Mestvinnende eksteriør 2015

 

Vinnere på på NBSKs spesialer og på NKK-utstillinger

Se lister over mestvinnende, norske berner sennenhunder nedenfor

NKK, Drammen, 6.06.15

Dommer: Frank Christiansen, Norge

Vinnerhunder med handlere

1 BHK og BIR: Nøklebyåsen’s Ådne
2 BHK m/Cert: Bernertunet’s Herman
3 BHK: Vegamo’s Obama Kendo
4 BHK: Peugeot Av Lee Armand

1 BTK m/Cert og BIM: Querida Qarmen Av Hiselfoss
2 BTK: Latrudas Foenix From The Ashes
3 BTK: Dale Gudbrand’s Odeena Only
4 BTK: Cafridas Rhytmic Ragtime Raggae


NBSK, Torpomoen, 23. og 24.05.15

Dommer: Stephen Hourihan, Irland

Utstillingens to beste hundes sammen med handlere og dommer
BIR Nora med Mona K. Bakken, dommer S. Hourihan, og BIM Kendo. Foto: Mari-Anne Braaten

1 BHK og BIM: N SE UCH Vegamo’s Obama Kendo
2 BHK: N UCH DKJV-12 NJV-12 Nellyvill’s Just A Flirt
3 BHK og CERT: Gibus Rolvsøygutt
4 BHK og Res.CERT: Pytt Pytt av Hiselfoss

1 BTK og BIR: Nellyvill’s Like No Other
2 BTK: N SE UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen’s Yenna
3 BTK og CERT: Apoletano’s Veera
4 BTK: og Res.CERT: Querida Qarmen av Hiselfoss

BIR veteran: CH Cafrida’s Frolic Friendly Fannie
BIM veteran: CH Exclusive Egon

BIR valp: Nøklebyåsen`s Fabiella Flores
BIM valp: Nøklebyåsen’s Gizmo


NKK Ålesund, 10.05.15

Dommer:Petra Junehall, 3 valper og 19 voksne

Vinnerhundene med dommer og handlere
BIR Nora, dommer P. Junehall, og BIM Ådne. Foto: Thomas Leknes

1 BHK med cacib og BIM: Nøklebyåsen’s Ådne
2 BHK med cert, res.cacib og norsk champion: Sweierteam Ulmus
3 BHKmed res.cert: Morgan Kane av Hiselfoss
4 BHK: Tiviniro’s Something Special

1BTK med cert, cacib, BIR, BIG, BIS 3, norsk og dansk champion: Nellyvill’s Like No Other
2 BTK med res.cert og res.cacib: Bernerheims Daria
3 BTK: Cafridas Pacific precious Perita
4 BTK: Chukka Aidens av Kamperhaugbamsen

Vinnervalper, handlere og dommer
Vinnervalpene Milbu Jako , BIM, og Querida, BIR

BIR, BIG og BIS 3 valp: Querida Qarmen av Hiselfoss
BIM valp: Milbu Jaku


NKK Bergen, 11.04.15

Dommer: Peter Machentanz

Vinnerhundene sammen med handlere og dommer
BIR og BIM på NKK Bergen 2015, Foto: Monika Hansen

1 BHK med Cert, Cacib og BIR: Berner-Tunet’s Herman
2 BHK med res.Cert og re.Cacib: Cafridas Kinetic Kentucky King
3 BHK: Cafridas Kinetic Kansas Knight
4 BHK: Vegamo’s Obama Kendo

1 BTK med Cert, Cacib og BIM: Cafrida’s Pacific Pennsylvania Peace
2 BTK: Chmolly Aidens Av Kamperhaugbamsen
3 BTK: Scary Heaven Av Lee Armand
4 BTK: Hubba Hubba’s Superhotte Cayenne

BIR Veteran: Alice – Fauskejente


NKK Kristiansand, 14.03.15

37 bernere påmeldt. Dommer: Wera Hübenthal

Vinnerhundene sammen med handlere og dommer
BIR Ådne/Gro Solberg, dommer W. Hübenthal, BIM Kako/Petter Holmen på NKK Kr.sand 2015

