Mestvinnende eksteriør 2016

Vinnere på NBSKs spesialer og NKK-utstillinger

Se lister over mestvinnende, norske berner sennenhunder nedenfor

NKK, Kristiansand

Dommer: Britt Nyberg, Norge

Vinnerhundene på NKK Kristiansand
BIR og BIM NKK Kr.sand. Dommer: Britt Nyberg, Norge

1 BHK, CACIB, BIM: Nøklebyåsen’s Ådne
2 BHK, Cert, Res.CACIB: Ludvig Lillemann Av Hiselfoss
3 BHK, res.Cert: Nøklebyåsen’s Gizmo
4 BHK: 
Nøklebyåsen’s Dexter

1 BTK, Cert, CH, CACIB, BIR: Apoletano’s Oxana
2 BTK, res.CACIB: Nøklebyåsen’s Zelina
3 BTK: 
Berneramici’s Musella-maghi
4 BTK, res.Cert: K
jær’s Evita, R. Cert

BIR Veteran – St. Leocoll’s Isadora


NKK, Bø i Telemark,

Dommer: Miroslaw Redlicki, Polen

Vinnerhunder oppstilt sammen med dommer
Vinnere og dommer på NKK Bø i 2016

1 BHK, BIM: NORD UCH DKJV-12 NJV-12 Nellyvill’s Just A Flirt
2 BHK: INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen’s Ådne
3 BHK: N UCH Hubba Bubba’s Ozzy The Ozzman
4 BHK: NORD UCH Nøklebyåsen’s Dexter
5 BHK, Cert og Ch: Hvalberner’ns B-Maximus Deemaxim
6 BHK: Roabamsen’s Ice Mann Ikas

1 BTK, Cert, CACIB, BIR: Kjær’s Evita
2 BTK: INT NORD UCH Nøklebyåsen’s Zelina
3 BTK: N DK UCH Nellyvill’s Like No Other
4 BTK: NORD UCH 
Berneramici’s Musella-Maghi
5 BTK: Swissmade Ballroom Blitz


Mestvinnende eksteriør 2016

Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få execellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. – 8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. – 6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4 vet. – 4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Tisper

