Mestvinnende Eksteriør 2014

Beregning bak rangering av mestvinnende berner sennenhund i Norge skjer på følgende måte:

Mestvinnende tisper og hanner
1 BHK/BTK – 9 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
2 BHK/BTK – 6 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
3 BHK/BTK – 3 poeng + antall påmeldte hanner/tisper
4 BHK/BTK – antall påmeldte hanner/tisper

Mestvinnende veteran
For å få poeng må man ha excellent.

1 vet. – 10 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
2 vet. – 8 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
3 vet. –   6 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe
4vet. –   4 poeng, 1 poeng for ck og 1 poeng for hver slåtte påmeldte veteran hanne/tispe

Mestvinnende hannhunder

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
1NO37507/11NORD SE UCH Nøklebyåsen's ÅdneGro Solberg, Rakkestad31-36-33-35-31-43209
200049/08FINW-12 NORD UCH Zenedin Zenedan av HiselfossStian O. Hansen, Fredrikstad28-24-33-20-52157
3NO47594/09N UCH Nellyvill's Fifty FiftyT. Evensen/R. Jørgensen, Aurskog16-30-26-25-31-24152
407877/08INT NORD UCH Cafridas Kinetic Kansas KnightVigdis og Ole Einar Løken, Bøn18-28-20-19-36-25146
5NO32768/09NORD FI UCH Don Arax Desperado av HiselfossC. Sæthra/A. Vabø, Risør25-21-33-33-14-17143
6NO42408/13Berner-Tunet's HermanØystein Pettersen, Raufoss26-36-11-22-30-15140
7NO32099/12N UCH DKJV-12 NJV-12 Nellyvill's Just A FlirtToril Brynestad/Mona K.Bakken15-25-18-20-28-33139
8NO41159/11NORD UCH Armand MajasønnMari Anne Braaten, Algarheim17-22-31-13-27-27137
9SE27489/2011Berningtons WidunderCinzia Lundgren, Lerum, Sverige30-46-49125
1023096/07INT NORD UCH Tiviniro's Mister Martin MartellHilde K. Harsvik, Kristiansund19-14-14-14-25-27113
11NO38818/12N UCH Biggen av KamperhaugbamsenRolf Anker Huseby, Råde29-17-22-8-11-996
1214377/04Exclusive EgonT. og M. Bechstrøm, Lensvik14-12-30-14-12-1193
13NO49169/12Hubba Bubba's Qurt QromkakeKjersti Olsen, Hurdal12-14-17-23-2692
14NO33588/12N UCH Bernerhuset's Cherokee ChicoAnne Rokstad, Rossfjordstraumen17-15-13-18-13-1490
15NO42710/13Fanaberner'ns Baron BerlinNina Bless, Blomsterdalen22-11-26-2988
16NO38374/09N SE UCH Vegamo's Obama KendoMona Lisa Struksnæs, Bjoneroa6-13-14-3467
17NO41590/11Roabamsen's Jippi OblixHelene Aulie, Farsund10-12-14-8-8-1163
18NO43863/10Hvalbernerns B-Maximus DeemaximSonja Berg, Andebu34-1953
19NO42903/12Olutkiller Av Lee ArmandInger/Lars Naalsund27-2552
20NO39360/11N UCH Cafridas Rhythmic Rolls RoyceVigdis Løken, Bøn22-2850
21NO37702/13Auralis Lucky Boss DacotasonMona Esphaug, Hovin i Gauldal11-5-6-12-1145
22NO32864/13Tiviniro's Something SpecialHilde K. Harsvik, Kristiansund11-17-1644
22NO33786/13Bernerhuset's Etana-elsu EickoUnn H. Lindgård, Rossfjordstraumen12-8-11-1344
24NO31797/12Scenery's Sense Of MigthyMargunn Berge, Sandnes14-15-1140
25NO42403/13Bernertunet's Hugo BossT. Mellum/T. Andersen3939
26NO36903/10Vestafjell Grizzly BjørnTony C. Vinje, Stord17-2037
27NO31448/13Nøklebyåsen's Dickie Dick DickensEllen Sørli, Oslo3636
27ROI13/50877Starrytown I'm Break'n News NellyvillHilde Holst Leknes, Heimdal14-9-1336
29NO38337/12Nellyvill's Kid Of KaizerTone Alstad Pettersen, Lundamo11-11-8-535
30NO56898/12Bernerhuset's Dohasan CosmoKristin Evensen, Bodø14-8-1032
31NO31688/10NORDJV-10 NORD UCH Karociba's Big BossSilje Våle, Hjartdal16-1430
31NO42340/13Lucky Luke TordenguttAstrid Hennum, Tranby3030
3312675/03N UCH Sir Storm ShadowR. og S. Theimann, Laksevåg14-1428
33NO37506/11N UCH Nøklebyåsen's Årets Mc HandsomeA. og H. A. Slette, Bjoneroa2828
3307876/08INT UCH WW-11 Cafridas Kinetic Kentucky KingHilde og Jan Otten, Bøn2828
36NO30901/13Scenery's Edge Of DarknessMargunn Berge, Sandnes9-5-1125
36NO31449/13N DK UCH Nøklebyåsen's DexterHeidi Hanevold Andersen, Hønefoss2525
38NO38335/12Nellyvill's Kind Of MagicAnny Rønning, Kvål15-823
38S56573/2008Doremis Great GatzbyG.Hagerup/T.Fjeldberg, Stord2323
4014871/06Havika's AknatonI.Østerli/O.Andersen2222
41NO39433/10Fanaberner'ns Cupid CornelisN.Bless/V. Ellingsen, Bergen2020
42NO37705/13Auralis Leezander DacotasonMari Lid, Hovland1919
4203627/08Quartermills EmigrantElisabeth Reksten, Bergen1919
42NO37508/11Nøklebyåsen's ÅskarNina M. Lee, Rognan9-1019
42NHSB2707453Lenny V D Buut Vrij HoeveMargunn Berge, Sandnes11-819
42NO32127/13Løvebakken's Fede Eterna FeroxInger Wenche Olaisen, Kristiansand1919
47NO50514/12Citahagen's Marquès De MonistrolBjørg Andreassen, Stavanger1717
48SE18335/2013Werner Wix RolexMonica F. Breivik, Vega1515
49NO52978/11Polarbernern's G Sir LucasCamilla Lund, Kyrksæterøra1414
49NO31798/12Scenery's Sense Of MadnessRina Aakvik, Sandnes1414
49NO51497/09Dale-Gudbrands Nitro MachWenche Carlsen, Hemsedal1414
52SLRBS-001422Knight Rider From Orsina's LandTerje Scott, Hosle1313
5308875/07N UCH Dale Gudbrand's Index BalaAlf Solberg/Kari Nybakken1212
54NO40315/11Classic Clooney Av Lee ArmandPål K. Skauby, Åros1111
54NO55193/11Bernerhuset's Bidziil BossUnn H. Lindgård, Rossfjordstraumen1111
54LV29842/13Milbu Yukkon o'ApoletanoBjørg Brenne, Notodden1111
54NO39470/11Balder 1Sissel Byberg, Arendal1111
5825633/04Yanabo's Cornelijs RagoRagnhild Ernstsen, Tromsø1010