1 BHK, BIR, BIG3: Nøklebyåsen’s Ådne
2 BHK: Nellyvill’s Fifty Fifty
3 BHK: Vegamo’s Obama Kendo
4 BHK med cert: Berner-Tunet’s Herman
Res.cert: Hvalbernerns B-Maximus Deemaxim

1 BTK, BIM: Kitahime Kako Av Hiselfoss
2 BTK: Scary Heaven Av Lee Armand
3 BTK med cert: Italiantouch-Othelia-Majadaughter
4 BTK med res.cert: Scenery’s Sense Of Magic


NKK Bø, 21.02.2015

54 bernere påmeldt. Dommer: Svante Frisk

VInnerhundene sammen med handlere og dommer
F.v.: BIR Ådne/Gro Solberg, dommer Svante Frisk, BIM Yenna/Wenche Blakkisrud

1 BHK, BIR og BIG4: Nøklebyåsen’s Ådne
2 BHK: Zenedin Zenedan av Hiselfoss
3 BHK: Vegamo’s Obama Kendo
4 BHK med cert: Pytt Pytt av Hiselfoss
Res.cert: Nøklebyåsen’s Dickie Dick Dickens

1 BTK og BIM: Nøklebyåsen’s Yenna
2 BTK: Nøklebyåsen’s Zelina
3 BTK og BIR veteran: Cafrida’s Frolic Friendly Fannie
4 BTK: Berneramici’s Musella-Maghi
Cert: Kitahime Kako av Hiselfoss

BIR oppdretter: Hiselfoss


Mestvinnende 2015

Tellende utstillinger og dommerliste, se nederst
Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få execellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. – 8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. –   6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4vet. –   4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Hannhunder

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO37507/11INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad31-31-40-29-39-73243
2NO42408/13N UCH Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss22-21-30-23-26-36158
3NO38374/09NORD UCH Vegamo's Obama KendoMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa20-21-17-25-45-20148
4NO51514/14NJV-15 Quinto Qing Av HiselfossTone Alstad Pettersen, Lundamo18-18-23-25-33-28145
5NO32099/12N UCH DKJV-12 NJV-12 Nellyvill's Just A FlirtToril Brynestad/Mona K.Bakken13-13-10-42-28-25131
6NO52733/13Peugeot av Lee ArmandPål Akre, Trysil17-27-17-3798
7NO41159/11NORD UCH Armand MajasønnMari Anne Braaten, Algarheim16-13-13-8-24-1690
8NO37869/14Pytt Pytt Av HiselfossToril Brynestad/Gro Solberg18-7-36-11-1385
907877/08INT NORD UCH Cafridas Kinetic Kansas KnightVigdis og Ole Einar Løken, Bøn15-12-15-12-10-1983
10NO47594/09N UCH Nellyvill's Fifty FiftyT. Evensen/R. Jørgensen, Aurskog20-20-2464
11NO43863/10Hvalbernerns B-Maximus DeemaximSonja Berg, Andebu22-20-2062
12NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund21-24-1661
13SE22536/2013Bernerdalens Lovely LinusAnn-Kristin Hansen, Åsvang33-1952
14NO42710/13N UCH Fanaberner'ns Baron BerlinNina Bless, Blomsterdalen13-16-2049
15NO31652/12Auralis Igor DacotasonHeidi Nilsen Mikkelsen, Talvik10-10-14-1347
16NO31797/12Scenery's Sense Of MightyMargunn Berge, Ålgård29-1746
17NO41167/11Roabamsen's Ice Mann IkasSissel Vatndal, Halden11-16-1643
18NO40314/11Perfect Pitt Av Lee ArmandHaagen Lanes, Kopervik19-2342
19NO37975/11Gibus RolvsøyguttSigmund Nielsen3939
20ROI13/50877Starrytown I'm Break'n News NellyvillHilde Holst Leknes, Heimdal21-1738
21S56573/2008Doremis Great GatzbyGerda Hagerup/Tore Fjeldberg18-1836
22LOSH1132269Micko Van't StokerybosTor Arne Vatsend, Sarpsborg16-1935
23NO33588/12N UCH Bernerhuset's Cherokee ChicoAnne Rokstad, Rossfjordstraumen10-14-1034
24NO32055/14Auralis MarcoMette Johannessen, Hetlevik10-10-1333
25NO38337/12N UCH Nellyvill's Kid Of KaizerTone Alstad Pettersen, Lundamo17-1532
NO32054/14Auralis Mambo Nr. 5Liv Marit Wigum-Aas, Leirfjord11-12-932
27NO38982/12Quattro Av TriomarNicolai Brechan3030
28NO34179/15Nøklebyåsen's GizmoWenche Blakkisrud, Hønefoss2828
29NO49169/12Hubba Bubba's Qurt QromkakeKjersti Olsen, Hurdal15-1227
30NO32864/13Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund18-826
LOSH1147425Norman Van 't StokerybosSilje Våle, Hjartdal16-1026
NO32471/13Emil i LønnebergetBritt Elin Flåten, Degernes2626
3300049/08FINW-12 NORD UCH Zenedin Zenedan av HiselfossStian O. Hansen, Fredrikstad2424
34NO31449/13NORD UCH Nøklebyåsen's DexterHeidi Hanevold Andersen,2222
23096/07INT Nord UCH Tiviniro's Mister Martin MartellHilde K. Harsvik, Kristiansund2222
36NO45280/12Ludvig Lillemann Av HiselfossKetil Bøe, Sarpsborg1919
3707876/08INT UCH WW-11 Cafridas Kinetic Kentucky KingHilde og Jan Otten, Bøn1818
NO48217/14Apoletano's EntomonIrina Grin, Sandnes1818
SE18335/2013Werner Wix RolexMonica Breivik, Vega7-1118
40SE33367/2014Tamika's John SilverCamilla Strand, Skiptvet1717
41NO36903/10Vestafjell's Grizzly-BjørnTony C. Vinje, Stord1616
42NO57024/13Quartermills Little Drummer BoyOle Martin Borsheim, Kvernaland1515
4318964/05Nøklebyåsen's Russell CroweLise Gjermundbo, Hønefoss1414
NO54151Bernerlabbens Kalle KlovnAnne Sofie Barstad, Eggkleiva1414
NO51233/10Alperoses Bob MarleyEspen Mårstig, Nyborg1414
46NO32053/14Auralis MaximusMarte Storli, Krokelvdalen1313
47NO51247/12Morgan Kane Av HiselfossJens Marius Harstad, Batnfjordsøra1111
4814377/04Exclusive EgonT. og M. Bechstrøm, Lensvik66