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes52+54+55+43+59+48311
2NO45482/13N DK UCH Nellyvill's Like No OtherMona Kjøsnes, Auli50+42+33+30+46+52253
3NO41717/10NORD UCH Berneramici's Musella-MaghiElse Marie Sundgaard, Kongsberg32+46+37+39+31+48233
4NO51515/14Kbhjv -15 Querida Qarmen Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad23+49+23+37+25+24181
5NO47820/13N UCH Another Heartbreaker Av MilkcreekVigdis K. Løken, Bøn38+12+40+33+17+24164
6NO41182/09INT NORD UCH Nøklebyåsen's ZelinaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss36+23+26+45140
7NO34911/2014N UCH Italiantouch-Othelia-MajadaughterJanne Ekse, Rælingen28+14+24+19+39124
8NO34176/15Nøklebyåsen's Fabiella FloresGro Andersen/Kristoffer Skjøstad17+40+53110
9NO46833/14Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård18+20+43+1899
10DK15572/2014Kjær's EvitaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss39+17+20+2096
11NO43673/10C.I.B. NORD UCH SEV-14 Hermine Hufsetufsa Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad56+3490
12NO56904/12N UCH Bernerhuset's Denali DemiAnne Rokstad, Rossfjordstraumen25+15+16+11+1784
1301865/06Alice - FauskejenteLinda Rongved Brunsvik, Haus15+11+12+15+2982
14NO51519/14NJV-15 NordJV-15 Ramona Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad33+2861
15NO55471/10N SE UCH Apoletona's OxanaBjørg Brenne, Notodden26+3157
16NO56873/13Lerke Lykketroll Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar24+15+1857
17PKR.II-121298Kamelia Z Krainy ZeusaJanne Ekse, Rælingen31+2253
18SE40525/2014Swissmade Ballrom BlitzKjersti Olsen, Hurdal17+18+1853
1918360/04INT UCH Cafrida's Frolic Friendly FannieVigdis og Ole Einar Løken, Bøn29+2251
20NO40324/11Thade Tarra av Lee ArmandAnita Mythe, Hemsedal36+1450
2107878/08Cafridas Kinetic Keystone KozieM. og T. Beckstrøm, Lensvik21+14+1449
22SE17936/2011N UCH Bernerdalens Isla BonitaAnne Lise Lunde, Notodden4949
23SE16432/14N UCH Berntiers Heart Of GoldHans R. Berge/Else M. Sundgaard, Kongsberg11+13+2246
24NO47774/15Roabamsen's O'Lexie OrakellLisbeth Sandberg,/Tore Fredriksen, Langhus25+2045
25FI54345/13N UCH Funatic Here Comes The SunE.Normannseth/T. Bogstad, Gjerdrum4545
2611259/08Georgeous Gozita Van BugoBritt Pinderud, Skollenborg4343
27SE47912/205Berntiers Like MilanoElse Marie Sundgaard/Hans R. Berge, Kongsberg4242
2816675/08INT NORD UCH Scary Heaven Av Lee ArmandBente Risto Holmen, Gjerdrum35+641
29NO33686/15Nellyvill's My GirlHilde Holst Leknes, Heimdal13+17+939
30NO50519/12Citahagen's Santa CarolinaLinda Rongved Brunsvik, Haus20+1838
31NO48528/13Chmolly Aidens Av KomperhaugbamsenElisabeth Reksten, Bergen21+1435
32NO31801/12N UCH Scenery's Sense Of MagicRoberta Radice, Stavanger3535
33NO40996/13Fanaberner'ns Milla MilmimaKari Gregersen, Norheimsund3434
34NO52192/15Cafridas Sportic SwarovskiVigdis Løken, Bøn23+1134
35DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar3232
3602860/06Gigantic GeraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva2727
37NO47737/15Løvebakken's Gaburah GinaInger Wenche Olaisen, Kristiansand14+1226
38NO33789/13Bernerhuset's Etinia EmblaSolveig Aarbogh, Øverbygd9+1726
39NO56874/13Freia Milodotter Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar2323
40NO53110/15Auralis Pepsi JavadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya11+1122
41NO54725/14Latrudas Get LuckyStine Bøe, Espa2121
42NO46306/14Engstadgard's Diamond DivaTorbjørn Beckstrøm, Lensvik2020
43NO45285/12Lykkeliten Av HiselfossLisbeth Madland, Kristiansand8+1018
44NO42712/13Fanaberner'ns Tundra TallinNina Bless, Blomsterdalen1717
45NO31800/12Scenery's Sense Of MysteryBjørg Wikan Andreassen, Stavanger1717
46NO38339/12Nellyvill's Keep A SectretSiri Tverfjell, Jakobsli1717
47NO38617/11N SE UCH Nellyvill's I'm The OneGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes1616
48NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva1616
49NO32510/10Bernerhuset's Hehewuti HatlaNina Merete Lee, Rognan8+816
50NO 39447/14Ferbiols Aurora Inger Marie Gullichsen, Horten1515
51NO38749/15Dinah Av DoamisAnne-Marie Iversen, Rolvsøy1414
52NO54907/14A-KiraTrond Våreid, Roverud1313
53NO32098/15Auralis Ona Olivia DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1212
54NO56801/11Blaise Av DoamisAnne Marie Iversen, Rolvsøy1111
55NO45024/15Stormy Triumph Av Lee ArmandMona Skånøy, Ranheim1010

