Mestvinnende eksteriør 2015

 

Vinnere på på NBSKs spesialer og på NKK-utstillinger

Se lister over mestvinnende, norske berner sennenhunder nedenfor

NKK, Drammen, 6.06.15

Dommer: Frank Christiansen, Norge

Vinnerhunder med handlere

1 BHK og BIR: Nøklebyåsen’s Ådne
2 BHK m/Cert: Bernertunet’s Herman
3 BHK: Vegamo’s Obama Kendo
4 BHK: Peugeot Av Lee Armand

1 BTK m/Cert og BIM: Querida Qarmen Av Hiselfoss
2 BTK: Latrudas Foenix From The Ashes
3 BTK: Dale Gudbrand’s Odeena Only
4 BTK: Cafridas Rhytmic Ragtime Raggae


NBSK, Torpomoen, 23. og 24.05.15

Dommer: Stephen Hourihan, Irland

Utstillingens to beste hundes sammen med handlere og dommer
BIR Nora med Mona K. Bakken, dommer S. Hourihan, og BIM Kendo. Foto: Mari-Anne Braaten

1 BHK og BIM: N SE UCH Vegamo’s Obama Kendo
2 BHK: N UCH DKJV-12 NJV-12 Nellyvill’s Just A Flirt
3 BHK og CERT: Gibus Rolvsøygutt
4 BHK og Res.CERT: Pytt Pytt av Hiselfoss

1 BTK og BIR: Nellyvill’s Like No Other
2 BTK: N SE UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen’s Yenna
3 BTK og CERT: Apoletano’s Veera
4 BTK: og Res.CERT: Querida Qarmen av Hiselfoss

BIR veteran: CH Cafrida’s Frolic Friendly Fannie
BIM veteran: CH Exclusive Egon

BIR valp: Nøklebyåsen`s Fabiella Flores
BIM valp: Nøklebyåsen’s Gizmo


NKK Ålesund, 10.05.15

Dommer:Petra Junehall, 3 valper og 19 voksne

Vinnerhundene med dommer og handlere
BIR Nora, dommer P. Junehall, og BIM Ådne. Foto: Thomas Leknes

1 BHK med cacib og BIM: Nøklebyåsen’s Ådne
2 BHK med cert, res.cacib og norsk champion: Sweierteam Ulmus
3 BHKmed res.cert: Morgan Kane av Hiselfoss
4 BHK: Tiviniro’s Something Special

1BTK med cert, cacib, BIR, BIG, BIS 3, norsk og dansk champion: Nellyvill’s Like No Other
2 BTK med res.cert og res.cacib: Bernerheims Daria
3 BTK: Cafridas Pacific precious Perita
4 BTK: Chukka Aidens av Kamperhaugbamsen

Vinnervalper, handlere og dommer
Vinnervalpene Milbu Jako , BIM, og Querida, BIR

BIR, BIG og BIS 3 valp: Querida Qarmen av Hiselfoss
BIM valp: Milbu Jaku


NKK Bergen, 11.04.15

Dommer: Peter Machentanz

Vinnerhundene sammen med handlere og dommer
BIR og BIM på NKK Bergen 2015, Foto: Monika Hansen

1 BHK med Cert, Cacib og BIR: Berner-Tunet’s Herman
2 BHK med res.Cert og re.Cacib: Cafridas Kinetic Kentucky King
3 BHK: Cafridas Kinetic Kansas Knight
4 BHK: Vegamo’s Obama Kendo

1 BTK med Cert, Cacib og BIM: Cafrida’s Pacific Pennsylvania Peace
2 BTK: Chmolly Aidens Av Kamperhaugbamsen
3 BTK: Scary Heaven Av Lee Armand
4 BTK: Hubba Hubba’s Superhotte Cayenne

BIR Veteran: Alice – Fauskejente


NKK Kristiansand, 14.03.15

37 bernere påmeldt. Dommer: Wera Hübenthal

Vinnerhundene sammen med handlere og dommer
BIR Ådne/Gro Solberg, dommer W. Hübenthal, BIM Kako/Petter Holmen på NKK Kr.sand 2015

