, Roverud1010
74NO35851/18Auralis Tanja MilladatterBernd Brade1010
74NO31656/12Auralis I'm Ayla DacotadatterMarie Reime Røthe, Voss1010
78NO31759/16Tennebekkens PernilleReidun Theimann/Hilde J. Valestrand99
78EST03146/18Ridon Hennet Ônnelik PäikesetôusStine Bøe, Espa99

Hannhunder – oppdatert 29.08.2019

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO32864/13N SE UCH Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund12+23+19+17+50+44165
2NO41240/16N SE UCH Cafridas Terrific Trysil TexasVigdis og Ole Einar Løken, Bøn27+35+21+22+31+20156
3NO39117/10NORD UCH Hubba Bubba's Ozzy The OzzmanKjersti Olsen, Hurdal13+10+18+17+37+21116
3NO47771/15N SE UCH Roabamsen's Oberst OrakelSissel Vatndal/Kari Ann Støveren, Halden23+23+19+21+30116
5LSVKBS1772/15N SE UCH Zorro Z Berno VegaLena Hartvigsen, Vikersund16+16+13+15+28+23111
6NO34686/16N UCH Our Royal Chief No. 7 Av MilkcreekVigdis Karlsen Løken, Bøn14+14+16+27+26+14111
7F131972/15Goldbear's Adam LambertStine Bøe, Espa10+41+38+4+7100
8NO42408/13N UCH Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss14+47+2485
9NO41241/16Cafridas Terrific Trønder TurboKim Are Leistad, Buvika12+11+11+17+16+1683
10NO43083/18Roabamsen's Quality QingSissel Vatnedal, Ørje12+22+14+17+1782
11NO36153/17N DK UCH Nøklebyåsen's Kurt RusselSol Kolstad Bjerke20+4161
12NO59452/17Bra-Kar Bjørkson Av SennenlioMari Anne Braathen, Algarheim15+4459
13NO52448/17N UCH Theis Trumph Av Lee Armand Elin Normannseth, Gjerdrum19+17+1955
13NO39360/11N UCH Cafridas Rhythmic Rolls RoyceVigdis Løken, Bøn11+11+7+9+9+855
15NO49090/15N UCH Whitestripe's DrengMia C. Sandøy/Marit Sandøy, Skotbu14+13+15+1153
16NO32509/15N SE UCH Bernerhuset's Howahkan HeronAnne Rokstad, Rossfjordstraumen13+17+2050
16NO42710/13N UCH Fanaberner'ns Baron BerlinNina Bless, Blomsterdalen10+11+14+1550
18NO38806/17N UCH Agazzi TuzzisønnKirsti Thorvaldsen, Rolvsøy11+19+1848
19LSVKBS2147/17Avanguard Amzina EuforijaMaria Aakvik, Sola10+16+1238
20NO43128/18Arctic Aroxantares Av BernersvansenKari Anne Fadnes, Fonnes7+15+1537
21NO49169/12N UCH Hubba Bubba's Qurt QromkakeKjersti Olsen, Hurdal3434
22NO37954/16N UCH Berner Leiren's BillyMariell Nordli Kristiansen, Romedal13+2033
22NO52733/13N UCH Peugeot av Lee ArmandPål Akre, Trysil3333
24NO32715/17N UCH Roabamsen's Peik PegasusHilde Nygaard, Stavanger13+2730
24NO45282/16Nøklebyåsen's Ivo CaprinoNina M. Lee, Rognan11+11+830
26NO38746/15Dennis Av DoamisEva Fosby Livgard, Drøbak10+1626
26PKRI1124338Jumbo Nekielskie MoczaryMargunn Berge, Ålgård17+926
26NO59290/18Cafridas Victoric Vendi Vidi ViciVigdis Karlsen Løken, Bøn12+1426
29NO56871/13N UCH Linus Linde-man Av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna13+1225
29NO37507/11INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad2525
31ROI18/92054
Starry Town Party At NellyvillHilde Holst Leknes, Heimdal9+1423
32NO43824/15N UCH Zidd Av TriomarTherese Bråtenes. Klavestadhaugen2020
33NO55188/17Bernerhuset's Liwanu LendoRenate Davies, Bodø8+1119
34NO43132/18Arctic Amigo Av BernersvansenTor Erling Aulie, Farsund8+917
35NO49406/16Franz Ferdinand Av HiselfossInger Marie Gullichsen1616
36NO37214/18Bernerutsikten's Dancing OliverAnn-Kristin Hansen, Åsvang1515
37NO52411/18Berner Leiren's FelixMarie Reime, Voss1414
38NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund1212
39NO57024/13Quartermills Little Drummer BoyOle Martin Borsheim, Kvernaland1111
40NO35849/18Auralis Troik MillasonHeidi Nilsen Mikkelsen, Talvik1010
40SE44360/2013Charlie's Berner Ta HiBritt Elin Flåten, Degernes1010
40NO41242/16Cafridas Terrific Tic-Tac TahoeSigrun Rytter, Minnesund1010
43NO37654/17Tricolor Triumph's MarexCamilla Lund, Kyrksæterøra99
44NO33056/10Kaukarhaugens DareiosKjersti Carlsen, Sunndalsøra88
45NO40258/18Tornevika's Croco Complete ChaosMarianne Hatløy, Lensvik77
46NO40374/17
Bernerlabben's Lovende LaveransIvar Myklegard, Rindalsskogen66