Tisper

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO45482/13N DK UCH Nellyvill's Like No OtherMona Kjøsnes, Auli90-43-22-62-20-46285
2NO42588/09N SE UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes44-59-28-40-49-40260
3NO41717/10N DK UCH Berneramici's Musella-MaghiElse Marie Sundgaard, Kongsberg30-28-35-39-20-46198
4FI54345/13N UCH Funatic Here Comes The SunE.Normannseth/T. Bogstad, Gjerdrum21-22-37-49-43172
516675/08INT NORD UCH Scary Heaven Av Lee ArmandBente Risto Holmen, Gjerdrum17-16-29-25-30-22139
6NO51515/14Querida Qarmen Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad53-30-19-24126
7NO30718/12N UCH Kitahime Kako Av HiselfossDagfrid Hokstad, Kapp22-32-15-2695
8SE17936/2011N UCH Bernerdalens Isla BonitaAnne Lise Lunde, Notodden21-15-16-19-13-892
18360/04INT UCH Cafrida's Frolic Friendly FannieVigdis og Ole Einar Løken, Bøn24-38-21-992
10NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva16-14-18-16-14-1391
11NO34911/2014Italiantouch-Othelia-MajadaughterJanne Ekse, Rælingen18-13-26-3390
12NO56904/12Bernerhuset's Denali DemiA. og R. Rokstad,Rossfjordstr.16-17-22-15-1686
13NO031858/10N UCH Cafridas Pacific Pennsylvania PeaceHenny Hansen, Ålfoten36-12-19-1279
NO31801/12Scenery's Sense Of MagicRoberta Radice, Stavanger23-21-20-1579
15NO43017/10Naija av TriomarBritt Elin Flåten, Degernes28-4674
16SE16432/14Berntiers Heart Of GoldHans R. Berge/Else M. Sundgaard, Kongsberg13-40-1972
17NO40613/14Nøklebyåsen's Emmy RossumInger Sønstabø, Slependen40-2767
18NO48528/13Chmolly Aidens Av KomperhaugbamsenElisabeth Reksten, Bergen33-14-1865
19NO43673/10NORD UCH Hermine Hufsetufsa Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad36-2359
20NO37327/12Apoletano's VeeraLiv Karin Nielsen5656
21NO45744/11Latrudas Foenix From The AshesStine Bøe, Mogreina27-13-1151
NO33789/13Bernerhuset's Etinia EmblaSolveig Aarbogh, Øverbygd7-16-18-1051
23NO41706/14Auralis Nomi DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya9-9-10-11-948
NO51519/14NJV-15 Ramona Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad17-3148
2501865/06Alice - FauskejenteLinda Rongved Brunsvik, Haus12-17-1746
26NO051498/09N UCH Dale Gudbrand's Nam-Nam MachLiv Flathus, Heggedal4343
27NO45681/09Auralis Dacota RonjadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya14-15-1342
NO55471/10Apoletona's OxanaBjørg Brenne, Notodden14-2842
29NO41182/09INT NORD uch Nøklebyåsen's ZelinaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss4141
NO44797/13Cindkira's EstelleBjørg Wikan Andreassen, Stavanger18-2341
31SE17710/2011Bernerdalens JamaicaBrit Gebhardt, Hamar23-1538
32NO55577/12Auralis Kera ElladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya12-12-1337