Mestvinnende tisper

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng   
1NO42588/09N SE UCH NORDV-10 NV-11 Nøklebyåsen's YennaGro Andersen/Kristoffer Skjøstad, Furnes60-51-58-43-49-61322
2NO30722/12N UCH Janis Joplin av HiselfossVidar Bergerud/Gro Solberg35-35-39-37-42-37225
3NO38617/11N UCH Nellyvill's I'm The OneGro Andersen/K.Skjøstad, Furnes28-37-22-12-54-52205
4NO40324/11N UCH Thade Tarra av Lee ArmandAnita Mythe, Hemsedal30-40-43-52-14-25204
5NO41717/10N UCH Berneramici's Musella-MaghiElse Marie Sundgaard, Kongsberg38-19-52-17-19-55200
612332/04NORD UCH N VV-13 RonjaBente Risto og Petter J. Holmen, Gjerdrum22-21-24-55-33-39194
7NO 45482/13Nellyvill's Like No OtherMona Kjøsnes Bakken, Auli34-36-24-34-31-33192
818360/04INT UCH Cafrida's Frolic Friendly FannieVigdis og Ole Einar Løken, Bøn48-29-27-23-25-28180
9NO39440/10Fanaberner'ns Zavannah ZingaroNina Bless, Blomsterdalen25-49-55-45174
1011509/06INT NORD UCH Tapre Trultemor Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad40-40-36-23139
11NO39363/11NORD UCH Cafridas Rhythmic Rexie RoyalVigdis Løken, Bøn10-20-30-41-10-12123
12NO41182/09INT NORD uch Nøklebyåsen's ZelinaWenche H. Blakkisrud, Hønefoss33-19-29-1798
13LOF33190Carla Des Roches Du MetteyNina Bless, Blomsterdalen46-4995
14NO56904/12Bernerhuset's Denali DemiA.ogR. Rokstad,Rossfjordstr.16-14-18-8-15-1990
15NO31850/10N UCH Cafridas Olympic Olava OladalaAnne Sofie Barstad, Eggkleiva14-15-16-15-13-1588
1602860/06Gigantic GeraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva13-12-12-15-14-1278
17NO33173/09N UCH Nøklebyåsen's X'itWenche H. Blakkisrud, Hønefoss43-3073
1816675/08INT NORD UCH Scary Heaven Av Lee ArmandBente Risto Holmen, Gjerdrum14-19-9-6-1866
19NO32770/09N UCH Dela Drømmejente Av HiselfossBerit Lindvik, Færvik15-15-3565
19SE17936/2011N UCH Bernerdalens Isla BonitaAnne Lise Lunde, Notodden28-3765
2112022/06Nellyvill's Better Than BitteMona Kjøsnes Bakken, Auli13-5164
22NO40250/12Nøklebyåsen's Bonnie TylerNina M. Lee, Rognan15-15-16-1561
23NO38617/09Dale Gudbrand's Nam-Nam MachLiv Flathus, Heggedal5454
24NO39864/11N UCH Ille Søte Irma Av HiselfossG. Solberg/Anne Trøseng5252
24NO48527/13Chukka Aidens av KamperhaugbamsenInger C. og Thor Grønnerød, Halden20-18-1452
26NO34012/13BettyLillian Leinad, Våler i Østfold34-1650
27NO30717/12Kule Kendra Av HiselfossChristina Sæthra, Risør4949
28NO53522/11N UCH Tiviniro's Red Rose For LoveChristina Harsvik, Kristiansund21-16-946
2820777/06Zira ZuperTony Vinje/Bente Alsaker, Stord4646
28NO43673/11NORD UCH Hermine Hufsetufsa av HiselfossGro Solberg, Rakkestad4646
31NO35450/09Kera Kerava Av Lee ArmandE. Normannseth/T.Bogstad, Gjerdrum4343
32NO39102/10N SE UCH Havika's Dorthea C'est MoiTrude/Bård M. Grindberg, Namsos3939
32NO55575/12Auralis Kaja ElladatterMarie R. Røthe, Voss14-14-1139
34NO57247/10N UCH FionaLillian Leinad, Våler i Østfold3838
34NO31859/10Cafridas Pacific Precious PeritaKnut-Erik Kristiansen, Trondheim1738
34NO30718/12Kitahime Kako Av HiselfossDagfrid Hokstad, Kapp1838
37NO50519/12Citahagen's Santa CarolinaLinda R. Brunsvik, Haus1036
38NO54522/12Roabamsen's Luxus LunaTrine B, Engstrøm, Aurskog11-2334
38FI54345/13Funatic Here Comes The SunT. Bogstad/E. Normannseth, Gjerdrum3434