Veteran tispe – oppdatert 29.08.2019

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes7+17+25+23+9+20101
2NO42265/10Creme De Cassis Av Lee ArmandElin Normannseth, Gjerdrum13+11+14+17+12+1178
315244/08Bernerlabben's Happy HeddaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva11+12+16+11+13+1073
3NO32770/09N UCH Dela Drømmejente Av HiselfossBerit Lindvik, Færvik14+28+20+1173
516676/08N UCH NORDVV-18 Sporty Future Av Lee ArmandMari Anne Braaten, Algarheim12+10+13+12+10+1071
6NO53526/09Quartermills FijiiStein Erik og Grethe Engen, Slemmestad19+14+13+12+1068
7NO42595/10Roabamsen's Hayden PanettiereAnita Dreier, Drøbak10+11+9+10+12+1163
8NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten12+8+9+16+1762
9NO43673/10CIB NORD UCH SEV-14 Hermine Hufsetufsa Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad22+26+1260
10NO39366/11Cafridas Rhythmic Ragtime RaggaeMari-Ann Amundsen16+7+11+12+1359
11NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva10+7+6+11+1246
12DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar11+119+1243
13NO43017/10Naija Av TriomarBritt Elin Flåten, Degernes1818
14NO41041/10Lizzie Av TriomarLine Merethe Nordhagen, Kristiansund88
14NO47314/11Aredhel Ar-feiniel Av OrondilJan R. Sekkelsten, Førde88

Veteran hannhund – oppdatert 29.08.2019

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO39117/10NORD UCH Hubba Bubba's Ozzy The OzzmanKjersti Olsen, Hurdal12+12+14+11+11+1474
2NO39360/11N UCH Cafridas Rhythmic Rolls RoyceVigdis Løken, Bøn12+12+11+11+11+1168
3NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund11+13+11+7+12+862
4NO49406/09Franz Ferdinand Av HiselfossInger-M. Gullichsen/Håkon Petterson11+10+1334
5NO37507/11
CIB NORD DK UCH NV-16 DKV-18 Nøklebyåsen's Ådne
Gro Solberg, Rakkestad11+718
5NO33056/10N UCH Kaukarhaugens DareiosKjersti Carlsen, Sunndalsøra1111