NO50848/14Carpe Diem Av Lee ArmandE.Normannseth/T. Bogstad, Gjerdrum3737
34NO53522/11N UCH Tiviniro's Red Rose For LoveChristina Harsvik, Kristiansund13-2235
NO31800/12Scenery's Sense Of MysteryBjørg Wikan Andreassen, Stavanger15-2035
SE40525/2014Swissmade Ballrom BlitzKjersti Olsen, Hurdal17-1835
3702860/06Gigantic GeraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva16-7-1134
NO55575/12Auralis Kaja ElladatterMarie Reime Røthe, Voss21-1334
39NO41169/11NORD UCH Roabamsen's Ice and Snow IzaSissel og Bent Vatndal, Halden3131
40NO41543/13Storelabben's Dreaming Of YouAnbjørg Rødland3030
41NO47820/13Another Heartbreaker Av MilkcreekVigdis K. Løken, Bøn2727
NO38084/14Hubba Bubba's Superhotte CayenneMarianne Schjeldrup, Bergen2727
43NO46474/11Norwegian Rose Av MilkcreekAnne Gunn Hundhammer, Risør2525
NO40324/11Thade Tarra av Lee ArmandAnita Mythe, Hemsedal2525
45NO48613/11Dale Gudbrand's Odeena OnlyStig Odenrud, Vikersund2424
NO40996/13Fanaberner'ns Milla MilmimaKari Gregersen, Norheimsund2424
NO39176/12Hubba Bubba's Pia PjolterKjersti Olsen, Hurdal2424
48NO39962/10N SE UCH Greta Gummigunda Av HiselfossAnne Gunn Hundhammer, Risør2323
49NO53520/11Tiviniro's RiverdanceMarie Aambø, Hovdebygda2222
NO40403/12Bernerkjakjin's Akira WalnIrene Viland, Øvre Vats2222
51NO39366/11Cafrida's Rhythmic Ragtime ReggaeMari-Ann Amundsen, Vestfossen2121
NO46833/14Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård2121
NO34178/15Nøklebyåsen's Filippa GiordanoSølvi Brudeseth/Tron Mikkelsen, Sandefjord2121
54NO32100/12N UCH Nellyvill's JoyrideHilde Holst, Heimdal1919
NO54522/12Roabamsen's Luxus LunaTrine Engstrøm, Aurskog1919
NO32056/14Auralis Milla MirandaTrine-Lise Nystad, Kvaløya1919
57NO45480/13Nellyvill's London CallingBritt-Mari Tveit, Kleppestø1818
SE56548/2011AdeleEva Mjøvik, Nesbru1818
NO41707/14Auralis Nikki DacotadatterMarie Reime Røthe, Voss1818
60SE17711/2011Bernerdalens Juicy LucyStein Erik Engen, Slemmestad1717
61DK15572/2014Kjær's EvitaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss1616
NO51517/14Queeni Raya Av HiselfossSissel E. Haugen, Lillehammer1616
NO32098/15Auralis Ona Olivia DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1616
64NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten1515
65NO31859/10Cafridas Pacific Precious PeritaKnut-Erik Kristiansen, Trondheim1414
66NO34797/14Bernerhuset's F-wenona FridaRande Elvestad, Tromsø1212
67NO48527/13Chukka Aidens Av KamperhaugbamsenInger C. og Thor Grønnerød, Halden1111
68NO45219/13Engstadgard's Country ColourBodil Langås, Sømna1010
6912022/06Nellyvill's Better Than BitteMona Kjøsnes, Auli99
NO48247/14Cindkira's Georgeous Miss SophieBjørg Wikan Andreassen, Stavanger99