1 BHK, BIR, BIG3: Nøklebyåsen’s Ådne
2 BHK: Nellyvill’s Fifty Fifty
3 BHK: Vegamo’s Obama Kendo
4 BHK med cert: Berner-Tunet’s Herman
Res.cert: Hvalbernerns B-Maximus Deemaxim

1 BTK, BIM: Kitahime Kako Av Hiselfoss
2 BTK: Scary Heaven Av Lee Armand
3 BTK med cert: Italiantouch-Othelia-Majadaughter
4 BTK med res.cert: Scenery’s Sense Of Magic


NKK Bø, 21.02.2015

54 bernere påmeldt. Dommer: Svante Frisk

VInnerhundene sammen med handlere og dommer
F.v.: BIR Ådne/Gro Solberg, dommer Svante Frisk, BIM Yenna/Wenche Blakkisrud

1 BHK, BIR og BIG4: Nøklebyåsen’s Ådne
2 BHK: Zenedin Zenedan av Hiselfoss
3 BHK: Vegamo’s Obama Kendo
4 BHK med cert: Pytt Pytt av Hiselfoss
Res.cert: Nøklebyåsen’s Dickie Dick Dickens

1 BTK og BIM: Nøklebyåsen’s Yenna
2 BTK: Nøklebyåsen’s Zelina
3 BTK og BIR veteran: Cafrida’s Frolic Friendly Fannie
4 BTK: Berneramici’s Musella-Maghi
Cert: Kitahime Kako av Hiselfoss

BIR oppdretter: Hiselfoss


Mestvinnende 2015

Tellende utstillinger og dommerliste, se nederst
Beregningen bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må hunden få execellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. – 8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. –   6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4vet. –   4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Hannhunder