40NO31801/12Scenery's Sense Of MagicMargunn Berge, Sandnes20-1333
40NO56831/10Cindkira's BaileysAndrea Paz Jacobsen, Søgne17-1633
40NO53526/09Quartermills FijiiGrethe/Stein E. Engen, Slemmestad8-11-1433
43NO47819/13Arts & Craft Av MilkcreekAud I. Beritsveen/Gro Solberg3232
43NO52946/09NORD SE UCH Madison Av MilcreekGro Solberg, Rakkestad3232
43NO45681/09Auralis Dacota RonjadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1232
46NO34911/14Italiantouch-Othelia-MajadaugterJanne Ekse, Rælingen3131
47NO41169/11Roabamsen's Ice And Snow IzaSissel Vatndal, Halden2029
48NO37510/11N SE UCH Nøklebyåsen's Ålga med ÅWenche H. Blakkisrud, Hønefoss2727
49NO53525/09N UCH Quartermills FeliciaInger og Thor Grønnerød, Halden1425
49SE58756/2012Kronblommas RodelindaReidun Bekken Theimann, Laksevåg2525
51NO45285/12Lykkeliten Av HiselfossLisbeth Madland, Kristiansand1224
52NO47314/11Aredhel Ar-Feiniel Av OrondilHege Askvik, Brekke2323
5312025/06Nellyvill's Buzzy BeeAnne Rokstad, Rossfjordstraumen1322
53NO31656/12Auralis I'm Ayla DacotadatterMarie R. Røthe, Voss1122
55NO38824/12Betsy av KamperhaugbamsenInger C. Grønnerød, Halden12-820
56NO40403/12Bernerkjakijn's Akira WalnIrene Viland, Øvre Vats1919
56NO47489/12DisaTina Lindvik, Kongshavn1919
58NO38339/12Nellyvill's Keep A SecretSiri Tverfjell, Jakobsli1818
58NO33789/13Bernerhuset's Etinia EmblaSolveig Aarbogh, Øverbygd1818
60NO45480/13Nellyvill's London CallingBritt-Mari Tveit, Kleppestø1818
6101865/06Alice - FauskejenteLinda R. Brunsvik, Haus1717
61NO45744Latrudas Foenix From the AshesStine Bøe, Mogreina1717
63NO39962/10Greta Gummigunda Av HiselfossAnne Gunn Hundhammer, Risør1616
64NO33966/11Storelabben's A Dream Come TrueChristina Ruud, Holter1515
64NO56243/10BircaAnna S. Herigstad, Løkken Verk1515
64DK08660/2011Egely's BjørkGerda Hagerup, Fitjar1515
64SE16432/2014Berntier's Heart Of GoldElse Marie Sundgaard/Hans-Reidar Berge, Kongsberg1515
68NO41543/13Storelabben's Dreaming Of YouAnbjørg Rødland, Ualand1414
68NO44153/10Auralis Fia Fjong IradatterReidun Ananiassen, Berlevåg1414
70NO34015/13BeaJane Bergli Majormoen, Skotselv1313
70S64959/2007Alnöitens Monja MarishaAnne Rokstad, Rossfjordstraumen1313
72NO42265/10Creme De Cassis Av Lee ArmandE. Normannseth/T.Bogstad, Gjerdrum1212
72NO3770613Auralis Lykke DacotadatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1212
72NO55577/12Auralis Kera ElladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1212
72NO33790/13Bernerhuset's Elki EiwaJonny Isaksen, Storslett1212
72SE17711/2011Bernerdalen's Juicy LucyStein Erik Engen, Slemmestad1212
77NO39093/12Auralis Java CarmendatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya1111
7707878/08Cafridas Kinetic Keystone KozieM. og T. Bechstrøm, Lensvik1111
79NO51187/09Tiviniro's PonytaSiri Tverfjell, Jakobsli1010
79JR71190JanahimerTherese Bråtenes, Klavestadhaugen1010
79NO55198/11Bernerhuset's Bisahalani BazitaAnne Rokstad, Rossfjordstraumen1010
82NO55576/12Auralis Klara ElladatterTrine-Lise Nystad, Kvaløya99
83NO43273/11Tricolor Triumph's Hippity Hop PopHeidi Auale, Elverum77
83NO32100/12Nellyvill's JoyrideHilde Holst, Heimdal77
85S49289/2009Eklövens Ina EdelleTove Bårdsen, Vennesla66
85NO47820/13Another Heartbreaker Av MilkcreekVigdis K. Løken, Bøn66