Veteran hannhund

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
114377/04CH Exclusive EgonT. og M. Bechstrøm, Lensvik10-10-11-10-11-860
218964/05Nøklebyåsen's Russel CroweLise Gjermundbo, Hønefoss12-11-1134
23096/07Tiviniro's Mister Martin MartellHilde K. Harsvik, Kristiansund11-1122
325633/04Yanabo's Cornelijs RagoRagnhild Ernstsen, Tromsø1111

Veteran tispe

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
118360/04CH Cafrida's Frolic Friendly FannieVigdis og Ole Einar Løken, Bøn13-14-17-13-12-1281
201865/06Alice - FauskejenteLinda R. Brunsvik, Haus13-11-11-11-10-1167
302860/06Gigantic GeraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva10-11-9-11-11-961
412022/06Nellyvill's Better Than BitteMona Kjøsnes Bakken, Auli10-11-7-10-1250
511509/06CH Tapre Trultemor Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad16-12-12-949
605115/06Gåtefulle Goki Gossin DatterLiv Flathus, Heggedal11-8-1635
720248/07Xkumle X-faktor Av HiselfossStine Bøe, Mogreina11-9-626
811488/04Athina-Arielle Av SøndrlandMarit Lobben, Rollag10-1424
9LOF33190Carla Des Roches Du MetteyNina Bless Blomsterdalen10-818
1012332/04CH RonjaBente Risto Holmen/Petter Holmen, Gjerdrum1111
04918/07Lucy LouBrit Øye Hedges1111
1209235/05Apoletano's TrudySilje Våle, Hjartdal1010
13S64959/2007Alnöitens Monja MarishaAnne Rokstad, Rossfjordstraumen99