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO37507/11INT NORD FIN UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad31-31-40-29-39-73243
2NO42408/13N UCH Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss22-21-30-23-26-36158
3NO38374/09NORD UCH Vegamo's Obama KendoMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa20-21-17-25-45-20148
4NO51514/14NJV-15 Quinto Qing Av HiselfossTone Alstad Pettersen, Lundamo18-18-23-25-33-28145
5NO32099/12N UCH DKJV-12 NJV-12 Nellyvill's Just A FlirtToril Brynestad/Mona K.Bakken13-13-10-42-28-25131
6NO52733/13Peugeot av Lee ArmandPål Akre, Trysil17-27-17-3798
7NO41159/11NORD UCH Armand MajasønnMari Anne Braaten, Algarheim16-13-13-8-24-1690
8NO37869/14Pytt Pytt Av HiselfossToril Brynestad/Gro Solberg18-7-36-11-1385
907877/08INT NORD UCH Cafridas Kinetic Kansas KnightVigdis og Ole Einar Løken, Bøn15-12-15-12-10-1983
10NO47594/09N UCH Nellyvill's Fifty FiftyT. Evensen/R. Jørgensen, Aurskog20-20-2464
11NO43863/10Hvalbernerns B-Maximus DeemaximSonja Berg, Andebu22-20-2062
12NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund21-24-1661
13SE22536/2013Bernerdalens Lovely LinusAnn-Kristin Hansen, Åsvang33-1952
14NO42710/13N UCH Fanaberner'ns Baron BerlinNina Bless, Blomsterdalen13-16-2049
15NO31652/12Auralis Igor DacotasonHeidi Nilsen Mikkelsen, Talvik10-10-14-1347
16NO31797/12Scenery's Sense Of MightyMargunn Berge, Ålgård29-1746
17NO41167/11Roabamsen's Ice Mann IkasSissel Vatndal, Halden11-16-1643
18NO40314/11Perfect Pitt Av Lee ArmandHaagen Lanes, Kopervik19-2342
19NO37975/11Gibus RolvsøyguttSigmund Nielsen3939
20ROI13/50877Starrytown I'm Break'n News NellyvillHilde Holst Leknes, Heimdal21-1738
21S56573/2008Doremis Great GatzbyGerda Hagerup/Tore Fjeldberg18-1836
22LOSH1132269Micko Van't StokerybosTor Arne Vatsend, Sarpsborg16-1935
23NO33588/12N UCH Bernerhuset's Cherokee ChicoAnne Rokstad, Rossfjordstraumen10-14-1034
24NO32055/14Auralis MarcoMette Johannessen, Hetlevik10-10-1333
25NO38337/12N UCH Nellyvill's Kid Of KaizerTone Alstad Pettersen, Lundamo17-1532
NO32054/14Auralis Mambo Nr. 5Liv Marit Wigum-Aas, Leirfjord11-12-932
27NO38982/12Quattro Av TriomarNicolai Brechan3030
28NO34179/15Nøklebyåsen's GizmoWenche Blakkisrud, Hønefoss2828
29NO49169/12Hubba Bubba's Qurt QromkakeKjersti Olsen, Hurdal15-1227
30NO32864/13Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund18-826
LOSH1147425Norman Van 't StokerybosSilje Våle, Hjartdal16-1026
NO32471/13Emil i LønnebergetBritt Elin Flåten, Degernes2626
3300049/08FINW-12 NORD UCH Zenedin Zenedan av HiselfossStian O. Hansen, Fredrikstad2424
34NO31449/13NORD UCH Nøklebyåsen's DexterHeidi Hanevold Andersen,2222
23096/07INT Nord UCH Tiviniro's Mister Martin MartellHilde K. Harsvik, Kristiansund2222
36NO45280/12Ludvig Lillemann Av HiselfossKetil Bøe, Sarpsborg1919
3707876/08INT UCH WW-11 Cafridas Kinetic Kentucky KingHilde og Jan Otten, Bøn1818
NO48217/14Apoletano's EntomonIrina Grin, Sandnes1818
SE18335/2013Werner Wix RolexMonica Breivik, Vega7-1118
40SE33367/2014Tamika's John SilverCamilla Strand, Skiptvet1717
41NO36903/10Vestafjell's Grizzly-BjørnTony C. Vinje, Stord1616
42NO57024/13Quartermills Little Drummer BoyOle Martin Borsheim, Kvernaland1515
4318964/05Nøklebyåsen's Russell CroweLise Gjermundbo, Hønefoss1414
NO54151Bernerlabbens Kalle KlovnAnne Sofie Barstad, Eggkleiva1414
NO51233/10Alperoses Bob MarleyEspen Mårstig, Nyborg1414
46NO32053/14Auralis MaximusMarte Storli, Krokelvdalen1313
47NO51247/12Morgan Kane Av HiselfossJens Marius Harstad, Batnfjordsøra1111
4814377/04Exclusive EgonT. og M. Bechstrøm, Lensvik66