Hannhunder

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO37507/11INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad44+30+29+40+43+28214
2NO51514/14NJV-15 Quinto Qing Av HiselfossTone Alstad Pettersen, Lundamo33+26+19+21+34+38171
3NO32099/12NORD UCH DKJV-12 NJV-12 Nellyvill's Just A FlirtToril Brynestad/Mona K.Bakken41+24+26+20+27+19157
4NO34179/15Nøklebyåsen's GizmoWenche Blakkisrud, Hønefoss15+23+37+22+21118
514355/08Cafridas Nostalgic Nero NebreskaV. Løken/B.Olsen/S.Rytter, Bøn16+16+18+20+14+27111
6NO45280/12N UCH Ludvig Lillemann Av HiselfossKetil Bøe, Sarpsborg18+14+17+18+29+11107
7NO37869/14N UCH Pytt Pytt Av HiselfossToril Brynestad/Gro Solberg15+13+32+20+24104
8NO42408/13N UCH Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss12+19+26+3491
9NO43863/10N UCH Hvalbernerns B-Maximus DeemaximSonja Berg, Andebu24+27+3788
10NO32509/15Bernerhuset's Howahkan HeronAnne Rokstad, Rossfjordstraumen16+14+12+11+14+1481
11NO49090/15Whitestripe's DrengMia C. Sandøy/Marit Sandøy, Skotbu40+17+2380
12NO31449/13NORD UCH Nøklebyåsen's DexterHeidi Hanevold Andersen,17+12+20+2776
13NO39360/11N UCH Cafridas Rhythmic Rolls RoyceVigdis Løken, Bøn23+28+2374
14NO33588/12N UCH Bernerhuset's Cherokee ChicoAnne Rokstad, Rossfjordstraumen13+15+17+9+8+870
15NHSB2707453Lenny V D Buut Vrij HoeveMargunn Berge, Ålgård19+16+20+1469
16F131972/15Goldbear's Adam LambertStine Bøe, Espa22+13+18+8+768
17NO39117/10N UCH Hubba Bubba's Ozzy The OzzmanKjersti Olsen, Hurdal20+13+14+1966
18NO42710/13N UCH Fanaberner'ns Baron BerlinNina Bless, Blomsterdalen15+17+2961
1907877/08INT NORD UCH Cafridas Kinetic Kansas KnightVigdis og Ole Einar Løken, Bøn12+20+16+1159
20S56573/2008Doremis Great GatzbyGerda Hagerup/Tore Fjeldberg, Fitjar22+17+1857
21NO32864/13Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund21+3556
22NO41167/11Roabamsen's Ice Mann IkasSissel Vatndal, Halden31+3455
23NO38374/09NORD UCH Vegamo's Obama KendoMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa10+25+1954
24NO30688/14Tornevika's A Big SurpriseTorbjørn Beckstrøm, Lensvika24+11+1045
25NO41159/11NORD UCH Armand MajasønnMari Anne Braaten, Algarheim25+1944
26NO47771/15Roabamsen's Oberst OrakelSissel Vatndal/Kari Ann Støveren, Halden27+1643
27NO32054/14Auralis Mambo Nr. 5Liv Marit Wigum-Aas, Leirfjord12+11+1134
28NO51432/15Urban Av HiselfossMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa3030
29NO44362/15Nordgard Forrs Nanuuk Av JadelandMonica Elserud, Sør-Fron19+1029
30NO44364Nexter Av JadelandSteffen/Anita Mythe, Hemsedal13+1528
3100070/08Fanaberner'ns Trym TaurusSiw Haukås/Eirik Bjørge, Nestun2626
32LV34522/14Milbu JakuBjørg Brenne, Notodden11+1526
33NO56871/13Linus Linde-man Av SennenlioMagnar Blindheim, Ytre Arna13+1225
3402513/08Citahagen's Nero Christmas MorningBjørg Andreassen, Stavanger7+1623
35NO31652/12Auralis Igor DacotasonHeidi Nilsen Mikkelsen, Talvik10+1323
36NO49169/12N UCH Hubba Bubba's Qurt QromkakeKjersti Olsen, Hurdal2222
37NO50514/12Citahagen's Marques De MonistrolBjørg Andreassen, Stavanger2222
38NO45680/09Auralis Dino Diablo RonjasonLive Bertheussen, Bryne1919
3923096/07INT Nord UCH Tiviniro's Mister Martin MartellHilde K. Harsvik, Kristiansund1313
40NO43824/15Zidd Av TriomarTherese Bråtenes, Klavestadhaugen1313
41NO57024/13Quartermills Little Drummer BoyOle Martin Borsheim, Kvernaland1111
42NO31797/12Scenery's Sense Of MightyMargunn Berge, Ålgård1010
43SE33367/2014Tamika's John SilverCamilla Strand, Skiptvet99
44NO51233/10Alperoses Bob MarleyEspen Mårstig, Nyborg99