Tellende utstillinger og dommerliste – oppdatert 29.08.2019

2019 Dommerliste eksteriør

DatoStedArrangørDommerLandPåmeldte
19.01.2019LetohallenNSBKMarit SundeNorge12 (4 hanner/8 tisper)
20.01.2019LetohallenNGDKShaun WatsonKypros
17 (7 hanner/10 tisper)
09.02.2019EtneØlen-Etne-Vindafjord HundeklubbHelena BorisovaRussland
15 (4 hanner/11 tisper)
15.02.2019Bø i TelemarkNKK/Internasjonal Britt NybergNorge33 (12 hanner/21 tisper)
16.02.2019Bø i TelemarkNKK/NordiskPer Harald NymarkNorge31 (13 hanner/18 tisper)
24.02.2019NordhordalandNordhordland HundeklubbColm BeattieIrland7 (4 hanner/3 tisper)
02.03.2019LetohallenNMHKSonny StrömSverige19 (8 hanner/11 tisper)
03.03.2019LetohallenNMHK, Oslo/AkershusJoao Vasco PocasPortugal18 (9 hanner/9 tisper)
16.03.2019KristiansandNKK/Internasjonal UtstillingHans Van Den BergNederland 45 (19 hanner/26 tisper)
30.03.2019NordkjosbotnNMHK, Nord-NorgeAstrid LundavaEstonia 4 (4 tisper)
31.03.2019NordkjosbotnNMHK, HelgelandAnnamaria TarjanUngarn 2 (2 tisper
06.04.2019BergenNKK/Nordisk UtstillingKarl Eddie BergeNorge24 (8 hanner/16 tisper)
13.04.2019RoglandNMHK RogalandPanos CemetriouPortugal15 (7 hanner/8 tisper
14.04.2019RogalandNMHK, Sogn og FjordaneSvend LøvenkjærDanmark13 (6 hanner/7 tisper)
20.04.2019LetohallenKlubben for gårds-og fjellhunderHeiko WagnerTyskland12 (5 hanner/7 tisper
27.04.2019LetohallenNBSKMichael LeonardIrland35 (14 hanner/21 tisper)
28.04.2019LetohallenNorsk Dobermann KlubLisbeth MachSveits33 (14 hanner/19 tispeer)
27.04.2019SunndalsøraSurnadal og Rindal HundeklubbKarl Eddie BergeNorge13 (3 hanner/10 tisper)
28.04.2019SunndalsøraSunndal HundeklubbElisabeth Bugge OlsenNorge14 (5 hanner/9 tisper)
27.04.2019KvalsundHammerfest og Omegn HundeklubbPirjo AaltonenFinland1 hanne
28.04.2019KvalsundVest-Finnmark FuglehundklubbMarkku KipinäFinland1 hanne
04.05.2019ÅlesundNKK/Internasjonal UtstillingArne FossNorge32 (13 hanner/19 tisper)
05.05.2019ÅlesundNKK/Nordisk UtstillingAnn-Kristin JohanssonSverige33 (14 hanner/19 tisper)
25.05.2019ØstlandetNorsk Tibetansk Terrier KlubbMarianne HolmFinland6 (1 hanne/5 tisper)
26.05.2019ØstlandetNorsk Shih Tzu KlubbJohan AnderssonNorge15 (3 hanner/12 tisper)
25.05.2019TromsøTromsø HundeklubbElin NormannsethNorge6 (2 hanner/4 tisper
25.05.2019TromsøNBSK, Avdeling NordElisabeth Bugge OlsenNorge20 (7 hanner/13 tisper)
26.05.2019TromsøNKK/Internasjonal UtstillingRicky Lochs-RomansNederland20 (8 hanner/12 tisper)
26.05.2019RogalandSør-Rogaland Brukshund KlubbElzbieta ScwalibogPolen18 (8 hanner/10 tisper)
30.05.2019RosthaugeNBSK, BuskerudCharlotte MellinSverige39 (10 hanner/29 tisper)
01.06.2019MelsomvikNKK/Nordisk UtstillingSven-Olov GustavssonNorge34 (12 hanner/22 tisper)
08.06.2019TorpomoenNBSKLynne Barker/June MilesEngland117 (41 hanner/76 tisper)
09.06.2019TorpomoenNBSKLynne Barker/June MilesEngland99 (35 hanner/64 tisper)
15.06.2019BodøSalten BrukshundklubbNenad Maric7 (2 hanner/5 tisper)
16.06.2019BodøVågan HundeklubbRatibor Cekic7 (2 hanner/5 tisper
21.06.2019KirkenesKirkenes og Omegn HundeklubbSvein Bjarne HelgesenNorge0
22.06.2019OrkdalOrkdal HundeklubbSusan KelyIrland8 (3 hanner/5 tisper)
23.06.2019OrkdalOrkdal HundeklubbLeila KärkäsFinland6 (2 hanner/4 tisper)
29.06.2019TrondheimNKK/Internasjonal UtstillingAntionio De LorenzoNorge55 (20 hanner/35 tisper)