Tisper

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO42588/09NORD UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes52+54+55+43+59+48311
2NO45482/13N DK UCH Nellyvill's Like No OtherMona Kjøsnes, Auli50+42+33+30+46+52253
3NO41717/10NORD UCH Berneramici's Musella-MaghiElse Marie Sundgaard, Kongsberg49+46+37+39+32+48251
4NO51515/14NORD UCH Kbhjv -15 Querida Qarmen Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad26+49+52+37+25+24213
5NO47820/13N UCH Another Heartbreaker Av MilkcreekVigdis K. Løken, Bøn38+12+40+33+17+24164
6NO41182/09INT NORD UCH Nøklebyåsen's ZelinaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss36+23+26+45140
7NO34911/2014N UCH Italiantouch-Othelia-MajadaughterJanne Ekse, Rælingen28+14+24+19+39124
8NO34176/15Nøklebyåsen's Fabiella FloresGro Andersen/Kristoffer Skjøstad17+40+53110
9NO46833/14Berningtons VanjaVeronica Berge, Ålgård18+20+43+1899
10DK15572/2014Kjær's EvitaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss39+17+20+2096
11NO56904/12N UCH Bernerhuset's Denali DemiAnne Rokstad, Rossfjordstraumen25+15+16+11+17+1296
12NO33686/15Nellyvill's My GirlHilde Holst Leknes, Heimdal13+17+9+5594
13NO43673/10C.I.B. NORD UCH SEV-14 Hermine Hufsetufsa Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad56+3490
14NO56873/13Lerke Lykketroll Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar24+15+18+2683
1501865/06Alice - FauskejenteLinda Rongved Brunsvik, Haus15+11+12+15+2982
1607878/08Cafridas Kinetic Keystone KozieM. og T. Beckstrøm, Lensvik21+14+14+2372
17SE47912/205Berntiers Like MilanoElse Marie Sundgaard/Hans R. Berge, Kongsberg42+2971
1816675/08INT NORD UCH Scary Heaven Av Lee ArmandBente Risto Holmen, Gjerdrum35+6+2364
19NO31801/12N UCH Scenery's Sense Of MagicRoberta Radice, Stavanger35+2964
20NO51519/14N UCH NJV-15 NordJV-15 Ramona Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad33+2861
21NO55471/10N SE UCH Apoletona's OxanaBjørg Brenne, Notodden26+3157
22PKR.II-121298Kamelia Z Krainy ZeusaJanne Ekse, Rælingen31+2253
23SE40525/2014Swissmade Ballrom BlitzKjersti Olsen, Hurdal17+18+1853
2418360/04INT UCH Cafrida's Frolic Friendly FannieVigdis og Ole Einar Løken, Bøn29+2251
25NO40324/11Thade Tarra av Lee ArmandAnita Mythe, Hemsedal36+1450
26SE17936/2011N UCH Bernerdalens Isla BonitaAnne Lise Lunde, Notodden4949
27SE16432/14N UCH Berntiers Heart Of GoldHans R. Berge/Else M. Sundgaard, Kongsberg11+13+2246
28NO47774/15Roabamsen's O'Lexie OrakellLisbeth Sandberg,/Tore Fredriksen, Langhus25+2045
29FI54345/13N UCH Funatic Here Comes The SunE.Normannseth/T. Bogstad, Gjerdrum4545
3011259/08Georgeous Gozita Van BugoBritt Pinderud, Skollenborg4343
31NO50519/12Citahagen's Santa CarolinaLinda Rongved Brunsvik, Haus20+1838
32NO48528/13Chmolly Aidens Av KomperhaugbamsenElisabeth Reksten, Bergen21+1435
33NO40996/13Fanaberner'ns Milla MilmimaKari Gregersen, Norheimsund3434
34NO52192/15Cafridas Sportic SwarovskiVigdis Løken, Bøn23+1134
35DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar3232
36NO53110/15Auralis Pepsi JavadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya11+11+931
3702860/06Gigantic GeraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva2727
38NO47737/15Løvebakken's Gaburah GinaInger Wenche Olaisen, Kristiansand14+1226
39NO33789/13Bernerhuset's Etinia EmblaSolveig Aarbogh, Øverbygd9+1726
40NO56874/13Freia Milodotter Av SennenlioGerda Hagerup, Fitjar2323
41DK12188/2015Bernerlunden's Imaginary IraNina Bless, Blomsterdalen2222
42NO54725/14Latrudas Get LuckyStine Bøe, Espa2121
43NO46306/14Engstadgard's Diamond DivaTorbjørn Beckstrøm, Lensvik2020
44NO45744/11Latrudas Foenix From The AshesStine Bøe, Espa2020
45NO31758/16Tennebekkens PippiReidun Theimann, Laksevåg2020