Tellende utstillinger og dommerliste

DatoArrangørStedDommerLand
17.01.15Sandefjord HundeklubbLangesundKurt NilssonSverige
18.01.15Tønsberg HundeklubbLangesundMichael LeonardIrland
24.01.15Norsk Schnauzer Bouvier kl.LetohallenRune FagerstrømFinland
25.01.15Norsk Grand Danois KlubbLetohallenRalf CampbellNorge
14.02.15Ølen-Etne-Vindafjord HundeklubbEtneArne FossNorge
21.02.15Norsk Kennel KlubbSvante FriskSverige
08.03.15Norsk Miniatyrhund kl. Oslo/AkerhusLetohallenJohn WalshIrland
14.03.15Norsk Kennel KlubbKristiansandWera HübenthalNorge
04.04.15Klubben for Gårds-og FjellhunderLetohallenAnne Marie ClassFrankrike
11.04.15Norsk Kennel KlubbBergenPeter MachentanzTyskland
25.04.15Norsk Berner SennenhundklubbLetohallenClaudio de GiulianiItalia
26.04.15Norsk Dobermann KlubbLetohallenNina KarlsdotterSverige
25.04.15Førde BrukshundklubbFørde/NaustdalHannele JokisiltaFinland
25.04.15Surnadal og Rindal HundeklubbSunndalsøraCsaba Zolt LokodiRomania
26.04.15Sunndal HundeklubbSunndalsøraBirgitta HasselgrenSverige
02.05.15Hammerfest og omegn HundeklubbKvalsundhallenRune FagerstrӧmFinland
03.05.15Vest-Finnmark FuglehundklubbKvalsundhallenRony DoedijnsNederland
10.05.15Norsk Kennel KlubbÅlesundPetra JunehallSverige
23.05.15Norsk Berner SennenhundklubbTorpomoenStephen HourihanIrland
30.05.15Norsk Berner SennenhundklubbSkjomen, NarvikBarbara MüllerSveits
31.05.15Narvik Trekk- og BrukshundklubbNarvikMichael LeonardIrland
30.05.15Sør-Rogaland BrukshundklubbOrreJose Vidal MonteroSpania
31.05.15Norsk Berner SennenhundklubbOrreRob DoumaNederland
06.06.15Norsk Kennel KlubbDrammenFrank ChristiansenNorge
13.06.15Romsdal HundeklubbOppdalIlona Onstenk-SchenkNederland
14.06.15Oppdal HundeklubbOppdalBeata PetkevicaLatvia
20.06.15Tromsø HundeklubbTromsøEva Liljekvist BorgSverige
21.06.15Norsk kennel Klubb Troms/FinnmarkTromsøJari LaaksoFinland
28.06.15Norsk Kennel Klubb NordlandBodøMarita Østlund-HolmstenSverige
04.07.15Norsk Kennel KlubbTrøndelagManuel Loureiro BorgesPortugal
05.07.15Norsk Berner SennenhundklubbTrondheimMarianne HolmFinland
25.07.15Moss og Omegn HundeklubbMossMiroslaw ZidarSlovakia
25.07.15Karmøy HundeklubbKarmøyMalgorzata SupronowivzPolen
26.07.15Norsk Lhasa Apso KlubbKarmøyIrina PoletaevaFinland
01.08.15Norsk Berner SennenhundklubbMoelvPetra HögbergSverige
15.08.15Vefsn HundeklubbMosjøen, VefsnSvante FriskSverige
15.08.15Norsk Leonberger KlubbDrammenTino PeharKroatia
16.08.15Norsk BasenjiklubbDrammenSafra SirikIsrael
16.08.15Rana Trekk- og BrukshundklubbMosjøen, VefsnFrank KaneStorbritania
23.08.15Gjøvik HundeklubbGjøvikWenche EikesethNorge
29.08.15Trøndelag SelskapshundklubbStørenRune LysgaardNorge
29.08.15Tromsø HundeklubbTromsøKarl-Erik JohanssonSverige
30.08.15Norsk Dalmatiner KlubbTromsøHans Van Den BergNederland
30.08.15Norsk Lagotto KlubbStørenHelge Werner HagenNorge
05.09.15Norsk Kennel KlubbLillestrømPeter J M Montfoort/ Terje Lindstrøm Nederland/Norge
06.09.15Norsk Berner SennenhundklubbHvamSatu Ylä-Mononen/Helen Davenport-WillisFinland/England
13.09.15Gudbrandsdal HundeklubbHundorpMarit SundeNorge
19.09.15Sortland HundeklubbSortlandRony DoedijnsNederland
20.09.15Bjerkvik HundeklubbSortlandNiksa LemoKroatia
27.09.15Norsk Kennel KlubbRogalandChristofer HabigTyskland
03.10.15Norsk Kennel KlubbHarstadMaite Gonzalbo LorenzoSpania
10.10.15Bergens Selskaps- og BrukshundklubbBergenDes MantonIrland
18.10.15Norsk Kennel KlubbHamarGunnila SandbergSverige
07.11.15Fitjar-Stord HundeklubbStordCarl Gunnar StafbergSverige
21.11.15Norsk Berner Sennenhundklubb/ØstfoldKalnesMarita Østlund-HolmstenSverige
22.11.15Norsk Berner Sennenhundklubb/BuskerudKalnesIrene DonnèNorge
05-12-15Kongsberg HundeklubbKongsbergArne FossNorge
28.12.15Norsk Dobermann KlubbLetohallenJohn WaubenNederland