Veteran tisper

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
107878/08Cafridas Kinetic Keystone KozieTorbjørn og Marianne Beckstrøm14+13+11+11+10+1170
201865/06Alice - FauskejenteLinda R. Brunsvik, Haus11+12+11+11+12+1168
302860/06Gigantic GeraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva10+8+10+13+14+1267
416675/08CH Scary Heaven Av Lee ArmandBente Risto Holmen, Gjerdrum11+11+11+10+12+1166
518360/04CH Cafrida's Frolic Friendly FannieVigdis og Ole Einar Løken, Bøn11+10+12+14+1461
616676/08CH Sporty Future Av Lee ArmandMari Anne Braaten, Algarheim7+10+1330
707880/08Cafridas Kinetic Kawa KadinaVibeke Ihla/Sjur Lømo, Oslo12+921
805009/07Auralis Bronja FabiadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya10+818
911259/08Gorgeous Gozita Van BugoBritt Pinderud, Skollenborg14
1003630/08Quartermills Emmy-LouJørn Pedersen1212
1107177/08St. Leocoll's IsadoraLeif-T Aulie/Henriette Albrektsen1111
12DK13048/2006Honey-Mix FelicityWenche Blakkisrud, Hønefoss1010
13S64959/2007Alnöitens Monja MarishaAnne Rokstad, Rossfjordstraumen1010
1423181/08Nellyvill's Endless LoveGuro Haug, Hovin i Gauldal99
15LOF33191Catalina Des Roches Du MettyM. Berge/H. Nilsen, Ålgård88

Veteran hannhunder

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
114355/08Cafridas Nostalgic Nero NebreskaV.Løken/B.Olsen/S.Rytter, Bønd12+13+13+13+11+1274
207877/08INT NORD UCH Cafridas Kinetic Kansas KnightVigdis og Ole Einar Løken, Bøn11+12+11+13+12+1271
323096/07INT NORD UCH Tiviniro's Mister Martin MartellHilde K. Harsvik, Kristiansund12+10+9+13+13+966
4NHSB270745Lenny V D Buut Vrij HoeveMargunn Berge, Ålgård12+12+12+11+9+864
502513/08Citahagen's Nero Christmas MorningBjørg Andreassen, Stavanger11+9+9+8+7+1244
6S56573/2008Doremis Great GatzbyGerda Hagerup/Tore Fjeldberg, Fitjar12+1224
719030/06Hugable Hurley Of LostKjersti Karlsen8+1119
810912/07Billy Billund av Lee ArmandT. Bogstad/E. Normannseth, Gjerdrum9+1019
900049/08INT UCH Zenedin Zenedan Av HiselfossStian O. Hansen, Gamle Fredrikstad6+915
1000070/08Fanaberner'ns Trym TaurusSiw Haukås/Eirik Bjørge, Nestun1414
1125633/04Yanabo's Cornelijs RagoRagnhild Ernstsen, Tromsø1010
1205866/08Hvalbernerns Achilles DeeodinKai I. Øseth88