46NO32097Auralis Ophelia The Crazy TrainKjersti Olsen, Hurdal1919
47NO45285/12Lykkeliten Av HiselfossLisbeth Madland, Kristiansand8+1018
48NO42712/13Fanaberner'ns Tundra TallinNina Bless, Blomsterdalen1717
49NO31800/12Scenery's Sense Of MysteryBjørg Wikan Andreassen, Stavanger1717
50NO38339/12Nellyvill's Keep A SectretSiri Tverfjell, Jakobsli1717
51NO38617/11N SE UCH Nellyvill's I'm The OneGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes1616
52NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva1616
53NO32510/10Bernerhuset's Hehewuti HatlaNina Merete Lee, Rognan8+816
54SE58756/2013Kronblommas RodelindaReidun Theimann, Laksevåg1616
55NO 39447/14Ferbiols Aurora Inger Marie Gullichsen, Horten1515
56NO38749/15Dinah Av DoamisAnne-Marie Iversen, Rolvsøy1414
57NO54907/14A-KiraTrond Våreid, Roverud1313
58NO32098/15Auralis Ona Olivia DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1212
59NO56801/11Blaise Av DoamisAnne Marie Iversen, Rolvsøy1111
60NO45024/15Stormy Triumph Av Lee ArmandMona Skånøy, Ranheim1010
7NO30718/12N UCH Kitahime Kako Av HiselfossDagfrid Hokstad, Kapp
27NO45681/09Auralis Dacota RonjadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya
13NO031858/10N UCH Cafridas Pacific Pennsylvania PeaceHenny Hansen, Ålfoten
15NO43017/10Naija av TriomarBritt Elin Flåten, Degernes
17NO40613/14Nøklebyåsen's Emmy RossumInger Sønstabø, Slependen
20NO37327/12Apoletano's VeeraLiv Karin Nielsen
23NO41706/14Auralis Nomi DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya
26NO051498/09N UCH Dale Gudbrand's Nam-Nam MachLiv Flathus, Heggedal
NO44797/13Cindkira's EstelleBjørg Wikan Andreassen, Stavanger
31SE17710/2011Bernerdalens JamaicaBrit Gebhardt, Hamar
32NO55577/12Auralis Kera ElladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya
NO50848/14Carpe Diem Av Lee ArmandE.Normannseth/T. Bogstad, Gjerdrum
34NO53522/11N UCH Tiviniro's Red Rose For LoveChristina Harsvik, Kristiansund
NO55575/12Auralis Kaja ElladatterMarie Reime Røthe, Voss
39NO41169/11NORD UCH Roabamsen's Ice and Snow IzaSissel og Bent Vatndal, Halden
40NO41543/13Storelabben's Dreaming Of YouAnbjørg Rødland
NO38084/14Hubba Bubba's Superhotte CayenneMarianne Schjeldrup, Bergen
43NO46474/11Norwegian Rose Av MilkcreekAnne Gunn Hundhammer, Risør
45NO48613/11Dale Gudbrand's Odeena OnlyStig Odenrud, Vikersund
NO39176/12Hubba Bubba's Pia PjolterKjersti Olsen, Hurdal
48NO39962/10N SE UCH Greta Gummigunda Av HiselfossAnne Gunn Hundhammer, Risør
49NO53520/11Tiviniro's RiverdanceMarie Aambø, Hovdebygda
NO40403/12Bernerkjakjin's Akira WalnIrene Viland, Øvre Vats
51NO39366/11Cafrida's Rhythmic Ragtime ReggaeMari-Ann Amundsen, Vestfossen
NO34178/15Nøklebyåsen's Filippa GiordanoSølvi Brudeseth/Tron Mikkelsen, Sandefjord
54NO32100/12N UCH Nellyvill's JoyrideHilde Holst, Heimdal
NO54522/12Roabamsen's Luxus LunaTrine Engstrøm, Aurskog
NO32056/14Auralis Milla MirandaTrine-Lise Nystad, Kvaløya
57NO45480/13Nellyvill's London CallingBritt-Mari Tveit, Kleppestø
SE56548/2011AdeleEva Mjøvik, Nesbru
NO41707/14Auralis Nikki DacotadatterMarie Reime Røthe, Voss
60SE17711/2011Bernerdalens Juicy LucyStein Erik Engen, Slemmestad
NO51517/14Queeni Raya Av HiselfossSissel E. Haugen, Lillehammer
NO32098/15Auralis Ona Olivia DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya
64NO39365/11Cafridas Rhythmic Rhapsody RomanceMonika Hansen, Ålfoten
65NO31859/10Cafridas Pacific Precious PeritaKnut-Erik Kristiansen, Trondheim
66NO34797/14Bernerhuset's F-wenona FridaRande Elvestad, Tromsø
67NO48527/13Chukka Aidens Av KamperhaugbamsenInger C. og Thor Grønnerød, Halden
68NO45219/13Engstadgard's Country ColourBodil Langås, Sømna
6912022/06Nellyvill's Better Than BitteMona Kjøsnes, Auli
NO48247/14Cindkira's Georgeous Miss SophieBjørg Wikan Andreassen, Stavanger