Mestvinnende veteran hannhunder

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
114377/04CH Exclusive EgonT. og M. Bechstrøm, Lensvik11-11-15-11-11-1170
212675/03CH Sir Storm ShadowR. og S. Theimann, Laksevåg11-10-5-12-1149
304908/03CH BingaEldbjørg og Ivar Bjørnfeld, Helgeroa11-10-13-1145
414871/06Havika's AknatonI. Østerli/O.Andersen12-1224
525761/06Cafridas Historic Hårek HarmlessCato Bjerkvold, Eidsvoll1111
618356/04CH Cafrida's Frolic Fearless FalcoMari-Ann Amundsen/Løken1010
625633/04Yanabo's Cornelijs RagoRagnhild Ernstsen, Tromsø1010
818964/05Nøklebyåsen's Russel CroweLise Gjermundbo. Hønefoss99
903303/04Fanaberner'ns Milo MilanoKari Gregersen, Norheimsund88

Mestvinnende veteran tisper

Nr.Reg.nr.Navn - hund:Navn - eier:Seks beste utstillingerPoeng
112332/04CH RonjaBente Risto Holmen/Petter Holmen, Gjerdrum14-16-18-14-14-1995
211509/06CH Tapre Trultemor Av HiselfossGro Solberg, Rakkestad19-13-13-16-14-1590
318360/04CH Cafrida's Frolic Friendly FannieVigdis og Ole Einar Løken, Bøn17-13-13-13-12-1280
412022/06Nellyvill's Better Than BitteMona Kjøsnes Bakken, Auli12-10-16-12-17-1077
502860/06Gigantic GeraAnne Sofie Barstad, Eggkleiva11-11-11-12-11-1167
603673/05CH Dale Gudbrand's Dee-Dee ZaAmSølvi M. Brudeseth, Sandefjord14-12-10-11-11-765
701865/06Alice - FauskejenteLinda R. Brunsvik, Haus11-10-10-10-9-1060
811488/04Athina-Arielle Av SøndrlandMarit Lobben, Rollag16-13-8-946
905115/05Gåtefulle Goki Gossin DatterLiv Flathus, Heggedal13-1629
1020777/06Zira ZuperTony C. Vinje/Bente Alsaker, Stord 14-1327
1112025/06Nellyvill's Buzzy BeeAnne Rokstad, Rossfjordstraumen11-1122
1202407/06Auralis Athina FabiadatterAnita Fuglås, Sandnessjøen10-818
1302232/03CH Tiviniro's Duche CoinaBogstad Torill/ Normannseth Elin, Gjerdrum8-917
14LOSH0990607Foove Van de SamaikaChristina Ruud, Holter1010
1506292/05One More's Injection SurpriseJanne Ekse/Jan B. Jenssen, Rælingen99
1606076/06Roabamsen's Coco ChanellSissel Vatndal, Halden77
1623096/04IsaTrude/Magnus Grindberg, Namsos77