Tellende utstillinger og dommerliste

DatoStedArrangørDommerLand
23-01-16LetohallenNSBKPedro Sanches DeleruePortugal
24-01-16LetohallenNGDKFrode JevneNorge
13-02-16EtneØlen-Etne-Vindafjord HundeklubbZorica SalijevicSverige
21-02-16Bø i TelemarkNKKMiroslaw RedlickiPolen
28-02-16NordhordalandNordhordland HundeklubbPeter HarsanyiUngarn
12-03-16KristiansandNKKBritt NybergNorge
26-03-16LetohallenKlubben for gårds-og fjellhunderElin NormannsethNorge
17-04-16BergenNKKBéla SiklósiUngarn
23-04-16LetohallenNorsk Dobermann KlubbCarl Erik JohanssonSverige
24-04-16LetohallenNBSKGunnar NymannDanmark
23-04-16SunndalsøraSurnadal og Rindal HundeklubbAnnika Ulltveit-MoeNorge
24-04-16SunndalsøraSunndal HundeklubbSvein HelgesenNorge
05-05-16VestfoldNBSKSimon RooneyIrland
07-05-16ÅlesundNKKColette MuldoonIrland
14-05-16TorpomoenNBSKInger DahleNorge
21-05-16KvalsundHammerfest og Omegn HundeklubbHans-Erhard GrüttnerTyskland
29-05-16NarvikNarvik Trekk- og BrukshundklubbRune Arvid LysgaardNorge
28-05-16OrreSør-Rogaland Brukshund KlubbMaija HeiniläNorge
28-05-16Skjomen, NarvikNBSK, TromsGunnilla SkallmanSverige
29-05-16OrreNBSK, RogalandRicky Lochs-RomansNederland
29.05.2016TrondheimNRKPer Kristian AndersenNorge
04-06-16DrammenNKKAstrid IndrebøNorge
11-06-16BergenNBSK RogalandFreddie KlindrupDanmark
12-06-16BergenNBSK Bergen Svend LøvenkjærDanmark
18-06-16TromsøTromsø HundeklubbLuís Pinto TeixeiraPortugal
19-06-16TromsøNKKSølvi SchjelderupNorge
25-06-16RådeNorsk Lhasa Apso KlubbLeif Ragner HjortNorge
26-06-16RådeNorsk Dalmatiner KlubbMarkku KipinäFinland
02-07-16TrondheimNBSKJohan AnderssonSverige
03-07-16TrondheimNKKJurate ButkieneLitauen
09-07-16VålerNorsk EurasierklubbPaul LawlessIrland
10-07-16VålerNorsk EurasierklubbSvein Bjarne HelgesenNorge
30-07-16SkudeneshavnKarmøy HundeklubbNikola SmolicKroatia
30-07-16MossMoss og Omegn hkCharlotte HøierDanmark
31-07-16SkudeneshavnNorsk Lhasa Apso KlubbGeorge SchogolGeorgia
06.08.2016KristiansandNMHKAndrew Beare
07-08-16KristiansandNMHKCatherine Lebret
13-08-16HamarNKKMaria Amelia TabordaPortugal
14-08-16HamarNBSKArne FossNorge
20-08-16Mo i RanaRana Trekk- og BrukshundklubbAntonio Di LorenzoNorge
21-08-16Mo i RanaVefsn HundeklubbArne FossNorge
27-08-16StørenTrøndelag Selskap hkKaren GillilandIrland
28-08-16StørenNorsk Logotto KlubbIgor MiocKroatia
03-09-16TromsøTromsø HundeklubbBengt Åke BogrenSverige
03-09-16BuskerudNBSK, ØstfoldMette TufteNorge
04-09-16TromsøNorsk Dalmatiner KlubbHanne Laine JensenDanmark
04-09-16BuskerudNBSK, BuskerudMarleen CollinsIrland
11-09-16StavangerNKKMag. Heliane Maissen-JarischØsterrike
24-09-16BergenBergens Selskaps- og BrukshundklubbFrode JevneNorge
01-10-16HarstadNKKElin NormannsethNorge
08-10-16Førde/NaustdalFørde BrukshundklubbNina KarlsdotterSverige
12-11-16StordFitjar-Stord HundeklubbSvein HelgesenNorge
12-11-16KongsbergKongsberg HundeklubbZorica SalijevicSverige
19-11-16LillestrømNKKJoelle BardetFrankrike
28-12-16LetohallenNDK