Veteran hannhund

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng 
114355/08Cafridas Nostalgic Nero NebreskaV.Løken/B.Olsen/S.Rytter, Bønd12+13+13+13+11+1274
207877/08INT NORD UCH Cafridas Kinetic Kansas KnightVigdis og Ole Einar Løken, Bøn11+12+11+13+12+1271
323096/07INT NORD UCH Tiviniro's Mister Martin MartellHilde K. Harsvik, Kristiansund12+10+10+13+13+967
4NHSB270745Lenny V D Buut Vrij HoeveMargunn Berge, Ålgård12+12+12+11+9+1066
502513/08Citahagen's Nero Christmas MorningBjørg Andreassen, Stavanger11+9+9+8+7+1256
6S56573/2008Doremis Great GatzbyGerda Hagerup/Tore Fjeldberg, Fitjar12+1224
719030/06Hugable Hurley Of LostKjersti Karlsen8+1119
810912/07Billy Billund av Lee ArmandT. Bogstad/E. Normannseth, Gjerdrum9+1019
900049/08INT UCH Zenedin Zenedan Av HiselfossStian O. Hansen, Gamle Fredrikstad6+915
1000070/08Fanaberner'ns Trym TaurusSiw Haukås/Eirik Bjørge, Nestun1414
1125633/04Yanabo's Cornelijs RagoRagnhild Ernstsen, Tromsø1010
1205866/08Hvalbernerns Achilles DeeodinKai I. Øseth88
114377/04CH Exclusive EgonT. og M. Bechstrøm, Lensvik

Veteran tispe

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
118360/04CH Cafrida's Frolic Friendly FannieVigdis og Ole Einar Løken, Bøn13-14-17-13-12-1281
201865/06Alice - FauskejenteLinda R. Brunsvik, Haus13-11-11-11-10-1167
302860/06Gigantic GeraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva10-11-9-11-11-961
412022/06Nellyvill's Better Than BitteMona Kjøsnes Bakken, Auli10-11-7-10-1250
511509/06CH Tapre Trultemor Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad16-12-12-949
605115/06Gåtefulle Goki Gossin DatterLiv Flathus, Heggedal11-8-1635
720248/07Xkumle X-faktor Av HiselfossStine Bøe, Mogreina11-9-626
811488/04Athina-Arielle Av SøndrlandMarit Lobben, Rollag10-1424
9LOF33190Carla Des Roches Du MetteyNina Bless Blomsterdalen10-818
1012332/04CH RonjaBente Risto Holmen/Petter Holmen, Gjerdrum1111
04918/07Lucy LouBrit Øye Hedges1111
1209235/05Apoletano's TrudySilje Våle, Hjartdal1010
13S64959/2007Alnöitens Monja MarishaAnne Rokstad, Rossfjordstraumen99