Tellende utstillinger med dommerliste

DatoArrangørStedDommerLandHannerTisper
25.01.14Norsk Schnauzer Bovier KlubbExporamaIlona Onstenk SchenkNederland78
26.01.14Norsk Grand Danois KlubbExporamaPeter Van MontfoortNederland910
01.02.14Norsk Berner sennenhundklubbVestfoldCharlotte HöierDanmark2530
08.02.14Norsk BoxerklubbExporamaLeif-Herman WilbergNorge35
08.02.14Ølen-Etne-Vindafjord HKØlenJohn O'gormanIrland1010
09.02.14Norsk Welsh Corgi KlubbExporamaFreddie KlindrupDanmark38
22.02.14Norsk Kennel KlubbYvonne CannonIrland2634
02.03.14Nordhordaland HundeklubbKnarvikRalph CampbellNorge514
01.03.14Norsk Miniatyrhund KlubbLetohallenSvein Bjarne HelgesenNorge46
02.03.14Norsk Miniatyrhund KlubbLetohallenPetr RehanekTjekkia56
16.03.14Norsk Kennel KlubbKristiansandSølvi SchjelderupNorge1824
29.03.14Norsk Dobermann KlubbLetohallenFransesco CochettiItalia1714
30.03.14Norsk Berner sennenhundklubbLetohallenAnette EdlanderSverige1925
06.04.14Norsk Kennel KlubbBergenElina HaapaniemiFinland1929
27.04.14Førde BrukshundklubbFørdeSvend LøvenkjærDanmark816
26.04.14Surnadal og Rindal HundeklubbSunndalsøraPer Kristian AndersenNorge55
27.04.14Sunndal HundeklubbSunndalsøraCalin SimuRomania87
03.05.14Norsk Kennel KlubbÅlesundDagmar KleinRomania1121
10.05.14Sør-Rogaland Brukshund KlubbOrreBojan MatakovicKroatia610
10.05.14Orkdal HundeklubbOrkdalIuza BeradzeTjekkia78
11.05.14Norsk Berner sennenhundklubbOrreVija KlucniecaLatvia811
11.05.14Norsk RottweilerklubbOrkdalLenni FinneFinland56
24.05.14Norsk Berner sennenhundklubbNarvikLiz-Beth LiljeqvistSverige87
24.05.14Norsk Papillon og Phalene kl.TrondheimMaria DekaristouHellas510
24.05.14Narvik Trekk - og Brukshundkl.NarvikAnita WhitmarshSverige65
25.05.14Norsk Mops KlubbTrondheimDagmar KleinRomania412
29.05.14Norsk Berner sennenhundklubbEidsvollHelge Werner HagenNorge2734
01.06.14Norsk Kennel KlubbDrammenJoyce O'connorIrland2232
07.06.14Norsk Berner sennenhundklubbTorpomoenEdd BivinUSA3049
14.06.14Tromsø HundeklubbTromsøRodi HübenthalNorge44
15.06.14Norsk Kennel KlubbTromsøBirgitta HasselgrenSverige98
21.06.14Salten BrukshundklubbBodøEva Liljekvist BorgSverige33
21.06.14Norsk Newfoundlandshundkl.KristiansandEinar PaulsenDanmark516
21.06.14Romsdal hundeklubbOppdalClaudio De GiulianiItalia66
22.06.14Oppdal HundeklubbOppdalHans AlmgrenSverige54
22.06.14Norsk Belgisk Fårehund KlubbBodøPeter Fredrik BerchtoldØsterrike43
22.06.14Norsk Leonberger KlubbKristiansandStephen HourihanIrland512
28.06.14Ytre Helgeland HundeklubbLeirfjordJean LawlessNorge15
29.06.14Vestnes HundeklubbVestnesRodi HübenthalNorge33