30.06.2019TrondheimNBSKKsenija Steiner-Potočnik
Slovenia77 (31 hanner/46 tisper)
06.07.2019LeirfjordYtre Helgeland HundeklubbArne FossNorge17 (5 hanner/12 tisper)
07.07.2019LeirfjordAlstahaug Jeger og Fiske ForeningLiz-beth C. LiljeqvistSverige15 (5 hanner/10 tisper)
13.07.2019VestnesSunnmøre HundeklubbJohn MuldoonIrland13 (4 hanner/9 tisper)
14.07.2019VestnesVestnes HundeklubbCollette MuldoonIrland10 (4 hanner/6 tisper)
20.07.2019VålerNorsk EurasierklubbHanne Laine JensenDanmark25 (8 hanner/17 tisper)
21.07.2019Våler Norsk Eurasierklubb ØstlandetCharlotte HøierDanmark15 (5 hanner/10 tisper)
27.07.2019SkudeneshavnKarmøy HundeklubbSvein Bjarne HelgesenNorge15 (9 hanner/6 tisper)
28.07.2019SkudeneshavnFitjar-Stord HundeklubbJohn MuldoonIrland15 (9 hanner/6 tisper)
27.07.2019RådeDrøbak HundeklubbShaun WatsonKypros28 (14 hanner/14 tisper
28.07.2019RådeMoss og Omegn hkPolina SimicSerbia24 (10 hanner/14 tisper)
27.07.2019SvolværVågan HundeklubbLeif Herman WilbergNorge3 (1 hanne/2 tisper)
28.07.2019SvolværSalten BrukshundklubbMichael LeonardIrland3 (1 hanne/2 tisper)
04.08.2019FauskeNKK/Internasjonal UtstillingBirgitta SvarstadSverige
28 (10 hanner/18 tisper)
10.08.2019LetohallenNorsk Dalmatiner KlubbErwin DeutscherØsterrike2 (1 hanne/1 tispe)
11.08.2019LetohallenNorsk Lhasa Apso KlubbMäija MäkinenFinland2 (2 hanner)
10.08.2019Mo i RanaVefsn HundeklubbTino PeharKroatia18 (7 hanner/11 tisper)
11.08.2019Mo i RanaRana Trekk- og BrukshundklubbBranislav RajicSovenia20 (8 hanner/12 tisper)
11.08.2019BergenNorsk Newfoundlandshundkl., HordalandJan CounotteBelgia17 (6 hanner/11 tisper)
17.08.2019LillehammerNKK/Internasjonal UtstillingSvein Bjarne HelgesenNorge52 (18 hanner/34 tisper)
18.08.2019Moelv/Nesomr.NBSKFrode JevneNorge
70 (24 hanner/46 tisper)
24.08.2019TromsøTromsø HundeklubbMarkku KipinäFinland
25.08.2019TromsøNorsk Dalmatiner KlubbMaria-Luise DoppelreiterØsterrike
24.08.2019SelbuTrøndelag Selskap hkBengt Åke BogrenSverige4 (1 hanne/3 tisper)
24.08.2019KristiansandNorsk Leonberger KlubbIlona Onstenk SchenkHolland15 (9 hanner/6 tisper)
25.08.2019KristiansandNorsk Terrier Klubb, AgderJuta HaranenEstland15 (8 hanner/7 tisper)
25.08.2019ElverumNorsk NewfoundlandshundklubbAnna KochanPolen6 (1 hanne/5 tisper)
31.08.2019SteinkjerSteinkjer HundeklubbKarl Eddie BergeNorge
31.08.2019NarvikNBSK, NordCatherine RooneyIrland
01.09.2019NarvikNarvik HundeklubbAntonio Di LorenzoNorge
07.09.2019ØstfoldNBSK, ØstfoldFreddy ChristensenNorge
08.09.2019OppdalOppdal HundeklubbMarie-Josèe Melchior-Schlechter
14.09.2019StavangerNBSKEinar PaulsenDanmark
15.09.2019StavangerNKK/Internasjonal utstillingNina KarlsdotterSverige
21.09.2019SortlandSortland Hundeklubb
22.09.2019SortlandBjerkvik Hundeklubb
22.09.2019TrondheimNorsk Rottweilerklubb
28.09.2019BergenBergens Selskaps- og Brukshundklubb
05.10.2019HarstadNKK/Nordisk UtstillingFrode JevneNorge
12.10.2019Førde/NaustdalFørde Brukshundklubb
20.10.2019KongsbergKongsberg Hundeklubb
09.11.2019LetohallenNMHK
10.11.2019LetohallenNMHK Hedmark
09.11.2019StordFitjar-Stord Hundeklubb
15.11.2019LillestrømNKK/Nordisk UtstillingElin NormannsethNorge
16.11.2019LillestrømNKK/Internasjonal UtstillingSølvi SchjelderupNorge
29.12.2019LetohallenNDK