Tellende utstillinger og dommerliste

DatoArrangørStedDommerLand
17.01.15Sandefjord HundeklubbLangesundKurt NilssonSverige
18.01.15Tønsberg HundeklubbLangesundMichael LeonardIrland
24.01.15Norsk Schnauzer Bouvier kl.LetohallenRune FagerstrømFinland
25.01.15Norsk Grand Danois KlubbLetohallenRalf CampbellNorge
14.02.15Ølen-Etne-Vindafjord HundeklubbEtneArne FossNorge
21.02.15Norsk Kennel KlubbSvante FriskSverige
08.03.15Norsk Miniatyrhund kl. Oslo/AkerhusLetohallenJohn WalshIrland
14.03.15Norsk Kennel KlubbKristiansandWera HübenthalNorge
04.04.15Klubben for Gårds-og FjellhunderLetohallenAnne Marie ClassFrankrike
11.04.15Norsk Kennel KlubbBergenPeter MachentanzTyskland
25.04.15Norsk Berner SennenhundklubbLetohallenClaudio de GiulianiItalia
26.04.15Norsk Dobermann KlubbLetohallenNina KarlsdotterSverige
25.04.15Førde BrukshundklubbFørde/NaustdalHannele JokisiltaFinland
25.04.15Surnadal og Rindal HundeklubbSunndalsøraCsaba Zolt LokodiRomania
26.04.15Sunndal HundeklubbSunndalsøraBirgitta HasselgrenSverige
02.05.15Hammerfest og omegn HundeklubbKvalsundhallenRune FagerstrӧmFinland
03.05.15Vest-Finnmark FuglehundklubbKvalsundhallenRony DoedijnsNederland
10.05.15Norsk Kennel KlubbÅlesundPetra JunehallSverige
23.05.15Norsk Berner SennenhundklubbTorpomoenStephen HourihanIrland
30.05.15Norsk Berner SennenhundklubbSkjomen, NarvikBarbara MüllerSveits
31.05.15Narvik Trekk- og BrukshundklubbNarvikMichael LeonardIrland
30.05.15Sør-Rogaland BrukshundklubbOrreJose Vidal MonteroSpania
31.05.15Norsk Berner SennenhundklubbOrreRob DoumaNederland
06.06.15Norsk Kennel KlubbDrammenFrank ChristiansenNorge
13.06.15Romsdal HundeklubbOppdalIlona Onstenk-SchenkNederland
14.06.15Oppdal HundeklubbOppdalBeata PetkevicaLatvia
20.06.15Tromsø HundeklubbTromsøEva Liljekvist BorgSverige
21.06.15Norsk kennel Klubb Troms/FinnmarkTromsøJari LaaksoFinland
28.06.15Norsk Kennel Klubb NordlandBodøMarita Østlund-HolmstenSverige
04.07.15Norsk Kennel KlubbTrøndelagManuel Loureiro BorgesPortugal
05.07.15Norsk Berner SennenhundklubbTrondheimMarianne HolmFinland
25.07.15Moss og Omegn HundeklubbMossMiroslaw ZidarSlovakia
25.07.15Karmøy HundeklubbKarmøyMalgorzata SupronowivzPolen
26.07.15Norsk Lhasa Apso KlubbKarmøyIrina PoletaevaFinland
01.08.15Norsk Berner SennenhundklubbMoelvPetra HögbergSverige
15.08.15Vefsn HundeklubbMosjøen, VefsnSvante FriskSverige
15.08.15Norsk Leonberger KlubbDrammenTino PeharKroatia
16.08.15Norsk BasenjiklubbDrammenSafra SirikIsrael
16.08.15Rana Trekk- og BrukshundklubbMosjøen, VefsnFrank KaneStorbritania
23.08.15Gjøvik HundeklubbGjøvikWenche EikesethNorge
29.08.15Trøndelag SelskapshundklubbStørenRune LysgaardNorge
29.08.15Tromsø HundeklubbTromsøKarl-Erik JohanssonSverige
30.08.15Norsk Dalmatiner KlubbTromsøHans Van Den BergNederland
30.08.15Norsk Lagotto KlubbStørenHelge Werner HagenNorge
05.09.15Norsk Kennel KlubbLillestrømPeter J M Montfoort/ Terje Lindstrøm Nederland/Norge
06.09.15Norsk Berner SennenhundklubbHvamSatu Ylä-Mononen/Helen Davenport-WillisFinland/England
13.09.15Gudbrandsdal HundeklubbHundorpMarit SundeNorge
19.09.15Sortland HundeklubbSortlandRony DoedijnsNederland
20.09.15Bjerkvik HundeklubbSortlandNiksa LemoKroatia
27.09.15Norsk Kennel KlubbRogalandChristofer HabigTyskland
03.10.15Norsk Kennel KlubbHarstadMaite Gonzalbo LorenzoSpania
10.10.15Bergens Selskaps- og BrukshundklubbBergenDes MantonIrland
18.10.15Norsk Kennel KlubbHamarGunnila SandbergSverige
07.11.15Fitjar-Stord HundeklubbStordCarl Gunnar StafbergSverige
21.11.15Norsk Berner Sennenhundklubb/ØstfoldKalnesMarita Østlund-HolmstenSverige
22.11.15Norsk Berner Sennenhundklubb/BuskerudKalnesIrene DonnèNorge
05-12-15Kongsberg HundeklubbKongsbergArne FossNorge
28.12.15Norsk Dobermann KlubbLetohallenJohn WaubenNederland