05.07.14Norsk Berner SennenhundklubbTrondheimBirgitte SchjøthDanmark2234
06.07.14Norsk Kennel KlubbTrondheimCarin ÅkessonSverige2433
12.07.14Norsk Papillon og Phalene kl.SkienDagmar KleinRomania210
13.07.14Norsk Mops KlubbSkienPedro S. DeleruePortugal28
12.07.14Norsk EurasierklubbVålerbanenYvonne BrinkSverige34
13.07.14Norsk EurasierklubbVålerbanenHans AlmgrenSverige35
19.07.14Norsk Berner sennenhundklubbTromsøAntonio Di LorenzoNorge39
20.07.14Norsk Miniatyrhund KlubbTromsøKenneth EdhSverige16
27.07.14Moss og Omegn HundeklubbMossJohn MulddonIrland414
26.07.14Karmøy HundeklubbSkudeneshavnRajic Branislav Slovenia55
26.07.14Norsk Lhasa Apso KlubbSkudeneshavnBenny Blid von SchedvinSverige55
02.08.14Norsk Berner sennenhundklubbMoelvNina Lönner AnderssonSverige2233
03.08.14Norsk Terrier KlubbNesbyenNina KarlsdotterSverige816
09..08.14Norsk Chinese Crested KlubbØvrebøHans AlmgrenSverige26
10.08.14Norsk Miniatyrhund KlubbØvrebøTino PeharKroatia16
17.08.14Norsk Kennel KlubbOsloJan HerngrenSverige1419
23.08.14Norsk Berner sennenhundklubbBergensomr.Jeanette GreenEngland1746
23.08.14Rana Trekk-og BrukshundklubbMo i RanaSvante FriskSverige66
24.08.14Vefsn HundeklubbMo i RanaGunnar NymannDanmark56
24.08.14Norsk Berner sennenhundklubbBergensomr.Stephen GreenEngland2046
30.08.14Trøndelag SelskapshundklubbStørenPeter Van MontfoortNederland57
31.08.14Norsk Logotto KlubbStørenJohan AnderssonSverige46
06.09.14Steinkjer HundeklubbSteinkjerÅke CronanderSverige35
06.09.14NBSK, Avd. BuskerudRosthaugMaija HeiniläNorge2745
06.09.14Tromsø HundeklubbTromsøMarjorie Martorella46
07.09.14Norsk Dalmatiner KlubbTromsøJochen EberhardtTyskland15
07.09.14NBSK, Avd. ØstfoldRosthaugPetra JunehallSverige2743
13.09.14Norsk Kennel KlubbRogalandFreddie KlindrupDanmark1926
14.09.14Norsk Berner sennenhundklubbRogalandJens MyrmanSverige1014
20.09.14Sortland HundeklubbSortlandJohn Watson510
21.09.14Bjerkvik HundeklubbSortlandDubravka ReicherKroatia49
27.09.14Bergens Selskaps- og Bruksh.k.BergenCarsten BirkDanmark19
04.10.14Norsk Kennel KlubbHarstadSvein Bjarne HelgesenNorge1320
25.10.14Norsk Lhasa Apso KlubbLetohallenHanne Laine JensenDanmark712
26.10.14Norsk Dalmatiner KlubbLetohallenAnita WhitmarshSverige611
08.11.14Fitjar-Stord HundeklubbStordMaija MäkinenFinland516
08.11.14Kongsberg HundeklubbKongsbergMaria Amèlia TabordaPortugal612
14.11.14Norsk Kennel KlubbLillestrømAstrid IndrebøNorge4351
16.11.14Norsk Kennel KlubbLillestrømHans RosenbergSverige4358
28.12.14Norsk Dobermann KlubbLetohallenAnna TietsRussland2528